Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wyprowadzenie kabli z domu do skrzynki teleinformatycznej


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Wyprowadzenie kabli z domu do skrzynki teleinformatycznej

Tak, tak arot fi 40 jest gładki w środku. A ta skrzynka rewizyjna/Puszka jest przydatna i potrzebna? Jakie są zalety tego niż jeżeli bym poprowadził rurę bezpośrednio z granicy działki do środka domu?

Taką skrzynkę zamontuje sam czy jest to skomplikowane i musi to robić elektryk? Umieszcza się ją na elewacji, przy płocie czy jak?


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2521
  • 9039
  • 45

Wyprowadzenie kabli z domu do skrzynki teleinformatycznej

Wiedzę mają. Nie mogę za dużo pisać ale najpierw trzeba pozyskiwać umowy. Zebranie ich trwa. Rozpoczęcie realizacji to jakieś pół roku później. Plany w Warszawie muszą zatem być robione co najmniej z rocznym wyprzedzeniem. Oczywiście te bazy nie są wyrocznią i zawsze coś może z nich wyskoczyć lub zostać dodane.        


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2521
  • 9039
  • 45

Wyprowadzenie kabli z domu do skrzynki teleinformatycznej


@adam12315napisał(-a)

Tak, tak arot fi 40 jest gładki w środku. A ta skrzynka rewizyjna/Puszka jest przydatna i potrzebna? Jakie są zalety tego niż jeżeli bym poprowadził rurę bezpośrednio z granicy działki do środka domu?

Taką skrzynkę zamontuje sam czy jest to skomplikowane i musi to robić elektryk? Umieszcza się ją na elewacji, przy płocie czy jak?


Ja bym Ci radził nie robić żadnych skrzynek chyba że chcesz w tym miejscu coś rozprowadzać w inną stronę jakiś kabel do sterowania bramą czy kamerą. Ale jak pisałem wcześniej nie jest to mile widziane przez Orange. Taka skrzynka to wciąganie kabla na raty, a jak się domyślasz Panom z firm podwykonawczych zawsze bardzo się śpieszy. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53547
  • 622

Wyprowadzenie kabli z domu do skrzynki teleinformatycznej

@adam12315 Jeśli chodzi o tą na płocie, to najładniej wygląda wmurowana, ale jak już masz płot gotowy, to kilka cm nad ziemią po wewnętrznej stronie ogrodzenia wyprowadź rurę z domu i wprowadź do puszki natynkowej Najlepiej, aby była przestronna, aby można jakiś zapas światłowodu czy kabla miedzianego zostawić, zrobić jakieś złącze. Do tej puszki operator w przyszłości dobuduje własną "zewnętrzną" rurkę z kablem/FTTH. Pięknie to nie będzie wyglądać, ale i tak za płotem masz szafę, więc to logiczne, że w pobliżu powinna być Twoja skrzynka. Na domu można w styropianie wyciąć nisze i wpasować taką sama puszkę hermetyczną z wychodzącym spod niej drugim końcem rury. Na elewacji widoczny będzie tylko dekielek puszki (mam tak zrobione u siebie). Później już mniejszej średnicy rurką peszla  zrobić wejście do domu do gniazda podtynkowego. Średnica peszli musi być taka, aby dwa przewody się zmieściły  (np25mm) a ułożona powinna być również bez załamań i ostrych zakrętów.

I po zabawie


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 14
  • 0

Wyprowadzenie kabli z domu do skrzynki teleinformatycznej

Generalnie przez telefon od Orange za dużo nie mogłem się dowiedzieć. Dziś byłem w salonie z zamiarem dogadania założenia internetu w moim przypadku.
Z tego co sie dowiedziałem to nawet kładąc samemu rurę na kable do domu, nie mam zagwarantowane, że technicy będą chcieli z niej skorzystać, czy im przypasuje. Nie ma na to odgórnych wytycznych i często to od ich opinii zależy. Poza tym Orange samo kładzie takie rury w ramach umowy. 
Problem był taki, że nie mogę teraz podpisać umowy na internet bo nie mam nadanego numeru domu(do czego ja błędnie myślałem - potrzebny jest odbiór budynku). W poniedziałek załatwiam numer domu(oficjalnie numer adresowy), który można nadać nawet jak budynek jeszcze nie stoi. Wtedy podpiszę umowę z Orange i niech technicy kładą kable. Może wyrobią się przed położeniem kostki, ewentualnie wstrzyma się to chwilę.

Mimo wszystko dzięki wam wszystkim za wszystkie rady i pomoc 😉


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13043
  • 53547
  • 622

Wyprowadzenie kabli z domu do skrzynki teleinformatycznej

@adam12315  Przeżyłem dziesiątki instalacji u moich klientów i ani razu nie pamiętam , aby monterzy wybrzydzali na zastaną rurę Arota. Szczęście malowało się na ich twarzach, gdy przyszli na gotowe i nie musieli kopać. Widać mieszkam w dziwnym regionie 😀