Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skacze prędkość internetu orange 10mb/s


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 15
  • 0

Skacze prędkość internetu orange 10mb/s

Cześć. Zgłaszałem ten problem 27 grudnia, coś tam naprawili, ale znowu powrocił.. Problem polega, że internet chodzi w okolicach 7/8mb/s lub ciut wiecej. Chodzi o odbieranie wifi na laptoach. Ale nie ma stabilnej prędkości, skacze z 8mb/s na 5/4/3 albo 2 lub kilkaset/kilkadziesiąt kb/s i sie tak utrzymuje chwile i potem znowu 4/5/8mb/s i albo dziala dłużej albo spada i tak skacze ta prędkość, nie jest stabilna ciagle tylko jest raz mniej, raz wiecej i tak co chwile. Czasami po kilaset  kb/s potrafi się ciagnac 5 min, albo po 1/2mb/s kilka minut. Pingi w okolicach 25/30ms. Pakiet neostrada 10mb/s. Wkurza to w oglądaniu yt czy coś, bo przez brak stalej prędkosci i jej skoki w dół zacinają sie czasami filmiki. jest taki czas, ze jest dobrze, a jest taki, ze co chwile skacze. Co doradzicie, co robic? winny router, czy co, czy zgłasząc i prosić sie, by grzebali na lini?

15 ODPOW. 15

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13753
  • 56561
  • 669

Skacze prędkość internetu orange 10mb/s

@Dominik111 jak to wygląda na kablu? Jaki to modem? Zalłącz screena z parametrów liniowych usługi z modemu. Wifi 2,4 czy 5 GHz? Masz możliwość rozdzielenia jeśli masz to w modemie w menu określone?

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 15
  • 0

Skacze prędkość internetu orange 10mb/s

Nie mam możliwości niestety sprawdzić na kablu, bo żaden laptop nie ma już wyjścia pod kabel. Mam router z firmy netis model DL4310. Wifi ustawione w routerze na 2,4 GHz. A ss juz daje. 


11.png

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 15
  • 0

Skacze prędkość internetu orange 10mb/s


Bez tytułu.png

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13753
  • 56561
  • 669

Skacze prędkość internetu orange 10mb/s

@Dominik111 linia około 3 km, i tylko martwią błędy CRC. Koniecznie zerknij na ich przyrost w czasie. Czy masz jakiś modem alternatywny, bo przyznam się, że netis jakoś mnie nie przekonuje....

Zainstaluj aplikację wifiAnalyzer i zerknij jak się rozkłada w mieszkaniu siła sygnału odbieranego w danych miejscach. Rób jednocześnie speedtesty i szukaj prawidłowości na różnych urządzeniach. Warto sprawdzić czy modem ma najnowszy firmware i jeśli masz wszystkie ustawienia sieciowe Neostrady to przywrócić do ustawień fabrycznych. Jeśli to robiłeś, to wiesz o czym piszę. Posprawdzaj to i odpisz o wynikach śledztwa

 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 15
  • 0

Skacze prędkość internetu orange 10mb/s

Wifi Analyzer pokazuje 47-43 dbm. Co do blędów Crc to ciagle ich liczba rośnie.. rano było coś 246tyś, teraz 247 tyś.. Sygnal wifi wszędzi jest dobry ,bo w laptopie mam wszystkie 4 kreski.. Juz nie wiem sam, czy w czwartek nie zadzwonić i zglosić by ktos przyjechał z orange i zrobil to..


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13753
  • 56561
  • 669

Skacze prędkość internetu orange 10mb/s

@Dominik111 siła sygnału ok. Przypuszczalnie modem ma problemy transmisyjne. Spróbuj upgrade i fabryki. Tyle możesz zrobić, bo technicy z Orange mogą nie chcieć serwisować Netisa 

Skoro błędy przyrastają, to i z linią coś jest nie tak, chyba, że to modem je generuje. Dlatego najlepiej postawić inny modem na kilka dni. I porównać


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 15
  • 0

Skacze prędkość internetu orange 10mb/s

Jak zrobic to firmware i cóż to? aktualizacja? Reset do fabrycznych kiedyś dawno temu z 2/3 lata temu robilem, ale czy teraz bym zrobil nie pamietam, pewnie trzeba by dzwonic po dane do orange by wyslali jaki login haslo i vcpi itd. Drugiego routera nie mam, wiec jak juz, to zostaje kupić 2 nowy załozyc ustawic i tyle. Mysle czy zadzwonic i zgłosic i niech ktoś przyjedzie zdiagnozuje, czy to router czy co.. teraz już mam 304 tys CRC errors..


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13753
  • 56561
  • 669

Skacze prędkość internetu orange 10mb/s

@Dominik111 te błędy CRC niepokoją. Upgrade jest prosty. Na stronie producenta po modelu ściągasz plik i z poziomu menu modemu wymuszasz upgrade. Podczas tej czynności wszystkie ustawienia powinny zostać zapamiętane. Jednak warto przed tym z aplikacji MO spisać login ( lub z umowy) i wygenerować nowe hasło. Na przyszłość jak znalazł. Dopiero jak nic z tego nie wyjdzie, to kupuj inny.... 

Warto, abyś w domu przejrzał instalację, bo błędy nie muszą się generować na łączach, a mogą być spowodowane brakiem filtra na POTS czy równoległymi gniazdami czy starymi kablami z kiepskimi złączami. Warto zerknąć. Jakbyś miał wątpliwości pisz...pomozemy


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 15
  • 0

Skacze prędkość internetu orange 10mb/s

Firmware aktualne mam, bo ostatni na stronie producenta byl w 2016, wiec raczej on jest w grany juz wczesniej przy instalacji routera.. Ale jak sprawdzić te instalacje. Co mi da technika? jak przyejdzie to sprawdzi instalacje to zdiagnozuje ten problem i wymieni router oczywiście, za płatność, czy przyjedzie pogada albo nie zrobi nic i pojedzie?