Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spowolnienie neostrady


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Spowolnienie neostrady

Witam od jakiegoś czasu zauważyłem spowolnienie internetu o dobrą połowę umowę mam do 80 Mb/s kilka miesięcy po podłączeniu internet śmigał w granicach 70-75 Mb/s teraz zwolniło to do niecałych 40Mb/s i tak utrzymuję się od kilkunastu dni jest jakikolwiek sens zgłaszania tego?

14 ODPOW. 14

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32705
  • 38313
  • 1382

Spowolnienie neostrady

A mógłbyś pokazać statystyki połączenia dsl z routera?

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Spowolnienie neostrady

2019-05-11.png

Chyba to masz na myśli mówiąc o statystykach z routera 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32705
  • 38313
  • 1382

Spowolnienie neostrady

Raczej nie ma szans, chyba że masz dużo cierpliwości.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Spowolnienie neostrady

Nie ma szans na? zastanawia mnie tylko ten mocny spadek prędkości bo spowolniło o dobrą połowę 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32705
  • 38313
  • 1382

Spowolnienie neostrady

Na lepszą prędkość. Margines szumu jest spory. Tym bardziej synchronizacja jest na ok 50 Mbps a nie 40.

Jak nasz cierpliwość, to odszukaj umowę i sprawdź jaką masz określoną tzw. prędkość zwykle dostępną. Potem wykonaj pomiary certyfikowane speedtestem pro. Jeśli będzie poniżej, to wystąp do Orange z oczekiwaniami co do naprawy lub otrzymania bonifikaty. Może wtedy coś się zmieni bo Orange nie będzie się opłacać wypłacać bonifikatę.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Spowolnienie neostrady

Dzięki za dobry opis tego co mogę lecz dalej nie rozumiem skąd ten spadek tak drastyczny jeśli nie ma szans na lepszą prędkość gdy była ona dość długo przez 2/3 miesiące użytkowania dopiero od niedawna pojawił się spadek 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32705
  • 38313
  • 1382

Spowolnienie neostrady

Ciężko ocenić. Może w okolicy więcej osób korzysta. Może kable mają swoje lata i ich jakość się pogorszyła. Itp itd.

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Spowolnienie neostrady

No nic może ktoś jeszcze się wypowie w każdym razie nic nie stracę zgłaszając to 🙂 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 1067
  • 1685
  • 7

Spowolnienie neostrady

Tak trochę w temacie ale inaczej: dzisiaj popołudniu u mnie neostrada dostała kolki. Akurat chciałem obejrzeć transmisję z pewnego meczu tenisowego i nie dało się, cięło niemożebnie, zresztą i zwykłe ładowanie niektórych stron trwało strasznie długo. speedetest.net pokazywał pingi rzędu 1000ms a testu download nie potrafił nawet rozpocząć! W końcu po 20-tej przypomniałem sobie o /speedtest.orange.pl/, żeby mieć jakiś ślad gdybym chciał reklamować czy coś. Dostałem wyniki tragiczne (załącznik).Speedtest_20190511-2042.jpg

Zacząłem się nawet zastanawiać - czy ja korzystam z neostrady czy może z GSM i dostałem lejek?! No nie chciałem uwierzyć w to co widzę, więc po kilku minutach powtórzyłem test i... szybkość rosła w oczach! Teraz mam to co zwykle, czyli download między 40 a 50 Mb i upload około 8.

Pytanie brzmi - cóż to dzisiaj była za zapaść neostrady i czy uruchomienie speedtest.orange.pl mogło coś zmienić?