Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spadek transferu z 10mb do 2.5


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Spadek transferu z 10mb do 2.5

Witam,

Po wymianie routera mam problem z szybkością internetu. Wymiana była związana z awarią poprzedniego sprzętu.

Po wymianie maksymalna prędkość to :

2495 Kb/s dla downloadu

718 Kb/s dla uploadu

margines szumu w dół - 12.5 dB

 

sprzet to funbox 2.0 i co jakis czas sypie też błędami, po 10 min od restartu:

  • liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    5
  • 2.9
    Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji)
    0

Czy to może być wina kabla? od skrzynki jest poprowadzone okolo 30m kabla telefonicznego 4 zylowego, wczesniej internet tez nie dzialal idealnie, ale osiagal te 10mb, teraz jest tragedia.

2 ODPOW. 2

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Spadek transferu z 10mb do 2.5

@Akshen  Poproś w pierwszej kolejności o reset linii na czacie lub infolinii. 5 błędów to nic strasznego. Czym była spowodowana awaria poprzedniego sprzętu ? Proponuję również sprawdzić dokładnie kabelek od modemu do gniazda, ew. wymienić.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 0
  • 0

Spadek transferu z 10mb do 2.5

Ciężko powiedzieć - modem przestał reagować na resety, odrzucal próbę połączenia z dowolnego urządzenia, ale przyczyny tego zachowania nie poznałem.

 

Z informacji na czacie - na mojej linii jest tłumienie na poziomie 60 db. Rozumiem, że błędu powinien szukać na swoim kablu od gniazdka do routera?