Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telia - problemy z pingiem


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Re: Telia - problemy z pingiem

Miałem się nie wypowiadać bo nie widzę póki co tu konkretów, które pozwoliłyby na jakąś sensowną analizę. Dla pewności sprawdzilem statystyki łącz międzynarodowych, wszystko na dziś wygląda OK. Niestety tak jak napisał @Wojcieszko cały ruch z Polski może byc już wysoki i stąd globalnie można odczuć problemy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

@Mat  Co masz na myśli że nie widzisz konkretów?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Przez ostatnią godzinę porobiłem testy, analizowałem, rozmawiałem z ludźmi i doszedłem do wniosku że wiele osób w środkowej i południowej europie ma problem z netem. Zachód jest ok, ale środek europy bardzo przeciążony. Jako że gram sporo online z różnymi osobami to mam znajomych tu i tam. Słowakowi bardzo muli net, innej osobie z Macedonii bardzo skaczą pingi. Jednemu Serbowi również czasem rozłączy neta. Bogaty zachód nie ma problemów z łączami, jedynie my i europa środkowo-południowa... bardzo dziwne?

 

Rzadko wierzę w teorie spiskowe ale tutaj dobitnie coś śmierdzi. Na zachodzie też ludzie używają neta i to więcej niż my 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 51
  • 15
  • 1

Re: Telia - problemy z pingiem

@Mat Tu nie chodzi o konkrety, po prostu robicie ludzi w konia, ciągłe problemy, brak stabilności, zaniżanie prędkości (tak wiem, umowa, ale jak komuś spokojnie pójdzie 50, a dostaje 30 - żeby nic się nie sypało), straszny kontakt przez infolinie, każdego stawiacie na równi - jakby był debilem, a jak ktoś wyskoczy z konkretami, to od razu przekierowujecie sprawę do techników i sprawa po paru dniach przeważnie ucicha... (bo technicy nie widzą nic złego, czyt. walka z wiatrakami) Domyślam się, że 50% ludzi, potrzebuje internetu do facebooka i przeglądania kwejka, ale są klienci którzy potrzebują najwyżej jakości, przecież uznajecie się za "Sieć nr.1 w Polsce" a jesteście daleko poza TOP5...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Ping ''ucichł'' i jest dobrze, ale w grach lekkie scinki się jeszcze zdarzą. Dam sobie obciąć paznokcie że jutro po 17 znów będzie okropnie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Re: Telia - problemy z pingiem

Ten jeszcze darmowe obcięcie paznokci chce, cwaniak.. 😉 Mi właśnie przysłali do skrzynki "zakład", że nie znajdę lepszej oferty od Orange Love na światłowodzie, tylko co mi z niższych rachunków jak tu takie cyrki się dzieją.. Ale poczekajmy te 2 tygodnie, zobaczymy co nam zapowiada 🙂 Podobno będziemy chwalić na wszystkie strony, że to najlepszy internet dla graczy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

@-brtk-  Haha, no wiesz, mogłem napisać ''dam sobie obciąć głowę'' ale to zbyt ryzykowne, zawsze Orange może się przypadkowo ogarnąć 😛

 

Mi się wydaje że nic się nie zmieni. Dzisiaj ping znów wrócił do 'normalności' i znów do twitch.tv prawie 200 pingu zamiast 165. To raczej NIEMOŻLIWE żeby nagle jakoś rozbudowali opentransit i wrzucili tam ping priority, albo żeby olali kwaśną telie i wykupili inny węzeł. A jeśli tego nie zmienią to NIE MA możliwości że będzie lepiej choćby się waliło i paliło.

 

Powiem tak - gdyby nie te wpadki z pingami co wieczór to Orange byłby dobrym internetem dla graczy bo poza tym to nie ma aż takich problemów, pingi są niezłe a rano i w nocy utraty pakietów raczej nie ma. Gdyby tak było cały czas to spoko.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 164
  • 75
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Witam.

Specjalnie zrobiłem test na połączenie z serwerem VALVE bo chciałem zobaczyć jak to wygląda u Mnie i od razu rzuca się w oczy rzeczywiście problem ze stykiem "TELIA".

Przestałem grać całkowicie kilka miesięcy temu ale czekam na World of Warcraft-dodatek i zobaczymy jak tam będzie to wyglądało.

Jedno co także zwróciło moją uwagę to chwilowy skok opóźnienia na FunBOX (czyżby zapowiedź awarii tego urządzenia?).


PING TEST vie.valve.net SERWER VALVE ORANGE FIBER 600MBITS 2018-02-28 22_51_39.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 541
  • 204
  • 0

Re: Telia - problemy z pingiem

Widzę że zmieniliście trasy na telii z Hamburga na Pragę, Wiedeń i Paryż, ale chyba jest jeszcze gorzej niż było. Ping większy, co do utraty pakietów to zobaczymy. Póki co już jest 3% straty w Paryżu do twitch.tv.

http://prntscr.com/ildk0l

 

Ping do Szwecji/Norwegii/innych krajów północnej europy jest gorszy. Jedynie do vie.valve.net ping się poprawił ale tylko dlatego że idzie przez Pragę/Wiedeń a serwer stoi właśnie w Austrii. Na szczęście nie widać packetlossa.

http://prntscr.com/ildmer

 

Opentransit raczej bez zmian. Ping średni, taki jak był zawsze.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Re: Telia - problemy z pingiem

Widać, że coś próbują robić, tylko tej telii trzymają się na siłę jak kudłaty grzebienia.