Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

ROZWIĄZANE

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 49
  • 0

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

Nic z tych rzeczy, po prostu ciekawiłem się czemu po zmianie jest tyle samo co było, a z tym laptopem nie mam wejścia na kabel, czy takie wejście można ewentualnie dokupić, czy zmienić kartę sieciową, i kwestia tego czy wracać z powrotem na 300 czy jednak te 600 będzie bardziej stabilne? Czy jest tu jakakolwiek różnica


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

@SzychaxD Zmiana opcji prędkości nie ma nic wspólnego ze stabilnością działania usługi. No, chyba, że właśnie w kwestii wifi dla bardziej wymagających, choć w Twoim przypadku, to nie ma żadnego znaczenia.

Uważam, że lepiej jest mieć stabilne 250 niż gonić 600...

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

@SzychaxD  do Laptopa można po kosztach dokupić przykładowo Karta-sieciowa-usb-3-0-gigabit-lan-100-1000mb-rj45 😉 

Można to kupić w sklepie też, nie koniecznie na Allegro, to lepsza alternatywa niż wymiana karty wi-fi i tańsza 😎


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 49
  • 0

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

@agat13 chyba źle zostałem zrozumiany albo ja źle zrozumiałem, nie chodzi o gonienie 600 tylko czy jak teraz zostanę na tym 600 jest lepsze czy powrót do 300 jest rozsądniejsze w moim przypadku 

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

@SzychaxD  zostaw umowę tak jak jest, sprzęt szybciej zmienisz niż myślisz dziś, światłowód czy 300Mb/s czy 600Mb/s jest tak samo stabilny na FunBox 3.0 i połączenie wi-fi też, po wi-fi standard ac, zbliżysz się do szybkości z umowy, inna sprawa że lepiej mieć zapas, bo kilka urządzeń wysyci te 600Mb/s, mi 1Gb/s czasem przytnie, jak 2 komputery chodzą i rodzinka się zjawi ze swoimi iPhone, żerują w moim wi-fi bo szybkie i ax jest dostępne po wi-fi, ale ja mam mocarny router TP-Link i on spok daje radę 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

@SzychaxD jak już masz 600, to zostaw...Pisałem to mając na myśli dążenie niektórych do osiągnięcia jak największych prędkości po wifi, co na siłę może nie wyjść. Jeśli te osiągi zapewniają prawidłową pracę i płynność gier, nie ma co szukać dziury w całym...Za 3 miesiące wejdzie inna, nowsza generacja sprzętu, to znów się trzeba będzie zastanowić. Na razie ciesz się tym co masz, bo masz z nadmiarem 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

@agat13  lepiej mieć większą prędkość niż potrzeba, niż mniejszą 😉

Zresztą Orange ceny ma umiarkowane, u mnie operator droższy i 300Mb/s wychodzi jak 600Mb/s w Orange, jedyny plus że ONT bez proszenia dają, jak się zechce 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 49
  • 0

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

@Anonim a czym jest to całe ont? Do czego to służy?

Anonim

Nie dotyczy

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

ONT to konwerter do światłowodu, wtedy można podpiąć własny router, nie tylko dedykowany przez operatora, w Orange to FunBox 3.0 lub FunBox6 😉


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 11
  • 49
  • 0

Zmiana światłowodu z 300 na 600Mb/s

Hm, więc raczej mi to nie potrzebne, chyba że polecacie jakiś router lepszy od funboxa. A pozatym to dziękuję wszystkim za pomoc w rozwiązaniu problemu. 😁😃