Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22243
  • 183

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

@gubernator 

Zapewnianie że nie jestem wielbłądem raczej Twoich filmików nie poprawi. Chcesz sobie ponarzekać? Ależ proszę bardzo. Nie chcesz podać przykładu? Twoja wola. Powodzenia po zmianie operatora.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5500
  • 22243
  • 183

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s


@gigachadnapisał(-a)

...

wynika to z braku uczestnictwa Orange w Google Global Cache

...


Na czym opierasz to przeświadczenie?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 19
  • 91
  • 1

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

@gigachad, ale wiesz, że te teksty pochodzą sprzed 10 lat?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 66
  • 257
  • 1

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

Wydaje mi się, że Orange jednak jest podłączony do Google Global Cache link . Sprzęt do odtwarzania masz wielokrotnie szybszy niż to jest potrzebne do odtwarzania filmów.

Jeśli tylko niektóre filmy się przycinają może powinieneś:

1. Zobaczyć czy modem nie ma błędów transmisji - nie napisałeś jak masz dostarczany Internet

2. Czy router/switch się nie przegrzewa

3. Czy zasilacz modemu/routera/switcha podaje prawidłowe napięcie (o właściwej wielkości (napięcie i prąd), bez zniekształceń) - zasilacz nawet nowy może się zepsuć po jednym dniu, a myślę, że masz dłużej Internet. Jak masz multimetr to zmierzysz sam, także poziom zniekształceń.

4. Jak nie masz multimetru to poproś kogoś o pomoc w realu (kolega lub pracownik Orange - usługa płatna chyba że wina po stronie operatora (modem/router uszkodzony lub coś na łączu)

5. Możesz zmienić operatora i może usterka zniknąć bo np. jest na łączu lub modemie/routerze, ale uwierz mi lub nie, Orange bardzo poprawiło jakość obsługi klientów, a mam rozeznanie w sytuacji gdyż pomagam znajomym w komputerowych tematach i mają łącza/Internet od różnych operatorów. Niestety tylko z jednego miasta i okolicy ale infolinie u wszystkich operatorów i tak są centralne.

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

To chyba ten filmik https://www.youtube.com/watch?v=3xDJ035FhFI co się przycina.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 19
  • 91
  • 1

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

Doskonale wiem, że te teksty są sprzed 10 lat ale nie wydaje mi się żeby orange coś zmieniło w tej kwestii. A jeżeli się zmieniło to czekam na jakieś dowody, bo póki co to ja jestem jedyną osobą która poparła moje wypowiedzi jakimikolwiek żródłami


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 149
  • 659
  • 4

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

@tuptus55 Na tej stronie co podałeś, jest opisany TPIX w Orange, łącza konsumenckie w Orange mają dostęp do TPNET, który na tej stronie nie jest opisany, więc nie wiadomo czy z TPNET jest dostęp do GGC.

 

Żeby mieć dostęp do TPIX trzeba korzystać z łącz dla biznesu, przykładowo usługa Miejski Ethernet/Metro Ethernet.

 

Mając TPIX, trasy do wielu serwerów nie lecą przez zagranicę, tylko przez węzły krajowe.

 

Jak nie chcą udostępniać bezpłatnie, to moim zdaniem powinna być opcja dokupienia dostępu do TPIX za dodatkową opłatą na łączach dla klientów indywidualnych. 

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2088
  • 7670
  • 31

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s


@gubernatornapisał(-a)

odpalam jakiś filmik i szybkość z jaką buforuje się to na przykład 8Mb/s a po odświeżeniu 200, 300Mb/s.


a za pierwszym odpaleniem czekasz i oglądasz do końca, czy przerywasz, odświeżasz, i już jest z kopa? A jak nie przerwiesz pierwszego i drugi odpalisz w drugim okienku?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 83
  • 0

Wolne buforowanie pomimo prędkości 1Gb/s

@jaryn To tylko pierwszy lepszy filmik, takich filmików mógłbym wymienić masę, tendencja jest zazwyczaj ta sama, filmiki z mniejszą popularnością buforują się ze skandaliczną prędkością. Przy prędkości 1Gb/s to powinno być mrugnięcie oka. Chociaż nawet i to nie jest regułą, filmy co mają po kilka milionów wyświetleń też potrafią zamulić.