Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telia - problemy z pingiem


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

W Wawie jest tylko jedna telia i podbija ping już od zarania dziejów. U mnie to norma że na routerze tpnet.pl mam 6 ms a w tym samym mieście na telii już 25. Niedługo pewnie dojdą masowe utraty pakietów jak zawsze, a telia i Orange będą mówić że nie wiedzą o co chodzi i to nie ich wina.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Re: Telia - problemy z pingiem


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Aż z ciekawości zainstaluję znów D2 by ''pochwalić'' się pingiem na światłowodzie 😄

 

Nie tak źle, oczekiwałem 40+ do EU 😄 Ale do U.S i innych kiepściutko w porównaniu do UPC.

tgrdgtrg.png


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Re: Telia - problemy z pingiem

Trzba być masohistą, albo robić abuse żeby na USA grać. Nawet do Rosji jest ładnie na światłowodzie. Ten test jest prędzej miarodajny, bo już w samej grze. Różnice bardzo niewielkie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Tu nie chodzi o bycie masochistą czy nie, ale w USA też mieszkają ludzie, w tym sporo Polaków i nie przyjadą specjalnie do Europy żeby ze mną pograć tylko dlatego że Orange ma kiepski ping. Więc lepiej mieć stabilne 105 ms do East US niż skaczące 125 czy 130 z packetlossem.


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Re: Telia - problemy z pingiem

Jak zamierzasz grać z pingiem 100, to sorry ale nie widzę celu. Co najwyżej pooglądać jak grają inni.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

W bardzo szybkie gry online takie jak PUBG, Fortnite, COD albo bijatyki jak Tekken 7 czy Ultra Street Fighter IV no to nie ma co się pchać z pingiem powyżej 50-60, ale w takie gierki jak Dota 2 to idzie pograć z pingiem 100. Masa ludzi z Egiptu, Izraela, Jordanii i innych gra na EU West z pingiem 90-100 i grają niekiedy lepiej niż gracze EU z pingiem 30. Są w takim razie masochistami? 😄

 

Mi chodzi o to że skoro dana sieć oferuje ŚWIATŁOWÓD i nazywa siebie siecią NR 1 to POWINNA zadbać o jak najlepszy ping nie tylko w Europie... bo skoro można mieć 20-30ms mniej np do NY czy gdziekolwiek indziej no to chyba można się postarać. Rozumiem gdyby to była jakaś podrzędna sieć oferująca dial up 20kb/s download no to normalne że biedaki nie mają kasy na trasy i węzły. Jednak mamy do czynienia z Orange.... ale co ja się tam znam 🙂


Pracuję w Orange
  • 866
  • 1045
  • 73

Re: Telia - problemy z pingiem

Dostają reporta za brak szybkiej reakcji. Sorry, ale tylko psują rozgrywkę. Wszystko zależy na jakim poziomie się gra.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

No raczej nie skoro mam znajomego z Jordanii który gra na 90 ms na EU West już od 3 lat i idzie mu całkiem dobrze 🙂

 

Stąd wiem jakie są realia. Nie piszę postów z powietrza tylko z własnych doświadczeń i znajomości.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Re: Telia - problemy z pingiem

Mi tam jest bez różnicy czy mam 30ms czy 35ms, ale 50-60ms już różnicę robi. Tak samo różnicę robi do Warszawskiego serwera 10ms a 30ms, jak jest w Orange.. 😉