Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Własny router - problemy TP LINK tl-r600vpn

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

Własny router - problemy TP LINK tl-r600vpn

Cześć. Już raz pisałem tu ostatnio posta i dziękuje za porady. Niestety nie ma połączenia z internetem. ONT jest a router to TP-LINK tl-r600vpn. PPPoe skonfigurowałem i brak nawet adresu od ISP/połączenia. VLAN 35 stworzony jest. Uzupełniłem dane do logowania neostrady. Ogólnie widać na routerze ruch na WAN'ie.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1652
  • 8180
  • 64

Własny router - problemy TP LINK tl-r600vpn

@matIT Spróbuj w ten sposób. Nie wiem czy wcześniej trzeba te VLANy założyć w odpowiedniej zakładce (sprawdzałem w emulatorze a tam nie ma powiązania ustawień pomiędzy stronami konfiguracji).

IMG_0288.jpeg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

16 ODPOW. 16

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18442
  • 52723
  • 710

Własny router - problemy TP LINK tl-r600vpn

@matIT gdzie uzyskałeś dane do logowania? Zakładam, że podał konsultant. Tylko jak po otrzymaniu danych do logowania podłączony był FuBox, to hasło już zostało zmienione i trzeba wygrnerować nowe na infolinii lub czacie.

Czy na ONT od światłowodu świeci się zielona kontrolka?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

Własny router - problemy TP LINK tl-r600vpn

Świeciła się, dane miałem na umowie. Funbox teraz jest podłączony i nadal działa internet, gdy zmieniam na tp linka diody się swięca na ONT (żadna na czerwono). 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18442
  • 52723
  • 710

Własny router - problemy TP LINK tl-r600vpn

@matIT czyli jak zmieniasz na własny router, to musisz ponownie wygenerować hasło interneowe do wpisania w routerze. Nowe hasło otrzymasz na infolinii, czacie, oczywiście po wcześniejszej weryfikacji.

Jak chcesz, to do testów możesz wpisać jako

login: rejestarcja@neostrada.pl 

hasło: rejestracja

W takiej konfiguracji powinny działać strony w domenie orange.pl, więc można sprawdzić, czy masz prawidłowo router skonfigurowany.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 58
  • 225
  • 2

Własny router - problemy TP LINK tl-r600vpn

@matIT  Mógłbyś pokazać screeny z konfiguracji, z częściowo zakrytym loginem?

 

________________
* Post przeniosłem z tematu Zastąpienie Funboxa innym routerem. czy można to zrobić? Odbywa się to bez problemów? – moderator Michał


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 30
  • 0

Własny router - problemy TP LINK tl-r600vpn

Dzięki wielkie! Uczę się nowych rzeczy ;D. Jutro sprawdze i dam znać!


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18442
  • 52723
  • 710

Własny router - problemy TP LINK tl-r600vpn

@matIT daj znać o postępach.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22132
  • 181

Własny router - problemy TP LINK tl-r600vpn


@matITnapisał(-a)

...

Wiesz w czym może być problem?


Coś źle skonfigurowałeś?

Pokaż te zakładki.

j131_0-1696795089451.png

 

________________
* Post przeniosłem z tematu Zastąpienie Funboxa innym routerem. czy można to zrobić? Odbywa się to bez problemów? – moderator Michał


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22132
  • 181

Własny router - problemy TP LINK tl-r600vpn


@ketrasaArturnapisał(-a)

@matIT czyli jak zmieniasz na własny router, to musisz ponownie wygenerować hasło interneowe do wpisania w routerze.

...


Skąd taki pomysł? Te same dane logowania powinny działać na obu ruterach. Jeśli były na umowie to raczej są poprawne, nie ma sensu zmieniać czegoś co działa.

@matITzakładanie kilku wątków i drążenie w nich równolegle tego samego tematu jest słabym pomysłem.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5498
  • 22132
  • 181

Własny router - problemy TP LINK tl-r600vpn

Podłączony Funbox nie zmienia przecież hasła dostępu. On je tylko sam sciąga od operatora. Operator też z własnej inicjatywy hasła nie zmienia. Bez specyficznego zlecenia zmiany hasła ze strony użytkownika, czy to przez MO czy przez BOK, hasło się nie zmieni. Skąd pochodzą Twoje informacje @ketrasaArtur ?