Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Spada prędkość internetu


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18449
  • 52744
  • 712

Spada prędkość internetu

@myrkysfara dużo błędów masz na linii, co sugeruje problemy na linii i/lub centrali. Poza tym widać, że dużo niżej synchronizuje linię niż to co miałeś wcześniej. Na to wygląda, że ciasnym gardłem ciężko przepchnąć internet i IPTV.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 67
  • 1

Spada prędkość internetu

Była zgłaszana reklamacja i zgłoszenie niskich  parametrów i było ustawione 57mb bo tyle umowa gwarantuje i po kilku tygodniach robi się co widać. U nas są studzienki, gniazdko mam jedno, splitera niema voip jest ale nie podłączony telewizja po iptv. Na początku jak zaoferowali 80mb to miałem na routerze 85mb.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13007
  • 53442
  • 620

Spada prędkość internetu

@myrkysfaraSkoro na początku było około 80Mb/sek to znaczy, że szafę dostępową masz "pod nosem"...

Błędy świadczą o pogorszeniu się stanu technicznego linii bądź modemu. Skoro masz jedno gniazdo i bez splittera trzeba wstępnie wykluczyć sieć domową (choć warto przejrzeć całą trasę kabla instalacyjnego i miejsce gdzie się łączy z kablem zewnętrznym). Nie odpowiedziałeś czy przyłącze jest podwieszką czy ziemne. W jednym i drugim przypadku możesz mieć połączenie z instalacją domową w jakiejś puszce. Zerknij na nią dla porządku. Zgłoś na czacie https://www.orange.pl/view/kontakt problem z linią (błędy) i ewentualnie zasugeruj wizytę technika (uważaj, aby nie zamówić asysty płatnej) i sprawdzenie całego krótkiego łącza. Jak było 80, musi być 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 67
  • 1

Spada prędkość internetu

Pisałem ze studzienki mamy i w naszych studzienkach idzie kablówka i światłowody teraz pchają i do centrali mam poniżej 1km, na klatce koło drzwi jest puszka w której jest połączona nowa skrętka która była wymieniana podczas remontu jakieś 3 lata temu. jak Przeszedłem z 20mb na 80mb  to miałem  livboxa 3 po jakimś czasie padł i mi wymienili na funboxa to synchronizacja spadla już do około 60-70 mb a od niecałych 2 lat przeszłem na iptv i teraz mam funboxa 2 i na początku było 60 mb przez kilka miesięcy i po tym czasie zaczęło się robić to co na scrinie. Zgłoszenie lub reklamacja przywracają do prawie 60mb i po kilku tygodniach to samo.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13007
  • 53442
  • 620

Spada prędkość internetu

@myrkysfaraBędę marudny, ale dasz rade fotnąć ta puszkę? Instalacja nie może wchodzić pod ziemię za pomocą skrętki i w ten sposób od budynku iść do centrali. Musi być po drodze szafa kablowa (taka szara około 2m wysokości) do której idzie kabel żelowany podziemny z klatki schodowej (tak wedle opisu). budynek jest jedno czy wielorodzinny?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 67
  • 1

Spada prędkość internetu

Wielo rodzinny, unas kable ida do centrali studzienkami szafy po drodze do centrali niema jest w przeciwna strone do centrali jakies 200m. ta skrzynka jest  na parterze


125876398_371448773931475_4846461026306536380_n.jpg

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 67
  • 1

Spada prędkość internetu

A ta puszka już jest na piętrze i ja jestem tam wpięty nowa skrętka.


125977192_827492641378833_6986376460574085830_n.jpg

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 53
  • 67
  • 1

Spada prędkość internetu

A tu parametry z przed kilku minut


Zrzut ekranu (4).png


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13007
  • 53442
  • 620

Spada prędkość internetu

Wygląda jak puszka kabla od szafy do budynku, choć opisów nie widzę. Cała ta instalacja wygląda licho...a bazując na tym jak zbudowana jest sieć, to niestety linia cofa się do szafy i później do centrali. Czyli masz jakieś 400 m łącza, co daje około 50Mb/sek max


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13007
  • 53442
  • 620

Spada prędkość internetu

@myrkysfaraDopytam, bo nie widzę...czy ten nowy kabel (ten ciemniejszy szary) jest Twój? Czy przechodzi na 100% przez tą małą puszkę hermetyczna i idzie dopiero do tej większej prostokątnej? Z tej większej od spodu wychodzi jeden grubszy czarny kabel (taki sztywniejszy) i wychodzi do kanalizacji?