Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Starzy klienci ze wsi - prędkość kamienia łupanego...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Starzy klienci ze wsi - prędkość kamienia łupanego...

Witam, 

 

Pytanie kieruje typowo do Orange...

Kiedy wreszcie zaszczycicie mniejszość swoją dobrocią?

Od lat macie gdzieś ludzi na wsiach. Nazywajmy rzeczy po imieniu - tak dokładnie jest. Bo nie zarobicie tyle co na wiekszych miastach, okej, rozumiem. Ale wkurza mnie, że jesteśmy (mówię o sobie) Waszym klientem od około 15 lat, a mam nadal 700kb/s. I za kazdy 1kb/s płacę 1 zł. To jest chore. Wiem, ze w polsce jest wiele takich osób. I wiele z nich ma max prędkość jakiej nikt już nie pamięta. 

 

We wsi obok (2km) ciskacie milionową inwestycję w światłowody, a tu nie możecie od tylu lat położyć nowego kabla. 10mb by mnie i innych zachwyciło.

Nie ma wystarczającej ilości klientów? Mam to gdzieś, ze mamy tu 15 rodzin, jak te 15/15 czyli 100% chce normalnie korzystać z neta. Nie mogę grać online, nie mogę oglądać filmów w 4k przez neta. Płacę znacznie więcej za jakiś śmieć net. Może wreszcie warto zainteresować się również czyms mniejszym?

 

Wiem, nie warto. Do wideł nam internet nie potrzebny. Kury wysylac możemy z wiadrami do wsi obok, aby nam doniosły te braki.

Gsm odpada bo zasieg z d. A jak zachmurzenie to będę wchodził na dach by móc zobaczyć co tam w świecie słychać...

 

Także Orange... Kiedy wreszcie będę mógł skorzystać z szybszego neta siedząc w fotelu, oglądając deszcz za oknem? 

20 ODPOW. 20

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53265
  • 619

Starzy klienci ze wsi - prędkość kamienia łupanego...

@patisowkaCześć, jakbyś mógł podać nazwę miejscowości, to może coś powiemy,...jakąś analizę zrobimy...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Starzy klienci ze wsi - prędkość kamienia łupanego...

@patisowka jaki masz internet? Po kablu, mobilny? 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Starzy klienci ze wsi - prędkość kamienia łupanego...

W moim przypadku chodzi o przysiółek Depot obok Dąbrówki Wlkp. Z tego co nasz wiejski monitoring zasłyszał od Waszych monterów to kable przy wsi Rogoziniec (również obok) rozpadają sie ze starości. 

 

Internet na kablu. Zasieg gsm jest nijaki nawet w dobrą pogodę. Dlatego tej opcji nawet nie biorę pod uwagę. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53265
  • 619

Starzy klienci ze wsi - prędkość kamienia łupanego...

@patisowka przemyślenia..co nasz operator zrobi, gdy już te kable całkiem padną, a alternatywy nie ma? Wchodzimy w erę światłowodów, tylko nikt nie pomyśli, że te sieci budowane były latami i ich wymiana również sporo potrwa....

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Starzy klienci ze wsi - prędkość kamienia łupanego...


@patisowkanapisał(-a)

 

We wsi obok (2km) ciskacie milionową inwestycję w światłowody, a tu nie możecie od tylu lat położyć nowego kabla. 10mb by mnie i innych zachwyciło.

 


Nr projektu POPC.01.01.00-08-0009/17, Termin realizacji 2021-05-07

 

Jak to mówią nie od razu Kraków zbudowano. Trochę cierpliwości. 

 

 

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Starzy klienci ze wsi - prędkość kamienia łupanego...

@patisowka nie jesteś sama 😛

jestem w podobnej sytuacji - w mieście ponad 150tys mieszkańców, gdzie wszędzie dookoła jest FTTH na osiedlu willowym gdzie mieszkam jest 10mb/s. po prostu Was tak samo jak mnie ktoś doi z forsy aż się patrzy i podaje wymówki, że się nie da bo to czy tamto...po prostu jak na czymś zarabiasz 1000% to po co to zmieniać na coś na czym zarobisz 100%?

niestety ale tak w wielu miejscach w kraju wyglądają realia jeśli chodzi o białe i czarne plamy 😞


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53265
  • 619

Starzy klienci ze wsi - prędkość kamienia łupanego...

@patisowkaMasz łącze około 3km z Dąbrówki. Na tym dystansie powinno działać około 6Mb/sek. Oczywiście przy normalnej jakości kabli po drodze. W Rogozieńcu jest już FTTH. Kwestia czasu, aby rozbudowano dalej.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 8
  • 0

Starzy klienci ze wsi - prędkość kamienia łupanego...

@marder napisał(-a)

@patisowkanapisał(-a)

 

 

We wsi obok (2km) ciskacie milionową inwestycję w światłowody, a tu nie możecie od tylu lat położyć nowego kabla. 10mb by mnie i innych zachwyciło.

 

 

 

Nr projektu POPC.01.01.00-08-0009/17, Termin realizacji 2021-05-07

 

 

 

Jak to mówią nie od razu Kraków zbudowano. Trochę cierpliwości. 

 

 

 

 

 

 

 

Czy ten projekt nie dotyczy właśnie Dąbrówki Wlkp?

 

 

 

Może i powinno działać do 6mbps. My przez wszystkie lata słyszeliśmy więcej jak 128kbps sie nie da. Pozniej dalo się 256, ale to max. Dalej 512 i więcej nie i tak w kółko. Nie wspomnę ile razy prosilismy o ustawienie 1mbps tylko w ramach testu - ile serio możemy uzyskać. Ale przez 15 lat doszliśmy do tego sami.

 

 

 

Uwierzę w dobroć Orange, gdy zobacze slowa - wymiana linii lub modernizacja linii oraz Depot w jedbym zdaniu i bez zadnych słów przeczących obok 🙂

 

 

 

Dziękuję i pozdrawiam. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Starzy klienci ze wsi - prędkość kamienia łupanego...

Niestety Orange nie ma możliwości wykorzystania powstałej infrastruktury z POPC na komercyjne podłączenia nim minie okres trwałości. Trzeba czekać na kolejne programy. Najlepiej też zamówić gminę by zgłosiła się do Funduszu Szerokopasmowego jak ruszy.