Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

U mnie w miejscowości jest informacja o nielegalnym repeaterze. Co to robi?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19441
  • 56237
  • 763

Ripper(nie wiem jak sie to pisze)

@agat13 z tego co wiem, to obecnie namierzaniem i likwidacja nielegalnych wzmacniaczy zajmuje się UKE. Kiedyś był PAR (Państwa Agencja Radiowa) zajmowali się namierzaniem nielegalnych nadajników, między innymi CB, ale teraz jak klienci zgłaszają problemy z zakłócaniem sygnału przez repeatery lub operator sam wykryje anormalnie związane z używaniem tych urządzeń, to zgłasza do UKE, przynajmniej tak na infolinii mi podawali, jak miałem podobny problem w mojej okolicy. Więc trzeba @blateq niestety cierpliwie czekać. Taka sytuacja może trwać od kilku dni nawet do kilku miesięcy i to już jest niezależne od operatora.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 14026
  • 57713
  • 696

Ripper(nie wiem jak sie to pisze)

@ketrasaArtur aktualizacja bazy informacji wykonana 😀

Zastanawia  mnie jednak fakt samego zakłócania BTS-a

Za pomocą  aplikacji pomocniczej Net Monster  i strony beta.btseatch.pl

Można określić ustawienie lokalizacji według najbliższych lojalnych BTS-ów i ja bym się pokusił o Testy z antenami kierunkowymi..Tym bardziej, że to ustabilizuje  i polepszy transmisję 

Ciekawe jaki wtedy jest % wpływu repeaterow na sygnał kierunkowy?


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19441
  • 56237
  • 763

U mnie w miejscowości jest informacja o nielegalnym repeaterze. Co to robi?

@agat13 sygnał pomiędzy użytkownikiem, a nadajnikiem jest z anteny sektorowej nadajnika. Wystarczy, że nawet aby repeater łapał sygnał z tego samego sektora, co my i już jedna trzecia nadajnika pracuje nieprawidłowo. Musiała by być antena kierunkowa, która by łapała sygnał z innego sektora, to może by pomogło. Jeżeli będziemy na wprost sektora, to nie ma szans, ale na styku sektorów, to być może by się udało, aby odbierać sygnał z niezakłóconego sektora.