Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość internetu stacjonarnego a podłączenie


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Szybkość internetu stacjonarnego a podłączenie

Mam pytanie które mnie nurtuje. Mam obecnie Neostradę do 80Mb/s, realna szybkość łącza (download) po aktywacji była na poziomie 24-28 MB/s. Ping był na poziomie 30-35ms. Odległość do centrali mam ok. 1,5 km, linia częsciowo podziemna, a na mojej ulicy naziemna. Do mojego budynku szło prosto z słupa kilka przewodów, do każdego mieszkania osobno (wyglądało to jak w Indiach) przy okazji remontu elewacji wywalczyliśmy w Orange aby puściło nam z słupa jeden przewód, puszkę na ścianie i tam podłączone przewody do mieszkań. Rozwiązanie miało mieć charakter głównie estetyczny, trochę się go obawiałem, że dodatkowe połaczenie spowoduje jakieś pogorszenie w kwestii internetu. Ale co dziwne dla mnie stało się odwrotnie. Po właczeniu interentu okaząło się że download mam cały czas na stabilnym poziomie trochę ponad 30Mb/s a ping zmniejszył mi sie do ok 25 ms. Jak to jest możliwe, że taka drobna zmiana (same pzewody do mieszkań pozostały te same) wpłynęła tak pozytywnie na łącze? Pytam, gdyż byc może powinniśmy dalej cisnąć dział techniczny Orange, tym razem na wymianę puszek na słupie, które mają pewno już kilkadziesiąt lat? Czy to może mieć również wpływ?

5 ODPOW. 5
Anonim

Nie dotyczy

Szybkość internetu stacjonarnego a podłączenie

@dam7000 wszystko ma wpływ na łącze, od jakości kabla, poprzez jakość końcówek, etc..... 🙂 Czy wymiana puszki na słupie coś zmieni?? Być może i tak, ale dzisiaj słupy chowa się w ziemi 🙂 Tak więc..........walczcie dalej, w grupie siła 🙂 Ale osiągi masz dobre, więc chyba nie ma co bardzo narzekać 🙂

Anonim

Nie dotyczy

Szybkość internetu stacjonarnego a podłączenie

Wymiana puszek to raczej nic nie da, ale połączeń w puszkach może. Cudów raczej nikt nie dokona bo jakie jest tłumienie na linii to nie napisane, ping mógł się zmniejszyć tylko chwilowo może wrócić taki jaki był, także czas pokaże.


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Szybkość internetu stacjonarnego a podłączenie

Super że udało się zmienić przebieg kabli, jednak z oceną parametrów łącza wstrzymałbym się jeszcze, p takiej modyfikacji ponownie trwa stabilizacja łącza więc przez jakiś czas parametry mogą być mocno zmienne.

 

Co do oceny że te kable wyglądały jak w indiach to bym nieprzesadzał, napowietrzne linie do telekomunikacji są popularne w europejskich jak i amerykańskich warunkach 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 7
  • 0

Szybkość internetu stacjonarnego a podłączenie

Przy okazji, przyznam się do swoich rozterek. Też mam wątpliwości co do jakości pracy monterów, ale może się nie znam Emotikon: Mrugający Czy wszystkie kable w skrętce powinny być podłączone, czy tylko dwa? W spliterze i w piwnicy (czyli tam gdzie ludzie nie zaglądają Emotikon: Bardzo szczęśliwy ) są podłączone tylko dwa z czterech. Czy tak powinno być?


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

Szybkość internetu stacjonarnego a podłączenie

Z powodzeniem wystarczy para, bez obaw 🙂