Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skacząca prędkość pobierania


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Skacząca prędkość pobierania

Witam, mam problem z internetem domowym. 

Polega on na tym, że transfer internetu skacze od 0b/s do ok. 800kb/s.

Jest to uciazliwe, ponieważ nie ma możliwości o jakimkolwiek pobieraniu pliku który waży ponad 1gb, a o grach online juz nie wspomnę. 

 

Problem dręczy mnie juz od kilku dni i nie wiem czy to problem w centrali czy chodzi o cos innego. 

Co robić? 

4 ODPOW. 4

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Skacząca prędkość pobierania

Za mało informacji niestety. Czy to mobilny internet? Problem występuje ciągle? Połączenie po wifi czy po kablu? Jak dużo jest użytkowników w sieci lokalnej i jak aktywnie korzystają z sieci? Jaka jest prędkość w umowie jeśli to nie jest internet mobilny? Prędkość pobierania zależy od prędkości wysyłania serwera, a jeśli nie od serwera to przepustowości sieci "po drodze" - np. pobierany plik z Azji przechodzi przez wiele punktów.


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Skacząca prędkość pobierania

Posiadam internet domowy. Mam router ze stalym laczem do 10mb/s. Problem pojawił się kilka dni temu i jest do dziś. Nie ważne, czy jestem połączony na kablu czy na wifi internetu prawie, ze nie ma bo strasznie muli.

Aktualnie w domu korzystam tylko i wylacznie ja wiec nie ma możliwości, ze ktos akurat "podkrada mi internet".

Nie ma możliwości nawet obejrzenia czegokolwiek na YouTube'ie. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Skacząca prędkość pobierania

@Manscre jutro kontakt z BOK Orange przez czat lub infolinie i popros niech sprawdza i ewentualnie zresetuja Ci lacze. https://www.orange.pl/view/kontakt


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52608
  • 601

Skacząca prędkość pobierania

Bez względu na usługę (miedź, światłowód, mobile) polecam sprawdzenie działania usługi w menu modemu. W przypadku łączy miedzianych warto sprawdzić parametry łącza (tłumienie, błędy, prędkość połączenia z półka na Centrali Up i Down). Analogicznie na modemach innych technologii. Modemy internetu stacjonarnego zawsze w pierwszym działaniu możesz przywrócić do ustawień fabrycznych, co pozwoli na sprawdzenie, czy sytuacja się zmieni ( pomaga, wierz mi), ale pod warunkiem, że wiemy jak ustawione są sieci wifi i nie mamy usług dodatkowych (drukarka, dysk zewnętrzny, czy ustawienia sieciowe własne), z których ustawieniem po resecie będziesz mieć problemy (wcześniej zrobił to informatyk). Te modemy (otrzymane od Orange) skonfigurują się same. Zawsze warto zapisać konfiguracje do pliku przed resetem, dla bezpieczeństwa. Masz łącze w technologii ADSL, więc myślę, że analiza łącza czy reset "do fabryki" pomoże. Podejrzenia "podkradania" internetu możesz rozwiać zmieniając hasło do wifi w modemie. Jedyną niedogodnością jest konfiguracja urządzeń wifi w domu.