Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Typ zabudowy

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 195
  • 292
  • 4

Typ zabudowy

@rostov84opłata teraz jest 20 PLN


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 131
  • 0

Typ zabudowy

@agat13 swoją drogą, kto decyduje o tym, do jakiego typu zabudowy zakwalifikować dany budynek?

Monterzy, którzy przyjeżdżają robić przyłącze, wpisują odpowiedni typ do dokumentów? No bo raczej nie konsultant przyjmujący zlecenie podczas rozmowy telefonicznej.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Typ zabudowy

@rostov84 jeśli mam być szczery to aż tak się nie zagłębiałem w temat..wszak Orange ma swoje mapy projektowe, korzysta z ogólnie dostępnych dokumentacji gminy...jednak myślę, że jakiś procent to dzieło przypadku, bo przecież nikt na miejsce nie jeździ i nie weryfikuje statusu budynku. Ostatnio w Piasecznie zastanawialiśmy się jak zakwalifikują pawilon wolnostojący z dwoma lokalami użytkowymi ( podział techniczny, bo adresem jeden i lokal mógł być jeden, ale mogły być i cztery) Konsultant np nie wiedział ile jest lokali i w systemie tez tego nie było. Jeśli by jeden klient złożył wniosek, to czy to wtedy jest willa użytkowa? Myślę, że to się dzieje w wyniku wypadkowych informacji o obiekcie w systemach Operatora

Anonim

Nie dotyczy

Typ zabudowy


@rostov84napisał(-a)

@slav72 numer budynku jest jeden, ale każdy lokal (jeden jest na parterze, drugi na piętrze) ma swój odrębny numer mieszkania (1 i 2). Każdy lokal ma innego właściciela.

Czy w związku z tym można taki budynek zakwalifikować jako wielorodzinny?

Ogólnie chodzi mi o tę opłatę 14,99 zł dla domów jednorodzinnych, czy będę musiał ją płacić.


Numer domu jeden, jak z adresem zamieszkania jest? 

Pewnie tylko numer domu w zameldowania, bo dom może mieć 5 właścicieli i ten sam adres, co innego jak w zameldowania jest numer mieszkania, opłata za podłączenie nie będzie na liczoną, ale to dyskusyjny temat, bo akcent jest na domy wielorodzinne, kilka(naście) numerów/ rodzin. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 39
  • 131
  • 0

Typ zabudowy

@Anonim w adresie zameldowania (zarówno u mnie, jak i u sąsiada) podany jest numer mieszkania, czyli 5/1 i 5/2.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Typ zabudowy

@rostov84  czyli jest to budynek wielorodzinny i raczej powinien być jako taki zakwalifikowany, no ale ostatnie słowo należy do operatora...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Typ zabudowy

@slav72  właśnie nie...zgodnie z definicją wyżej..to jest właśnie interpretacja Operatora


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Typ zabudowy

@agat13  czyli ? wyjaśnij🤔

Anonim

Nie dotyczy

Typ zabudowy

Operatorzy preferują domy wielorodzinne, ten dom jest dwu rodzinny, więc instalacja pewnie będzie odrębna światłowodów, wtedy opłata gwarantowana raczej. Co innego kilka rodzin i mieszkań, przyłącze jedno i rozdzielone w piwnicy przykładowo. Ale nie zapeszam 😄 Jest też szansa bez kosztów 😀


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Typ zabudowy

Był już inny wątek na ten temat i wychodzi na to, że chodzi raczej o rejon o dominującym typie zabudowy. A jeszcze dokładniej - o rozproszenie zabudowy, rozległość terenu i związane z tym większe nakłady konieczne do utrzymania sieci dystrybucyjnej na tego typu obszarze. Definicyjnie najprościej było to ująć jako "typ zabudowy jednorodzinnej". Sposób zasiedlenia nieruchomości nie będzie miał znaczenia przy ustaleniu wysokości opłaty utrzymaniowej dla celów bilingowych.