Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Terminal światłowodowy rozlaczony

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13034
  • 53516
  • 621

Terminal światłowodowy rozlaczony

@tomaszek99 niestety temperatura otoczenia i jego pracy wzrosła przy obecnych upałach. Czasem wystarczy 1,2 st Celsjusza powyżej normy i już się wiesza... Tak było kiedyś z FB2 w szafkach RTV


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Terminal światłowodowy rozlaczony

@tomaszek99  to niestety ale w tym przypadku pozostaje czekać na wizytę technika i prawdopodobnie wymianę urządzenia/urządzeń. Daj znać jak będzie po wizycie fachowca.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 27
  • 0

Terminal światłowodowy rozlaczony

Dokładnie. Po prostu poczekam na fachową pomoc. Ja ze swojej strony już zrobiłem chyba wszystko co mogłem. To znaczy resetowalem, odłączałem na kilka minut z gniazdka i niestety. Dziękuję bardzo państwu za pomoc i wszystkie rady!


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13034
  • 53516
  • 621

Terminal światłowodowy rozlaczony

@tomaszek99  do usług. Informuj o efektach wizyty


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 27
  • 0

Terminal światłowodowy rozlaczony

Technik przyszedł. Terminal wymieniony, zwyczajnie się zepsuł. Pan mówił, że dzisiaj wymienia takie już trzecie więc nawet nie trzeba było mu nic tłumaczyć. Chwilka czasu i wszystko gra. 🙂 Dzięki jeszcze raz za pomoc!!!


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Terminal światłowodowy rozlaczony

@tomaszek99  czyli jednak ONT się sypnął, super że szybko i bezproblemowo udało się usunąć usterkę,  przy okazji powiem że warto podczas upałów które teraz panują zadbać i zapewnić odpowiednią wentylację tym urządzeniom (ONT, FunBox) gdyż one same z siebie dość mocno się nagrzewają a dodatkowo warunki pogodowe mogą dołożyć więcej i o przegrzanie/awarię urządzeń łatwiej. Bezawaryjnego użytkowania życzę i pozdrawiam.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2517
  • 9025
  • 45

Terminal światłowodowy rozlaczony

W czasie burzy radzę wyłączyć modem i dekoder z sieci. A jeśli ktoś mieszka na wiosce i ma napowietrzna linię energetyczną to już musowo. Mi przed laty dekoder z satelity poszedł pomimo że był wyłączony ale ładunek elektrostatyczny poszedł od talerza przez kabel antenowy.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Terminal światłowodowy rozlaczony

@marder  odłączanie sprzętu (każdego) od sieci energetycznej i instalacji (antenowej, teletechnicznej, itp.) na czas burzy powinno stać się dobrą praktyką, zwłaszcza w czasach w których przyszło nam żyć, nieprzewidywalna aura, ekstremalne burze i wyładowania.