Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

neostrada + funbox 2.0 + voip wolny internet...


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

neostrada + funbox 2.0 + voip wolny internet...

Mam neostrade ponad 12 lat. Do tej pory działałem na swoim routerze wszystko chodziło bezawaryjnie z pełną możliwą prędkością 10-12mb/s. Od momentu kiedy zmieniłem umowę z analogowego telefonu na voip i podmieniłem router na funboxa 2.0 zaczęły się problemy. Przeważnie popołudniami internet praktycznie nie działa, mam wyłączone wifi orange, i dla testów wifi domowe. Tylko jedno urządzenie na kablu które na 100% nie obciąża łącza. Nie ma również wpływu czy rozmowa przez telefon (voip) jest prowadzona czy nie internet zwalnia praktycznie do zera. Nie zmieniałem instalacji wtyczek kabli itp. Wszystko jest jak było podmieniłem tylko swój router na funboxa. Orange nie potrafi zdiagnozować i naprawić awarii, próbowali resety na centrali i "stabilizacje" łącza cokolwiek to znaczy. Nie wiem jak sobie poradzić z tym problemem może ktoś miał podobny? Teoria spiskowa ktoś łączy się z moim funboxem i czerpie transfer ? Choć szczerze wątpię bo zasięg ledwo po domu z tego cuda. Światłowód? Nie mam możliwości technicznych. Dzięki za pomoc pozdrawiam

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

neostrada + funbox 2.0 + voip wolny internet...

Statystyki z FunBox daj, bo teraz to nie wiadomo gdzie tkwi usterka, na łączu czy u ciebie w domu @Langix,.

Tak poza tym, skoro na linii nie są w stanie usterki naprawić, to zgłoszenie zrób, niech u ciebie posprawdzają, to jest w ich gestii.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

neostrada + funbox 2.0 + voip wolny internet...

Gdzie znajde te statystyki ? pozdrawiam


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

neostrada + funbox 2.0 + voip wolny internet...


1.png

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

neostrada + funbox 2.0 + voip wolny internet...

chyba chodzi o to z zalcznika


1.png
Anonim

Nie dotyczy

neostrada + funbox 2.0 + voip wolny internet...

Ten margines szumu masz cały czas taki sam, czy spada?

bo jak spada to coś nie tak na linii, może usterka być też u ciebie, technik to powinien sprawdzić, po co płacić za taki internet który nie działa, zgłoszenie zrób, to co piszesz nie jest dopuszczalne, pomimo że masz wolny ten net. Spróbuj bez telefonu voip, może on coś ci brużdzi na linii.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 32
  • 53
  • 0

neostrada + funbox 2.0 + voip wolny internet...

Witam, margines jest podobny koło 6-6,5db cały czas, mam właśnie przypuszczenia, że to może być coś właśnie z voip. Telefon ma z 20 lat + gniazdo natynkowe gdzieś czytałem żeby usunąć kondensator. Czy w którymś momencie muszę mieć wpięty filtr adsl? Zawsze był wpięty przed telefonem stacjonarnym a czy przy voip jest konieczny ? pozdrawiam

 

edit. odpiąłem telefon od liveboxa bez zmian, internet dalej chodzi z prędkością 0,2-0,4mb/s strony do testów łącza ping 1599.0 ms.

edit.II zmieniłem liveboxa na mój router, prędkośc podskoczyła do 5mb/s. Przepiąłem z powrotem liveboxa prędkośc wróciła do normy 10mb/s tylko nie wiem jak długo dla mnie to jakieś czary. Restarty liveboxa nie dawały takiego rezultatu.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

neostrada + funbox 2.0 + voip wolny internet...

@Langix  Router jest zapięty na pełną prędkość. Parametry, które pokazuje modem są dobre. Proponuję przywrócenie ustawień fabrycznych za pomocą spinacza. Musisz przytrzymać go w dziurce z tyłu urządzenia przez kilka sekund.