Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telia.net


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Telia.net

@Remi byłem cierpliwy dwa lata i uciekłem do konkurencji. Żadna firma, która szanuje swoich klintów by nie rozwiązywała problemów parę lat.


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Telia.net


-brtk- napisał(-a):

@Remi byłem cierpliwy dwa lata i uciekłem do konkurencji. Żadna firma, która szanuje swoich klintów by nie rozwiązywała problemów parę lat.


Szanuję decyzję. Mamy minusy ale mamy też bardzo dużo plusów które też są cenione. Minusy tez w końcu zlikwidujemy. W końcu nikt nie jest idealny 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 8
  • 0

Telia.net

Nie jest tak źle, choć mogłoby być lepiej. CS:GO syn ma 9 lv na fecit i Supreme na Steam. Gra na różnych serwerach i nie ma najgorszych pingów. Czasem ma jeden z lepszych. Lossy miał na Faceit rzędu 11%, a na Steam nigdy. Pingi są między 30-50 ms na zagranicznych serwerach. Grać się da utrzymując pewien poziom choć ping mógłby być lekko niższy i te małe sporadyczne lossy na fecit do likwidacji. Jeszcze jedno. Speed test na iphone 7 pokazuje 320mbps (wifi) a po lan na gamingowym kompie stacjonarnym 50 mbps. Nie wiem o co lotto.


Pracuję w Orange
  • 50
  • 25
  • 3

Telia.net

Może masz w kompie jakąś starą kartę sieciową do 50Mb/s? Chociaż to musiała by być naprawdę stara...


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 11
  • 2

Telia.net

@walery99piszesz, że jest 11% loss na serwerach faceita, a na początku zacząłeś zdanie "nie jest tak źle" :(.

To jest tragedia. Kup synowi VPNa z wpięciem do TPIXa za ~10zł/msc to poczuje różnicę na polskich serwerach Valve (ruch nie będzie szedł przez Niemcy) i nie będzie miał lossa do FaceITa.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Telia.net

@walery99 gamingowy laptop nie oznacza niskich pingów i wysokiej prędkości jak instaluje się wszystkie sterowniki (wraz z oprogramowaniem) od sieciówki. Ja mam killera u siebie w stacjonarnym i nigdy nie zainstaluje od tego oprogramowania, bo opóźnienia są większe, a nie chce mi się konfigurować oddzielnie priorytetów dla programów, bo jest to dręczące. Zobacz czy ty też nie masz jakiegoś killera i nie masz włączonej kontroli przepustowości łącza.

 

Chodzi mi o takie coś, programowe:

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 13
  • 8
  • 0

Telia.net

Dzięki za sugestję. Pewnie jakiś killer jest bo jest to komputer MSI Nightblade kupiony w tym miesiącu z gtx 1070. Niesądzę żeby karta była stara -:). Oprogramowanie do gier jest i są jakieś ograniczenia pewnie o czym pisze kolega wyżej. Będę się musiał temu przyjżeć.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 10
  • 5
  • 0

Telia.net

Ogólnie temat obserwuję od jakiegoś już czasu, pomimo że na tym forum się nigdy nie udzielam. No i mogę napisać, że ja grając w csa (serwery faceit) od jakiegoś czasu czuję poprawe tj. serwery niemieckie ~50 pingu w każdej porze oczywiście telia, gdzie wtedy dochodziło do 70 w godzinach szczytu + 10% loss. Tak samo szwecja już trzyma się u mnie ~65 ms i 0 loss o każdej godzinie gdzie kiedyś to miałem po 100 pingu + 10% loss. Teraz jest tylko jeden problem, na faceitowych serwerach holenderskich od pewnego czasu trasa idzie przez opentransit tylko. Pingi mam teraz większe tam od telii, strat nie było tam nigdy, ale gra jest niegrywalna na takim serwerze. W takim sensie, że jakoś pomimo 70 pingu gra mi się jak bym mial z 300, bo wszystko jest takie spowolnione i mną rzuca jak ktoś do mnie strzela. Jak to się dzieje, bo kiedyś słyszałem, że na serwerze na którym trasa idzie przez transit grać powinno się normalnie ? Od razu odpowiem, to nie wina serwerów, bo kiedy ludzi nie pytam to mówią że to coś u mnie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 29
  • 8
  • 2

Telia.net

@MT293782 o co chodzi z tym vpn? jak to zrobić dokładnie? Czy da się to zrobić na ADSL2+? bo teraz w cs go na kazdym serwerze mam ping 70 i nie wiem co z tym zrobic


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Telia.net

Temat ostatnio ucichł, czyżby poprawa?