Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Dziś otrzymałem wreszcie ten FB6 .

Ale niestety - niewiele on zmienił jeśli chodzi o prędkości internetu ;

mój smartfon - realme 7 5G poprawił wynik z 265 na 358 .

Na laptopie wbudowana w niego karta wifi zgodna  z AC osiąga teraz tyle samo

co dokupiona karta Zyxel czyli ok 315/115 .

Kopiowanie z laptopa na dysk sieciowy idzie nadal tak samo słabo , wolno .

Taki pionowy router to nie za bardzo jest gdzie postawić , co pokazuję na fotkach

Czy to prawda , że na tym FB6 można ustawić szerokość kanału na 160 Mhz ?

W tym FB6 jest opcja '' pomiar prędkości i tam pokazuje  ; 642 .

Tylko jak tą prędkość osiągnąć ?!

IMG_20231113_164949.jpgIMG20231113152650.jpg

 

________________
* Wstawiłem grafikę dodaną jako załącznik – moderator Michał


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Po kablu oczywiście.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 1639
  • 8126
  • 64

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcd Nawet gdyby samo się ustawiło na 160 (bo ręcznie się nie da) to i tak Zyxel obsługuje max 80, przynajmniej według opisu używanego SoCa.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?


@abcdnapisał(-a)

Czy to prawda , że na tym FB6 można ustawić szerokość kanału na 160 Mhz ?

W tym FB6 jest opcja '' pomiar prędkości i tam pokazuje  ; 642 .

Tylko jak tą prędkość osiągnąć ?!


 W paśmie 2,4 GHz szerokość fabrycznie jest na auto lub możesz ustawić 40 MHz, w paśmie 5 GHz szerokość z automatu jest 160 MHz (spójrz w menu konfiguracyjne sekcja ustawienia wifi - zaawansowane)

Skoro masz usługę 600/100 to pomiar dobrze pokazuje ponad 600.

Aby osiągnąć tą prędkość potrzebujesz odpowiedniej karty sieciowej w sprzętach (takie dwa przykłady "z życia wzięte", usługa do 1Gb/300Mb i telefon Samsung A52s 5G karta sieciowa wifi 6 przepustowość 600Mb/s, 80 MHz wynik Pro Speed Test 490/310 down/up ,laptop Acer Swift 3 karta sieciowa wifi 6 przepustowość 2402 Mb/s, 160 MHz wynik Pro Speed Test 1025/301 down/up) , tak więc wszystko zależy od odpowiedniej karty sieciowej.

Edyta:

Karty sieciowe to nie tylko przepustowość, szerokość kanału czy pasmo, to również zastosowana technika transmisji: MIMO (transmisja wieloantenowa - lepsza), SISO (transmisja jednoantenowa - gorsza).


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Slav72 - a możesz mi doradzić jakiś model karty WiFi która by pasowało do wnętrza mojego laptopa i pozwoliła osiągnąć wynik choćby około 500? 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 68
  • 447
  • 2

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

@abcd A czy Ty jesteś pewien, że Twój laptop jest w stanie obsłużyć przez USB takie prędkości?

To, że jest to USB 3.0 jeszcze o niczym nie  świadczy.

Karta sieciowa wbudowana w Twojego laptopa na pewno nie ogarnie prędkości wyższych, niż Ci pokazuje.

Realme 7 5G też raczej do 400Mbps się nie zbliży, możesz zawsze sprawdzić, jaką prędkość łącza pokazuje, wchodząc w szczegółowe informacje o sieci wifi w telefonie (nie pamiętam, czy w FB6 można sprawdzić prędkość połączenia klientów).

 

Podaj jeszcze parametry laptopa, ale wygląda na to, że problem jest z Twoim sprzętem klienckim, a nie ustawieniami WiFi.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Parametry mojego laptopa są takie ;

https://support.hp.com/pl-pl/document/c06530148

W smartfonie informacje o połączeniu są takie ; sioła sygnału idealna

ale szybkość to tylko 433Mbps 😗


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

No i wszystko wiadomo karta ac transmisja jednoantenowa w laptopie, podejrzewam że tak samo w telefonie, nic więcej nie wyciśniesz i tyle w temacie.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 646
  • 0

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?

Ale ta zewnętrzna karta na usb która ma AX1800 w opisie powinna chyba mieć lepszą szybkość  , ale dlaczego nie ma ?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Szybkość internetu a kompatybilność z WiFi 6. Dlaczego smartfon i tablet osiągają niższe prędkości?


@abcdnapisał(-a)

Przed chwilą mój znajomy poszedł do mojego routera tp-linka ze smartfonem Xiaomi 12

I osiągnął wynik speed testu 541 / 116.

...


No to już wiesz co masz kupić.