Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spada prędkość internetu


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 67
  • 1

Spada prędkość internetu

Ten ciemny to jest sąsiada, mój jest ten jasny który wchodzi od góry puszki i jest skręcony z tym który jest w tej puszce i schodzi do tej skrzynki i potem do studzienki przed klatka.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Spada prędkość internetu

@myrkysfara nie powinienem oglądać takich fotografii bo mnie palce świerzbią otworzyć i posprawdzać....jeśli masz chęć i czas sprawdź w domu w pierwszym gniazdku ( na końcu tego kabla w lokalu) na jakich kolorach jest dołączona linia. Zrób fotkę. Aż się prosi, aby i w tej puszce zerknąć.......powiem w czym rzecz: źle parowane kable nie pracują w równowadze i stąd błędy na linii...to pierwsze przykazanie instalatora


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 67
  • 1

Spada prędkość internetu

Od roku to się dzieje jak w kwietniu 2019 podpisałem umowę na love po iptv to od września tamtego roku zaczęło się tak dziać 2 awarie kart sieciowych na centrali tez było. W puszce tez idzie skrętka i 2 mieszkania tez są były podłączone. Jak się niemyle to w studzience są przy głównej ulicy łączone kable od naszej ulicy. Kiedyś widziałem jak technik na jednym skrzyżowaniu ze studzienki miał pełno kabli wielka wiązkę i ja łączył z inna.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Spada prędkość internetu

@myrkysfaraTo o czym piszesz to norma. Kable z budynku nigdy nie biegną bezpośrednio do Centrali. Zawsze jest taka skrzynka na klatce schodowej i szafa na ulicy. Kable z domów łączą się w jeden grubszy i zbiegają z innymi w 100 parowych wiązkach. Jeśli masz swoją szafę w drugą stronę niż centrala musisz dodać do łącza długość w tą i spowrotem do szafy i później centrali..Wiem, że to nielogiczne, ale na kablach podziemnych panuje system drzewa. Jeden gruby centralnie doprowadzony do szafy rozdziela się na mniejsze, a te na jeszcze mniejsze...aż do mieszkania. To duże uproszczenie, ale tak to wygląda.

Zapanować można nad tym wtedy, gdy wszystkie kable są połączone i rozszyte prawidłowo. Dlatego wcześniej wspomniałem o weryfikacji podłączenia par w gniazdku domowym. jeśli z 4 żył dwie stanowiące łącze są wybrane przypadkowo, to łącze nie jest w równowadze i pojawiają się błędy.

Jeśli złączenia są wykonane nieprawiłdowo-również

Ot, cała tajemnica


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 67
  • 1

Spada prędkość internetu

Od 20 po zgłoszeniu usterki do dzisiaj widać ze prędkość i tłumienie w normie tylko ze sypie bledami, znając życie to na dniach będzie się już  pogarszać prędkość i tłumienie po 2 tygodniach.


Zrzut ekranu (10).png

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Spada prędkość internetu

@myrkysfara okropnie dużo tych błędów. Zaraz będzie problem ze stabilną pracą internetu. Tak nie może być.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Spada prędkość internetu

@myrkysfara teraz do pracy zabierze się stabilizator usługi DLM. Będzie obniżał prędkość dotąd, dokąd przyrost błędów nie osiągnie akceptowalnego poziomu. Informuj o postępach


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 67
  • 1

Spada prędkość internetu

Podobno stabilizacja dlm jest do 2 tygodni po zresetowaniu. Zrobiłem reset routera zobaczymy co pokaże po kilku dniach.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 67
  • 1

Spada prędkość internetu

Po wczorajszym resecie routera tak to wygląda.


Zrzut ekranu (11).png

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Spada prędkość internetu

@myrkysfara prędkości masz takie same jak wcześniej. Tylko bledow mniej