Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Telefon internetowy a drugi router z VoIP


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Telefon internetowy a drugi router z VoIP

Temat przeniesiony z Telefony i tablety do odpowiedniej kategorii + dodano etykiety - moderator Bartłomiej

 

Dzień dobry.
Mieszkamy w piętrowym domu i niedawno przeszliśmy z telefonii tradycyjnej na internetową. Chodzi o telefon stacjonarny, który teraz musi być podłączony do Funboxa.

Problem polega na tym, że dawniej telefon znajdował się na parterze na korytarzu i to jest najwygodniejsza lokalizacja. Teraz stoi w jednym z pokoi na pierwszym piętrze obok funboxa i komputera.

 

Załóżmy, że mam na parterze drugi router z bramką VoIP połączony z Funboxem kablem. Jeżeli podłączę telefon do drugiego routera na parterze to będzie również działał tak jak w przypadku bezpośredniego połączenia do Funboxa?

 

Pozdrawiam

 

Model router.png

7 ODPOW. 7
Anonim

Nie dotyczy

Telefon internetowy a drugi router z VoIP

@Gizbo  muszę cię rozczarować, jest problem z VoIP na routerach z wolnego rynku, ja bym kabel pociągnął na parter i tam wpiął telefon, bez dodatkowego routera czy modemu.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Telefon internetowy a drugi router z VoIP

@Gizbo a instalację telefoniczną w ścianach masz wieloparową ? Możesz zastosować rozdzielacz RJ-11 i wyprowadzić telefon na parter poprzez odpowiednie połączenie przewodów. 


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Telefon internetowy a drugi router z VoIP

Przeciągniecie kabla byłoby w perspektywie czasu najwygodniejsze ale wymaga wiercenia otworów w ścianach i długiego przewodu. Może podpowiedź jakiego rodzaju kabel to powinien być, by nie było straty na sygnale?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Telefon internetowy a drugi router z VoIP

@Gizbo  skrętka komputerowa

 

Chodzi mi o to, czy kabel w ścianie do którego podłączony jest Funbox jest wieloparowy i czy się łączy z tym gniazdem na dole? Bo jeżeli tak, to łączysz wyjście RJ-11 z niewykorzystaną parą w Gniazdku i masz telefon na dole bez prowadzenia kabli.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Telefon internetowy a drugi router z VoIP

Nie wiem czy jest wieloparowy, ale raczej nie. Jak będę we wtorek w domu to się temu jeszcze przyjrzę.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 0
  • 0

Telefon internetowy a drugi router z VoIP

Czy jest wieloparowy to nie wiem. Połączony z gniazdkiem na dole podobno jest. 
Mam coś takiego przy Funboxie co wkłada się do wtyczki w ścianie. Widoczny kabel jest podłączony do Funboxa. Podobno gdy telefon analogowy podłączyło się do drugiego gniazdka widocznego rozdzielacza to działał.

 

.IMG_20191007_225842.jpg

 

Próbowałem teraz podłączyć telefon na dole w ten sposób, że do drugiego widocznego gniazdka rozdzielacza wsadziłem wtyczkę połączoną z Funboxem (tel), a telefon podłączyłem do gniazdka na dole, ale to nie działa. 


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Telefon internetowy a drugi router z VoIP

@Gizbo  Musisz zobaczyć co jest w ścianie, pod pokrywą gniazdka.