Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Trudnousuwalna awaria po 20 latach

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

Trudnousuwalna awaria po 20 latach

Dzięki. Rozumiem, że mimo wszystko mogę się wpiąć do routera LTE przewodowo Deco i następnie dodawać kolejne meshe? 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2181
  • 8057
  • 32

Trudnousuwalna awaria po 20 latach


@t0mmz14napisał(-a)

Zalozmy, ze nie będę korzystał z 5G. Są jakieś inne rozwiązania?


Huawei B535-232


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Trudnousuwalna awaria po 20 latach

Połączenie między jednostkami tylko kablowo. Żadne tam mosty bezprzewodowe. Jakość takiej sieci jest dużo niższa i uzależniona od szybkości tego mostu. A jak postawisz router gdzie nie łapie żadne WiFi to nici z połączenia.

 

Szczerze to nawet zakup z OLX prostego Deco załatwi tu sprawę. Wszystkie te sprzęty są dobre. Jak nie ma problemu z budżetem to można pójść w TP-LINK Deco X50-POE. Połączenie i zasilanie po jednym kablu.

 

 

______________________

*Scaliłem wpisy - moderator Wojciech.


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1883
  • 9120
  • 75

Trudnousuwalna awaria po 20 latach

@maciejnet Wszystko co piszesz ma sens ale @t0mmz14 spytał o system mesh. Czyli o jednostki połączone bezprzewodowo. AP połączone przewodowo to nie jest mesh, niezależnie od tego co wymyśli marketing producenta. Inaczej ja swoje AP też mógłbym tak nazywać.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 19
  • 0

Trudnousuwalna awaria po 20 latach

Nie no mam na myśli sytuację w której, do głównego routera (LTE), podłączam jednostkę z mesh, a pozostałe dwa/trzy meshe rozstawiam w innych miejscach bezprzewodowo. Ma to sens? 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1883
  • 9120
  • 75

Trudnousuwalna awaria po 20 latach

@t0mmz14 Jeżeli nie chcesz lub nie możesz użyć połączenia przewodowego to dużego wyboru nie masz. Po to powstał mesh.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Trudnousuwalna awaria po 20 latach

Ja rozumiem zamysł producenta. Ale co mi po AP które stoi w takim miejscu gdzie jest szczątkowy zasięg głównej sieci WiFi. Nie zda to egzaminu. Bo najmartwiej jak to się łączy to transfery są tak samo słabe jakbym to podłączył się bezpośrednio pod główny router/jednostkę Deco. AP mają tworzyć stabilną sieć gdzie każda z jednostek wyciąga maksymalnie to do czego została przeznaczona. Mosty bezprzewodowe są dobre na krótsze odległości szczególnie tam gdzie nie ma problemów po drodze z zasięgiem. 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1883
  • 9120
  • 75

Trudnousuwalna awaria po 20 latach

@maciejnet Ale dlaczego miałby stawiać na granicy zasięgu? Jednostki komunikują się między sobą przedłużając zasięg. Jak brakuje zasięgu to stawiasz kolejną jednostkę.