Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Warszawa-Sadyba. Czy komuś też wariuje światłowód?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

Warszawa-Sadyba. Czy komuś też wariuje światłowód?

Warszawa-Sadyba. Czy komuś też wariuje światłowód? 14/05 od 19 zauważyłem problemy z wifi 5ghz - pingi zamiast 5 ms wzrosły do 30 - 40 ms, prędkość spadła z 300 Mb /s na max 70-80 Mb/s. Co dziwne TV działa normalnie. Apka Mój Orange nie znajduje problemu żadnego. Chyba zrestartuje fb3 i sprawdzę sytuację jutro... fb3 mój pobrał ten najnowszy firmware nawet nie wiem kiedy. Dziwna sprawa. 

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Warszawa-Sadyba. Czy komuś też wariuje światłowód?

@ss_sobie temat o.problemie WiFi 5G już jest poruszony na forum NO:

https://nasz.orange.pl/t5/Internet-domowy/Orange-FunBox-2-0-IPTV-Problem-z-internetem-5Ghz/td-p/2021...

 

Na to wygląda, że coś się dzieje z FunBox-em i oprogramowaniem oraz podłączeniem dekodera przez WiFi.  Sprawdź jak działa internet po wyłączeniu dekodera.

 

Zgłaszałeś sprawę na infolinii? 

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

Warszawa-Sadyba. Czy komuś też wariuje światłowód?

To nie dokładnie ten problem co we wskazanym wątku, po restarcie fb3 sytuacja powoli wraca do normy, dziwna sprawa. Bo internet po WiFi 5 Ghz działał i tak lepiej niż wskazywały różne testy pomiary... przedziwna sprawa. Obserwuję sytuację dalej. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

Warszawa-Sadyba. Czy komuś też wariuje światłowód?

Sytuacja wróciła do normy - co to było nie wiem 🤔 - WiFi 5ghz hula normalnie. 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 33
  • 1

Warszawa-Sadyba. Czy komuś też wariuje światłowód?

Sieć nie wyrabia ale nie jest to nowość. Jeszcze przed koronawirusem spadki prędkości i ping do 100ms to norma.

 

Korzystam z Orange na co dzień ale między 17.00-24.00 przełączam fail-over na UPC 1 Gbit bo zwyczajnie sieć przeciążona prędkości między 6 Mbit - 60 Mbit czyli dużo poniżej umownej wartości.

 

Wyniki z wczoraj:

 

pablos91_0-1589551117011.png

 

EDIT: Zapomniałem dodać, Wwa Wilanów. Niedaleko sadyby, być może tym samym węzłem idziemy.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 97
  • 107
  • 1

Warszawa-Sadyba. Czy komuś też wariuje światłowód?

Okej , być może to było coś z tym związane - ale to nie dotyka TV jednak - (całe szczęście) - czy IPTV ma wydzielone pasmo ? 


Poziom 17, Badacz Przestworzy
  • 15
  • 33
  • 1

Warszawa-Sadyba. Czy komuś też wariuje światłowód?

Hej,

 

IPTV leci na innym vlan więc można spokojnie wydzielic pasmo tylko dla IPTV ale nie ma oficjalnych informacji żeby Orange tak robili więc nie odpowiem Ci. Można się tylko domyślac.

 

Sorry za interpunkcję pisze z telefonu 🙂

 

Ja osobiście nie mam IPTV od orange więc jedynie co mogę potwierdzić że tego dnia łącze miało nieakceptowalne wartości - tak jak widziałeś na certyfikowanym speed teście. 

 

Następnego dnia już wszystko bylo OK nawet w godzinach szczytu więc jest szansa że tego dnia był jakiś ogromny ruch.

 

Na ogół spadki są do 100 mbitow co jest gwarantowana przepustowością w ramach umowy 300 gorzej z pingiem który potrafi wzrosnąc aż do 100ms w takich grach jak CSGO.

 

Ale tutaj umowa nic nie gwarantuje. Ja osobiście do CSGO mam dodatkowe łącze kablowe z UPC i mam 5ms ping (łatwa kalkulacja ile razy szybsza odpowiedź serwera) choć ostatnio też coś popsuli z trasami pakietów poniżej link do forum UPC

 

https://forum.upc.eu/t5/dyskusja-ogolna/wysoki-ping-w-grach-na-serwerach-zagranicznych/m-p/40289#M53...

 

Daj znać jak sytuacja będzie się powtarzać chętnie wymienię się spostrzeżeniami z sąsiednich dzielnic 

 

Pozdrawiam serdecznie


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6514
  • 15891
  • 84

Warszawa-Sadyba. Czy komuś też wariuje światłowód?

@ss_sobie  Witaj, to po prostu chwilowy spadek stabilności światłowodu pewnie wrócił już do normy, ale jak by coś nie tak było lub często się powtarzało, zgłoś do operatora.

Anonim

Nie dotyczy

Warszawa-Sadyba. Czy komuś też wariuje światłowód?

8GYsZJ0

Obecnie w Wawrze na Steam.

Miałem na początku epidemii problemy dokładnie takie, jak opisujesz u siebie - z tym, że od 18 już się zaczynało - dosłownie z zegarkiem w ręku, ale już jest w porządku - dołożyli pasma dla GPON i jest wszystko git. Tylko musiałem zgłosić 2-3 razy, żeby się poprawiło.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Warszawa-Sadyba. Czy komuś też wariuje światłowód?

GTA V jest za free więc u większości opów trasy międzynarodowe są zapchane. Po weekendzie już chyba wszyscy zainteresowani pobiorą.