Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Technik

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Technik

Witam , mam teoretyczne pytanie : czy technik mając dostęp do centrali do której jestem podłączony ma możliwość podsłuchiwania mojego łącza? Czy może widzieć przez to ,co robię na komputerze ?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Technik

Jeśli masz na myśli partnerów technicznych co usuwają usterki, to zwykle nie mają uprawnień do tego. Ale po stronie Orange są osoby z odpowiednimi certyfikatami i na żądanie odpowiednich służb, jest to możliwe.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Technik

Jeśli masz na myśli partnerów technicznych co usuwają usterki, to zwykle nie mają uprawnień do tego. Ale po stronie Orange są osoby z odpowiednimi certyfikatami i na żądanie odpowiednich służb, jest to możliwe.

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Technik

Ok dzięki za odpowiedź.Chodziło mi o techników którzy naprawiają usterki.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Technik

@Piotrekk85  Warto dodać, że też w ograniczonym zakresie. Jeżeli strony są szyfrowane, to haseł itp. danych nie podejrzy nikt. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 205
  • 221
  • 1

Technik

Wiadoma rzecz, że uprawnień nie ma, ale dostęp do skrzynki ma i możliwość taką jak podgląd też ma i teraz pytanie, czy można jakoś temu zapobiec, aby oprócz szyfrowanych stron także innych nie mógł  podglądać? Pytanie z czystej ciekawości zadaję .


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Technik

@bruno  Technik widzi tylko parametry sygnału DSL, które są mu niezbędne to lokalizacji usterki i sprawdzenia stanu łącza i nie ma wglądu do tego, co ten sygnał przenosi. Poza tym twoje dane płyną w indywidualnej sesji PPPoE, która jest zabezpieczona hasłem.