Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telia - problemy z pingiem


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Re: Telia - problemy z pingiem

@Piotrekk85cyt: " Kolejna kwestia to blokowanie użytkowników za nadużycia których w Orange wg mojej wiedzy nie ma." czy możesz to bliżej wyjaśnić, o jakich nadużyciach piszesz?

Anonim

Nie dotyczy

Re: Telia - problemy z pingiem


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32432
  • 36762
  • 1369

Re: Telia - problemy z pingiem

@Kierus57: czy ktoś został zablokowany za udostępnianie pirackich treści? (nie mówię o innych sankcjach prawnych o których wiele mediów informuje).

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Re: Telia - problemy z pingiem

@Piotrekk85przecie sam piszesz, ze nie znasz takiej sytuacji w Orange.  Aby było jasne. problem pingu jest tu wertowany od jakiegoś czasu i żadnych konkretnych wyjaśnień nie ma. Z związku z tym, ze jesteś blisko  ludzi z Orange ( może nawet jesteś jednym z nich), proszę oświeć mnie na temat Telii. Czy Orange na podpisana umowę długoterminową z Telią? Czy we Francji i Hiszpanii są podobne problemy z pingiem? Dlaczego wybrano Telię i dlaczego Orange reklamuje się jako dostawca nr 1 dla graczy, przy czym nie jest najlepszym wyborem dla nich?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32432
  • 36762
  • 1369

Re: Telia - problemy z pingiem

@Kierus57: nie raz i nie dwa, że pracowałem kiedyś dla Orange (więc już nie). Jeśli masz pisać "jesteś w jednym z nich" w negatywnym kontekście, to proszę o zaprzestanie.

Wracając do tematu i Twoich pytań, nie wiem czy Orange ma podpisaną umowę z Orange (pewnie jakąś ma, ale to raczej logiczne myślenie). Problemy z pingiem do Telii są u wszystkich operatorów, którzy nie są w tej samej grupy kapitałowej ("szeroko" rozumianej a nie tylko w sensie właścicielskim) poza lokalnymi generującymi mały ruch. Więc co można przeczytać na hiszpańskim odpowiedniku Nasz Orange http://comunidad.orange.es/t5/forums/searchpage/tab/message?advanced=false&allow_punctuation=false&q... - jest to samo (ew. na wielu innych społecznościach).

Czemu wybrano Telię? Pewnie jakiś rachunek kosztów czy innych spraw zdecydował na taki wybór.

Dlaczego Orange reklamuje się jako dostawca nr 1 dla graczy, przy czym nie jest najlepszym wyborem dla nich?
Tu uważny "czytacz" że zazwyczaj orange nie pisze tego w jednym z zdaniu. Sieć #1 to tylko globalne hasło dla marki powstałe chyba w 2015 (tu do czasu się mogę mylić). Wynikło głównie z tego, że jak policzyć bezwzględną liczbę klientów - to w wielu krajach Orange ma ich najwięcej. Przy okazji w tym czasie kilka raportów pokazało że przy okazji w Orange jest czymś lepsze. (Dla mnie badania z serwisu speedtest.net/pl w żaden sposób nie są miarodajne - ale to nie temat na inną dyskusję). Hasło Orange Love Gamers powstało z okazji tylko uruchomienia wielu kontent serwerów co polepszyło sytuację w najpopularniejszych grach (o LoLu już nikt nie pisze). Najpopularniejsze - to nie wszystkie.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Re: Telia - problemy z pingiem

Z tą Hiszpania to Piotrek czytałeś jakie tam zgłaszają problemy czy tylko pokazujesz wątki jakie zawitały w nazwie telia? 😉

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Re: Telia - problemy z pingiem

@Piotrekk85pisząc, ze jesteś jednym z nich miałem na myśli Twoje zatrudnienie. Przyjmuje do wiadomości,że nie pracujesz w Orange, ale może dla Orange. Twoje niektóre wypowiedzi są tak skrajnie pro Orangowe, ze można się pomylić. Nic nie wyjaśniłeś w sprawie Telii, reklama NR1 sieci dla graczy ( nie mogę dosłownie zacytować, bo są prowadzone prace na stronie) wprowadza w błąd graczy.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32432
  • 36762
  • 1369

Re: Telia - problemy z pingiem

@Mat: nie znam hiszpańskiego, więc to tylko wynik wyszukiwania po słowie telia. Ale niektóre wątki to wypisz wymaluj jak tutaj (przynajmniej jak wierzyć wujkowi Google).

 

@Kierus57: w tym wątku jest tyle różnych opinii. Rozumiem, że nie wszędzie i nie zawsze wszystko działa. Ale argumenty że UPC, Vectra, Multimedia są lepsze? Średnie. Uwierzę, że może jakiś lokalny ISP z małych ruchem może lepiej działać, ale ogólnopolskie molochy na pewno nie wszędzie i nie u każdego.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Re: Telia - problemy z pingiem

@Piotrekk85no to pójdźmy krok dalej. Co robi Orange w celu poprawy pingu? Czy we Francji też tak narzekają?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32432
  • 36762
  • 1369

Re: Telia - problemy z pingiem

A czemu do mnie te pytanie?