Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 1

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

hej

Mam neo 80 (vdsl) i funbox2 i bardzo wysoki BufferBloat podczas uploadu - >500ms

Na funboxie nie mozna ustawiac QOS - czy zmiana routera pomoże?

38 ODPOW. 38

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Przy neo nie ma gwarancji pingu. Użyj vpn co jest tańszym rozwiązaniem niż własny router vdsl.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 1

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Nie wiem czy VPN mi tutaj pomoze. Chodzi mi glownie o stabilne polaczenie - głównie do gier sieciowych (COD) 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Przy neo masz upload i download gwarantowany. Wg mnie dobry vpn i przy testowaniu kilku serwerów załatwia sprawę.

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 1

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

a w jaki sposob to ogarnac? mam VyprVPN wykupiony. czyli co vpn na kompie->udostepnienie lacza na xboxa? za duzo kombinacji.

moge wydac te 350zl na np archera vr600 i tam bede mial mozliwosc ustawienia QOS i moze to ustabilizuje polaczenie

testowal ktos? chyba ze w podobnej cenie jakis inny sprawdzony router?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Nie jestem pewien czy uda Ci się ustawić QOS i czy da poprawę. Jeśli chodzi problemy to one są na węzłach miedzyoperatorskich (nie którzy piszą że to wina Orange, inni że to wina Tuska bla bla bla). Na neo masz niewiele manewru. Poczytaj sobie dział gry online na forum.
Anonim

Nie dotyczy

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Akurat na łączach miedzianych to norma, że podczas wysyłania danych ping wzrasta. 

Aczkolwiek tak jak pisał poprzednik - nic nie jest gwarantowane, to wina innych dostawców że płacą za IX-y czy inne usprawnienia w momencie kiedy ich sieć jest przeciążona. Orange nic nie gwarantuje, to nie ich wina że ich własne styki są przeciążone - zapewne te skoki pingu to wina tego, że masz za słaby sprzęt. 

Cokolwiek by się nie działo - pamiętaj słowa Piotra Eksperta Wielkiego - Orange nic nie gwarantuje, nawet jak będziesz miał 10s (nie ms) opóźnienia, ale na speedtescie wszystko będzie się zgadzać - to z całą pewnością nie jest wina Orange. 

 

Równie dobrze Orange może odciąć Cię od internetu, bo nie masz SLA - będziesz miał tylko stronę orange.pl - ale na ich speedtescie będzie minimalna przepustowość. 

 

Orange nic nie gwarantuje poza terminowym wysyłaniem faktur do zapłaty 😉 

 

A tak ogólnie - jeśli masz alternatywe (Netia BSA) czy cokolwiek innego, zmieniaj dostawcę bo niepotrzebnie zniszczysz sobie nerwy. Orange nie nadaje się do niczego - nawet YouTube zacina, ale to wina google. 

 

 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 12
  • 3
  • 1

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

nie mam niestety alternatywy - 15km od wiekszego miasta

ogolnie nie narzekam na dzialanie a mam to juz ok 10 lat. czytam o tych zwiechach, brakach dostepu, obcinaniu predkosci - mi odpukac dziala to w miare stabilnie

 

gram troche w CODa i chce poprawic sobie parametry lacza na ile to mozliwe

 

Anonim

Nie dotyczy

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Skontaktuj się z Netia - oni oferują internet na liniach Orange. 

Jeśli u Ciebie nie ma BSA ( w co bardzo watpie) to sprawdź LTE z T-Mobile - faktycznie bez limitu, a stabilność jak niebo a ziemia w porównaniu ze zgniłą pomarancza. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wysoki BufferBloat w uploading'u (Neostrada 80)

Netia nie oferuje BSA na VDSL na łączach Orange dla nowych klientów indywidualnych. Niekiedy jest tylko LLU ale bywają problemy z nowym zamówieniem.