Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 1

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

@Anonim no wlasnie dokladnie na tej samej stronie

skad ta roznica?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

@Anonim   Orange tylko we Francji trzyma poziom. Inne kraje to rynki zbytu, zarobić jak najwięcej i dać jak najmniej. Orange we Francji na DSL ma lepsze pingi niż w Polsce na światłowodzie. Tam nie ma przeplotu po 25 ms tak jak u nas, nawet na DSL mają pingi po 10-15 ma na speedteście. Nie mają żadnych problemów na stykach. Również pakiety Francja-Francja nie idą przez Niemcy czy inne kraje. Fakt faktem, Francja jest jednak bardziej rozwiniętym krajem.

 

Chociaż my i tak nie mamy jeszcze najgorzej. W Jordanii Orange jest jeszcze gorsze. Znajomy którego znam już 10 lat i często gramy razem, ciągle narzeka że google mu nie odpala, albo twitch laguje i musi oglądać w 480p. Często bywa tak że nie ma w ogóle internetu przez kilka godzin. On ma notoryczne problemy z siecią, większe niż my. Szczerze mu współczuje.

 

Zauważ że Orange jest w tych biedniejszych krajach europy i okolic. Wiedzą że w bogatszych nie byliby żadną konkurencją dla nikogo, i musieliby wydać masę kasy na jakość żeby złapać jakiegokolwiek klienta. A w takiej Polsce, Jordanii, Egipcie, Armenii, Słowacji wcisną byle co bo i tak wielu klientów nie ma do wyboru nic lepszego...

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Ale w Rumunii, na Slowacji czy w Hiszpanii Orange również dziala dobrze, również są w IX-ach.

Ale oczywiście Polska mentalność Orange to taka, że nic nie gwarantują poza windykacja jeśli nie zapłacisz za te tandetę... I nawet we własnym TPIX się nie peerują... #OrangeLove...


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

@Anonim   Nie do końca się zgodzę. W Rumunii też mają problemy z wyjściem na świat. Tam większość ludzi ma RCS & RDS albo UPC. Orange jedynie w wioskach. Słowacja podobnie.

 

W Hiszpanii też ludzie wolą dostawców jak Rima, Vodafone lub innych niż Orange.

 

We Francji Orange zapewnia wysoką jakość usług bo zarabia na innych krajach, to co zarobią to przeznaczają na łącza we Francji. W Polsce ''byleby działało''.

 

Mnie tylko dziwi to że Orange reklamuje się jako sięć nr 1 i super internet dla graczy. Pewnie sam bym nie wziął tego internetu gdybym nie widział reklam na klatkach schodowych. Miałem VDSL, to był okropny badziew, ale z braku alternatywy pomyślałem ''no skoro oferują światłowody to może jakość będzie na wysokim poziomie''.

 

Niestety, nabrałem się jak najgorszy frajer.

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Ja akurat mówię o stykach krajowych już teraz - że w tych krajach są w IX-ach na terytorium kraju i duża ilość contentu leci z nich właśnie, a u nas serwery Google są w Warszawie a lecą przez opentransit do Warszawy.

Serwery Valve są w Warszawie, a lecą przez opentransit do Warszawy... Serwery LOL są w Warszawie a lecą... I tak dalej. Jeszcze rozumiem gdyby opentransit miał styk w Warszawie, jakieś 100-200Gbit/s, ale nawet tego nie zrobią... Bo po co - klienci i tak płacą. 

A ja mam w UPC ofertę 150Mbps za 20 złotych do telewizji, bo mam u nich tv dlatego że mają Multiroom na 3 dekodery i nie pierdzielą, że to awykonalne od kilku lat. Tylko tam szanują klienta, i ja uszanuje ich przechodząc do nich z internetem, a z telefonem do Plusa. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

@Anonim   Jeśli chodzi o IXy to jak najbardziej zgadzam się. Kiedyś pisałem tutaj że skoro nie chcą IXów to niech stworzą opentransit w Warszawie, ale to nigdy nie nastąpi bo na takie coś trzeba trochę pieniędzy wydać, im nie robi różnicy czy klient ma 5 ms i 0% lossa czy 45 ms i 10% lossa. Płaci? Płaci. Więc jest ok.

 

Coraz więcej ludzi również pisze tutaj na forum odnośnie problemów. Kiedyś rzadko ktoś pisał, teraz prawie codziennie widzę tematy nowych ludzi odnośnie problemów z wysokim pingiem i lossem, youtube. I to na światłowodach.

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

@RamBoss8  skąd różnica, najprościej odpowiem jest wyłączone automatyczne strojenie TCP / IP

w Windowsie Skalowanie RWIN jest 0 bitów. Tylko to ma wady spada prędkość przy ściąganiu plików w zależności od prędkości. Oczywiście internet jest ten sam konkretnie z T-Mobile.  

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Mnie najbardziej boli to, zapewne z resztą nie tylko mnie, że obecni tu pracownicy Orange nic z tym nie chcą zrobić. 

Ja rozumiem, nie jest to do wykonania w jeden dzień, w jeden miesiąc. 

 

Ale na litość boską...

Multiroom na 3 telewizory jak nie było tak nie ma.

Jak nie było poprawy peeringu przez choćby otwarcie się w TPIX, tak nie ma.

Jak nie dostałem od was oferty na przedłużenie umowy na światłowód w cenie lepszej niż dotychczasową - tak nie dostaje.

 

Co jest w takim razie takiego, czego wy nie jesteście w stanie wykonać?

@Piotrekk85 proszę o nieodpowiadanie.

Kablówki i satelitarne mają Multiroom na 3 dekodery od dawien dawna.

Nie wierzę, że przez tyle lat nie jesteście w stanie dodać Multiroom nie na 2 , a na 3 dekodery....

 

Nie wierzę, nie uznaje argumentów że to wymaga lat testów itp....

Lata mijają a wy nawet nie znacie dat ani nic...

Tak szanujecie klientów? 

To nie dziwcie się, że coraz więcej ludzi na was narzeka... 

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Jeszcze są polepszacze połączeń np.  https://www.cfos.de/en/cfosspeed/cfosspeed.htm  można sobie poczytać,  przetestować.   


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

@Anonim: Może skończmy z populistycznymi tekstami. TO jest dobre na rok, dwa. Radzę przejść do realiów. Jeśli chcecie, aby Orange szybko wdrażała nowe usługi jak multiroom, jak stałe IP, jak kontrola pingu, jak własne urządzenia, to będzie musiała ograniczyć skalę działania i działać tylko w dużych miastach. Orange czego nie robi w Polsce nikt inny stara się dostarczać usługi na podobnym poziomie wszędzie. Nawet jeśli jest światłowód w dużym mieście czy małej wsi, to jest mniej więcej podobny - to ma swoje plusy i minusy. Może zadajmy pytanie kiedy wielbione przez niektóre UPC wejdzie na polskie wsie? albo kiedy chociaż będzie we wszystkich miastach wojewódzkich?