Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spalił się modem i tv mimo że były odłączone od prądu


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19378
  • 56003
  • 760

Spalił się modem i tv mimo że były odłączone od prądu

Jedynie co słyszałem o odszkodowaniu, to od zakładu energetycznego, pod warunkiem, że zakład energetyczny ma zgłoszenie od użytkownika o zastosowaniu ograniczników przepięć. Jest wtedy zapis w umowie z zakładem energetycznym. Jeśli nie było ochrony, to zakład energetyczny nie bierze odpowiedzialności za uszkodzenia urządzeń wynikające z przepięć w sieci energetycznej. Jeżeli było ubezpieczenie, to ubezpieczyciel może negatywnie rozpatrzyć taki wniosek o odszkodowanie.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2640
  • 10847
  • 100

Spalił się modem i tv mimo że były odłączone od prądu

Czasami w ubezpieczeniach domu/mieszkania może być ubezpieczenie na wypadek uderzenia pioruna i wtedy jest możliwość odszkodowania za spalony sprzęt. Uderzenie pioruna jest zaliczane do zdarzeń losowych i objęte ochroną w podstawowym ubezpieczeniu. Jest także ubezpieczenie na wypadek przepięć ale w niektórych firmach ubezpieczeniowych jest wariantem dodatkowym które należy ubezpieczyć.

Pozdrawiam 🙂


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Spalił się modem i tv mimo że były odłączone od prądu

A propos wątku to:

 

slav72_0-1687810480901.jpeg

 


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2031
  • 9815
  • 82

Spalił się modem i tv mimo że były odłączone od prądu

Mogliby informować od jakich sieci (ta forma może oznaczać liczbę pojedynczą i mnogą) należy odłączyć urządzenia. Ktoś pomyśli tylko o energetycznej i potem kłopot jak w tym wątku.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Spalił się modem i tv mimo że były odłączone od prądu

Po otrzymaniu takiej wiadomości warto zgłębić temat i wejść np. na stronę Orange lub na forum...


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 2031
  • 9815
  • 82

Spalił się modem i tv mimo że były odłączone od prądu


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 18
  • 81
  • 0

Spalił się modem i tv mimo że były odłączone od prądu

Router udało się wymienić i przy okazji też zgłosiłem reklamacje, nic mnie to przecież nie kosztuje, a sprawdzić zawsze warto. Jeśli chodzi o te smsy to nie wiem jak one mają mnie skłonic do poszukania informacji na stronie albo na forum, do wyłączenia od prądu i się zgodzę alezeby szukać informacji w internecie? Jeśli chodzi o podłączenie to już napisałem na początku że że to kabel telefoniczny połączony do funboxa i do niego też kablem jest tv. Czyli wychodzi na to że tylko odłączenie wszystkich kabli da 100% pewność że sprzęt nie spali się.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29500
  • 271

Spalił się modem i tv mimo że były odłączone od prądu

@wolny_rodnik  czyli wychodzi na to że masz usługę Neostrady na linii miedzianej i tak jak pisałem w moim pierwszym poście w wątku powinieneś odłączyć urządzenia od sieci elektrycznej i telefonicznej. Co do wiadomości SMS od Orange to napisałem tylko tyle że aby dowiedzieć się więcej na temat to można poszukać informacji na stronie orange.pl lub tu na forum, nikogo do niczego nie zmuszam, błędnie interpretujesz mój wpis.


 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5998
  • 24407
  • 206

Spalił się modem i tv mimo że były odłączone od prądu


@wolny_rodniknapisał(-a)

Router udało się wymienić


No i dobrze.


...

Czyli wychodzi na to że tylko odłączenie wszystkich kabli da 100% pewność że sprzęt nie spali się.


Tak naprawdę to 100% pewności nie będziesz miał nigdy. Ale znacząco poprawisz mu szanse. Mowa oczywiście o kablach z metalowym nadzieniem, kable optyczne nie mają znaczenia.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2705
  • 9886
  • 52

Spalił się modem i tv mimo że były odłączone od prądu

@wolny_rodnik jeśli masz linię napowietrzną do domu to podczas burzy zawsze odłączaj linię od urządzenia i zasilanie z prądu o ile jesteś w domu lub ktoś z domowników. Podczas wyjazdu na wakacje też należy to zrobić. W dużych blokowiskach i osiedlach mieszkaniowych szansa na uszkodzenie jest dużo mniejsza niemniej też zalecane jest odłączenie urządzeń przynajmniej z prądu.