Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Udostępnianie internetu z Funbox 3.0


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Udostępnianie internetu z Funbox 3.0

Witam

Problem mam taki że nie mam pojęcia jak mogę udostępnić internet w pokoju obok. Posiadam dodatkowe dwa routery jeden to asus RT-AC68 ,a drugi to Netgear WND3000. Dodatkowo posiadam wzmacniacz sygnału Wifi tplink. Żadne z  tych urządzeń nie potrafiło udostępnić internetu w pokoju obok. Zacznę może od wzmacniacza sygnału wifi który połączy się bezprzewodowo z Funboxem 3.0 ale co chwile internet się rozłącza mimo że sygnał wifi jest ok. Kolejna próba udostępnienia internetu w pokoju obok była taka że umieściłem tam router wifi Asus. podłączyłem do niego kabel sieciowy który był podłączony bezpośrednio do funboxa. Ruter był przełączony w tryb przekazywania internetu. I niby na routerze internet jest ale podłączony do niego kablem sieciowym dekoder orange nie działa, z wifi jest tak samo sygnał jest ale nie ma internetu. Dodam tylko że identyczna sytuacja jest po podłączeniu rutera Netgear.  W funbox niczego nie przestawiałem , nie ma włączonego żadnego filtrowania mac itp. Dlaczego nie mogę udostępnić internetu ? Przecież nie będę zamawiał kolejnej usługi 1Gb. Wcześniej miałem internet z kablówki i oba routery działały bez najmniejszego problemu. Kolejnym probleme jest to że jesli korzystam z neta to znika mi obraz w tv i dźwięk. Nie mogę robić ogladać tv i pobierać nic z neta bo wtedy net zanika w dekoderze. Z góry dzięki za pomoc.

3 ODPOW. 3

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2354
  • 103

Udostępnianie internetu z Funbox 3.0

@chrisu75  Wszędzie jest taka samo.

Musisz zalogować się na Funboxa (dane na naklejce), przechodzisz do zakładki Zaawansowane-> DHCP i ustawiasz adresację od 192.168.1.100 do 192.168.1.254.

Przechodzisz do swojego routera, kable pomiędzy Funboxem a routerami muszą być odłączone.

Logujesz się na np. RT-AC68, ustawiasz adres IP urządzenia na 192.168.1.2 i wyłączasz mu serwer DHCP.

Teraz kabel podłączasz od portu LAN1 w Funboxie, do portu LAN1 w RT-AC68 i powinno śmigać.

Identycznie z drugim routerem, tylko adres drugiego routera to 192.168.1.3.

Co do poprawnego działania dekodera na własnym sprzęcie to różnie jest. Rekomendowane jest podłączenie dekoderów bezpośrednio do Funboxa.

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 373
  • 675
  • 4

Udostępnianie internetu z Funbox 3.0

Dziwne to, co piszesz, @chrisu75 . Mam FunBox 3.0, który stoi u mnie również w pokoju obok i internet po Wi-Fi odbieram w całym swoim mieszkaniu oraz u sąsiadów nade mną (piętro wyżej) i obok mnie. Żadnych dodatkowych urządzeń nie używam.

 

Ela


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Udostępnianie internetu z Funbox 3.0

Hej 

Zrobiłem tak jak pisałeś, zwiększyłem adresacje i zmieniłem w routerze IP na stałe 192.168.1.2 mimo to nie ma internetu w tamtym ruterze ani wifi ani po kablu bo dekoder nie działa.  Jak wejdę na funbox to pokazuje mi że jest on podłaczony i ma ip 19.168.1.2 .Serwer dhcp w routerze RT-AC68 wyłączyłem.