Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wolny internet, wysoki ping


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Wolny internet, wysoki ping

► Doprecyzowano etykiety. Jeden wątek wyodrębniono do osobnego tematu i dlatego niektóre wpisy poddano dodatkowej moderacji - Moderator Wiktor ◄

 

Witam, posiadam Neostrade i mam ogromny problem z Internetem od dłuższego czasu. Otóż Internet to tragedia. Grając w gry najmniejszy ping wynosi 90, a gdy tylko ktoś
się podepnie do Internetu(np. zacznie przeglądać fb ) to
od razu jest skok do ponad 300.
Kolejny problem to prędkość lacza
Strony wczytuja się wolno, nie można obejrzeć filmu ( np. na yt) itp.
Gdy 2 osoba włączy laptopa i podlaczy się przez wi-fi to nic nie jest się w stanie zrobić( nawet załadować prostej strony).
Robiłem testy w speedtestach i od ponad roku nic sie nie zmieniło.
Na początku dzwoniłem do obsługi technicznej, gdy przyjechali technicy mówili ze nic nie zrobią bo "sygnał ucieka po lini gdzieś po drodze"
W testach transfer wynosi 250 kb/s co jest czymś smiesznym...
Moi znajomi mają Internety od innych dostawców( mieszkają niedaleko) i wyniki sa takie: upc( 1,5 mb) a T-Mobile(4 mb).
I nie mówcie ze mam dzwonić na dział pomocy technicznej bo po raz kolejny uslysze od techników " nie da się nic zrobić"
Dodam ze jeden ze znajomych miał 3 lata temu styczność z Orange i miał ten sam problem co ja. ( miałem zmienić dostawcę w zeszlym roku jednak gdy byłem na wakacjach moja mama przedłużyła niechcący umowę)...
A i tak na koniec
mam router funbox 2.0.


20 ODPOW. 20

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wolny internet, wysoki ping

Ping nie jest gwarantowany. Co do szybkości pokaż statystyki dsl z panelu funboxa i napisz jaki masz wariant neo
Anonim

Nie dotyczy

Wolny internet, wysoki ping

@lordpodleTo wina całej linii jak sygnał ucieka 

Internet mobilny 60/10 Mb pod czas wielkiej burzy i ulewy 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wolny internet, wysoki ping

Można warto poznać jaki ktoś ma wariant neo czy profil synchronizacji. Bo jeśli ktoś ma starą NEO 256 to posiadanie 250kbps jest "względnie dobrym" rezultatem.

Poza tym nie wiadomo czego autor oczekuje, czy może minimalnego polepszenia usługi, czy sposobów na rozwiązanie umowy.

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Wolny internet, wysoki ping

@Piotrekk85 Mam nadzieję że będziesz w stanie chociaż w niewielkim stopniu pomóc. To czego oczekuję to polepszenia prędkości działania internetu, lub możliwości ''ulepszenia'' mojej oferty do takiej, w której ta prędkość faktycznie będzie na tyle wysoka, żeby można było swobodnie przeglądać internet.

  • 2.1 stan połączenia DSL
     
    włączone
  • 2.2
    tryb synchronizacji DSL
    ADSL
  • 2.3
    ostatnia synchronizacja DSL
    27 maja 2018, 12:30
  • 2.4
    czas połączenia DSL
    00 d 09 g 02 m 43 s
  • prędkość i margines szumu
  • 2.5
    prędkość synchronizacji DSL w górę
    508 Kb/s
  • 2.6
    prędkość synchronizacji DSL w dół
    2496 Kb/s
  • 2.7
    margines szumu w dół
    10.4 dB
  • jakość linii (błędy)
  • 2.8
    liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    1169
  • 2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    0

A co do wariantu neostrady to jest to bodajże neo do 80 Mb/s

a tutaj zamieszczam dodatkowo wynik z speedtestu. 

7344987187

Anonim

Nie dotyczy

Wolny internet, wysoki ping

@lordpodleOdpowiem za @Piotrekk85 możesz zgłaszać problem do Orange ale i tak tego nie poprawią bo masz prędkość według umowy 1 do 10 Mb  


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Wolny internet, wysoki ping

A czy jest może możliwość przejścia na radiówkę (jeśli orange takową posiada))? 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Wolny internet, wysoki ping

Od roku Orange nie ma koncesji na radiówkę (CDMA) od roku. Ew. na mobilny. Ale to tylko reklamacyjnie by nie płacić za dwie usługi na raz.

Jeśli chodzi o Twoje logi, masz synchronizację bardzo niską 2Mbps a wariant masz usługi z minimalną prędkością 21 Mbps (jeśli to do 80). To jak pisał @Anonim jest do zgłoszenia na BOK.
Anonim

Nie dotyczy

Wolny internet, wysoki ping

A czy będzie lepiej jak masz teraz na mobilny to nie wiem ?

Anonim

Nie dotyczy

Wolny internet, wysoki ping

@lordpodle a jakie jest tłumienie linii? Od tego będzie głównie prędkość zależeć.