Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Kabel od gniazdka do liveboxa- jaki?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 9
  • 3
  • 0

Kabel od gniazdka do liveboxa- jaki?

Temat przeniesiony z Modemy i routery do odpowiedniej kategorii + dodano etykiety - moderator Bartłomiej

 

Doradca Orange stwierdził że muszę wymienić kabel od gniazdka do Livebox, fakt kabel ma z 10 lat i to jest płaski telefoniczny. Problem polega na tym ze mam kupić 8 żyłowy - okrągły. No i z końcówką rj-11 bo taka mam w ścianie i liveboxie nie mogę dostać takiego kabla.
Proszę podpowiedzieć jaki ten kabel ma być i czy inne końcówki pasują do mego gniazdka?
Co spełni wymogi firmy Orange?

ps
wymiana kabla spowodowana jest spadkiem prędkości internetu właśnie na kablu.

2 ODPOW. 2
Anonim

Nie dotyczy

Kabel od gniazdka do liveboxa- jaki?


@ireknapisał(-a)

Doradca Orange stwierdził że muszę wymienić kabel od gniazdka do Livebox, fakt kabel ma z 10 lat i to jest płaski telefoniczny. Problem polega na tym ze mam kupić 8 żyłowy - okrągły. No i z końcówką rj-11 bo taka mam w ścianie i liveboxie nie mogę dostać takiego kabla.
Proszę podpowiedzieć jaki ten kabel ma być i czy inne końcówki pasują do mego gniazdka?
Co spełni wymogi firmy Orange?

ps
wymiana kabla spowodowana jest spadkiem prędkości internetu właśnie na kablu.


Kabel 4 żyłowy i końcówki RJ11 to typowy kabel telefoniczny, gotowce są na Allegro, 10 czy 20 metrów, jakie potrzebujesz, nie potrzebujesz 8 żyłowego przewodu 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1591
  • 5432
  • 59

Kabel od gniazdka do liveboxa- jaki?

Poczytaj tu:

https://www.orange.pl/fid,4002278347,id,2829300002,title,jaki-kabel-telefoniczny-,forumthread.html

Niby powinien być lepszy ale różnice zauważy się tylko przy najwyższych prędkościach i większej odległości szczególnie, gdy występują lokalne zakłócenia sygnału. Wszystko zależy od lokalnych warunków.

 

 I najistotnieszy post z podanego wyżej tematu:

 

Spróbuj użyć kabla UTP (skrętki), ale załóż wtyczki RJ-11. Wiem, że te wtyczki nie pozwolą podłączyć wszystkich przewodów z kabla, ale to nie szkodzi. Podłącz (musisz mieć zaciskarkę do takich kabli oraz przeczytaj instrukcję jak takie wtyczki się prawidłowo zaciska)
Wybierz jedną "skręconą" parę ze skrętki i podłącz do pinów środkowych we wtyczce RJ-11 (są to piny 3 i 4, czyli środkowe). Taki kabel spełnia zadanie i jest sporo lepszy od zwykłego kabla telefonicznego z wtyczką RJ-11, bo tutaj żyły są skręcone, co zmniejsza szumy i coś tam jeszcze (nie znam szczegółów). Z tego powodu właśnie wybierz sobie jedną "skręconą" parę i TĄ PARĘ podłącz. Jeśli weźmiesz żyły z innych par, to może być gorzej niż jest teraz.


np. wybierasz parę niebieską=biało-niebieską.
(TUTAJ masz zdjęcie takiej skrętki i masz sobie wybrać jedną z tych 4 par i podłączyć do pinów 3 i 4, czyli środkowych we wtyczce RJ-11)