Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telia.net


Ekspert AMA
  • 416
  • 920
  • 56

Telia.net

Cześć, dzięki za info. Przekażę to do techniki.

 

Niezależnie tak jak wspomniałem chciałbym uruchomić całą nową kategorię w zakresie wsparcia dla gier.

 

Piszcie co Was będzie interesowało. Ja uważacie że warto to ująć w aktualnej strukturze Nasz Orange, co wydzielić co połączyć, jakie informacje będą ważne, czy chcecie wsparcia ekspertów z sieci etc. Pewnie chwile nam to zajmie ale chciałbym od razu zrobić to dobrze więc Wasza pomoc i pomysły bardzo się przydadzą.

 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Telia.net

Od kilkunastu lat jestem użytkownikiem Neo, ale to co się teraz wyprawia z utrata pakietów to szok. Widzę, zę dzisiaj coarz cięzej już o towar wart swojej ceny. Gram w WoT i od parunastu dni jet problem z pakietami. Oczywiście po sprawdzeniu widać to co u innych czyli problem z Telia.net.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 9
  • 0

Telia.net

Można podzelić główny dział Gaming/Gry na poddziały Packet Loss i Ping/Latency/Jitter

w tych podziałach pokategoryzować Gry: LoL, CS:Go, Bf4 i inne i tam wklejać na jakiej grze, występują packet loss i skoki latency który skok routingu muli, kazdy powinien miec program WINmtr i ping ploter, w których godzinach występuje problem i dodatkowo dział jak sie obsługiwać tymi programami

Tylko niech już Orange poprawia swoje wyjscia na świat, a nie liczenie ze ludzi bedą im podawać na tacy i będzie takie łatanie, to trzeba całość poprawić i dodatkowo dział z wieściami który ktoś y sumiennie aktualizował a nie raz na rok jakaś wiadomosć ze cos zostało zmienine ale i tak nie ma zadnego wpływu.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Telia.net

Ale tu nie chodzi tylko o gry... Niektórzy pracują w domach, i mają problemy z pobraniem/wysłaniem plików na serwery ftp za granice, pobranie obrazu iso linuxa to z oszołamiające 300 kilobajtów/s = łącze 2,4 megabita (a mam zainstaowane 100).

Zrozumiałbym, gdyby poszlo nawet 50% przepustowości łącza ale to jest kilkadziesiąt razy mniejsza prędkość.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 6
  • 0

Telia.net

@Remi@andylbn Zgadza się. Problem dotyczy całości ruchu idącego przez Telię. Nie ma znaczenia czy to gry, ładowanie stron www czy też transfer plików (ftp, wetransfer). Światłodowu używam w 80% do pracy. W zasadzie od początku tego roku jest to niemożliwe w ciągu dnia. Na łączu 600/60 transfery rzędu 2,4/60 Mbit. Gdyby nie fakt posiadania netu mobilnego jako backup byłbym w głebokiej d... Postawa operatora jest żenująca.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 11
  • 2

Telia.net

@Groosheck rozwiązaniem jest VPN z wpięciem do TPIX'a. Oczywiście nie ma nic za darmo, więc trzeba wziąć pod uwagę koszt takiego rozwiązania (10-30zł/msc). Na pewno jest to lepsza alternatywa od internetu mobilnego. 

Jednak nadal skandalem pozostaje fakt, że trzeba korzystać z VPNów do korzystania z sieci, ponieważ usługa dostarczana przez Orange jest fatalnej jakości. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 6
  • 0

Telia.net

@MT293782 Wiem, że jest taka opcja 🙂 Nie zamierzam ponosić kolejnych kosztów ponad to co już dopłacam ponad standard. Nie tędy droga. Co miesiać reguralnie płacę FV za usługę, która powinna działać poprawnie. 

Anonim

Nie dotyczy

Telia.net

Moim zdaniem, żeby wyleczyć taką sytuacje proponuje proste rozwiązanie polegające na tym, że klient mógłby rozwiązać umowę np. w ciągu dwóch miesięcy i wtedy byłoby jasne czy im się opłaca, żeby było takie dziadostwo jak jest, czy by coś zrobili konkretnego. Musiało by się zmienić jedynie prawo i wtedy powiedzenie "klient masz pan" miało by znaczenie.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 9
  • 0

Telia.net

@andylbn Wybacz, zapomniałem sie troche, oczywiscie masz racje, że nie chodzi tylko o gry, problem jest ogólny.

 

@MT293782 możesz troche rozwinąć temat z tym wpięciem do TPIX'a w VPNach nie jestem jeszcze taki rozeznany, korzystałem z różnych programów i narazie najlepiej sprawdza sie kepard i najtanszy jaki znalazłem aczkolwiek tez potrafi lagowować i sypac packt lostami.

 

@Groosheck wydaje śie że to nie tylko problem Telli, chyba ze to to samo, ja mierząc Winmtrem albo ping ploterem, widzę problem przy jednym ze skoków z open Frnkfurt transit, chociaz któregoś razu kiedy ten punkt "odpowiadał" była to jakoś godzin 3 w nocy to sprawdzając droge do tego open transitu szło przez telie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 54
  • 11
  • 2

Telia.net

@damlew88 VPN który z Twoim komputerem komunikuje się po łączach Telii lub innych z którymi Orange ma problem nic nie da bo jak już sam zauważyłeś, będą straty pakietów. Więc trzeba szukać serwera VPN'a, który jest wpięty do punktu wymiany Orange (TPIX) i całkowicie omija telię czy też routing zagraniczny. Ja korzystałem z dwóch polskich dostawców - mydevil i vpnonline. Dostawcy Ci mają kilka/kilkadzesiąt serwerów i trzeba korzystać z tych, które są w Warszawie (najlepsza trasa dla Orange).