Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

@cheaterenator  u mnie idzie 6 dzień. Czy próbowałeś jeszcze raz restartować router ? Być może zmianę wdrożono tymczasowo i nie we wszystkich routerach brzegowych.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 17
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Wczoraj nie mogłem ze względu na transfer danych, jednak dzisiaj z rana zrestartowałem funboxa, więc jutro rano będę wiedział czy coś się zmieniło. Dziwne jest to, że od strony użytkownika nic się nie zmieniło, jest ten sam firmware, te same trasy do znanych mi hostów, wszystko działa jak zwykle do tej pory, bezproblemowo.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 17
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

No i niestety,  po kolejnym wyłączeniu funboxa, tym razem zmiana ip nastąpiła jeszcze wcześniej, bo po 22 godzinach 😞 Widocznie orange się musiał wycofać z tej zmiany w mojej lokalizacji (Kielce) a szkoda, bo ta zmiana co dobę jest dla mnie bardzo kłopotliwa, ze względu na to że zrywa połączenie vpn.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 6
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Do mnie ta zmiana niestety wciąż nie dotarła.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 19
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Ja zauważyłem, że po wyłączeniu funboxa sesja leci przez 22h a po tych 22h odpala się 10 dniowa sesja.

Ogólnie to wydaje mi się, że sesja trwa więcej niż 22h tylko wtedy gdy ostatnia synchronizacja jest dłuższa niż 24h


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 19
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

W sensie jeżeli wyłączycie router i włączycie to synchronizacja ftth odpala się od nowa. I żeby sesja była wydłużona do tych tam 10 dni to router musi pracować non stop bez wyłączania przez co najmniej 24h. Tak przynajmniej u siebie to zaobserwowalem. Dziwne to trochę


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 19
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Więc jeżeli po wyłączeniu funboxa zmieniło ci się ip po 22h to teraz od tego momentu gdy się zmieniło ip to teraz będzie się zmieniać równo co 10 dni pod warunkiem, że nie będziesz wyłączał z prądu funboxa. Analogicznie później w przyszłości jakbyś wyłączył router od prądu to samo, najpierw leci sesja 22h a po tych 22h leci 10 dniowa sesja.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 19
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Wiem też, że sporo osób korzystało z tzw. "wyłącznika czasowego" żeby zresetować router co 24h. Sam z tego korzystałem. Gdy orange zabrało się w końcu za tą sesję dziwiłem się czemu to do mnie jeszcze nie dotarło, później właśnie się okazało, że przez to że router się wyłączał co 24h to synchronizacja się odnawiała. No więc podłączyłem normalnie do gniazdka bez wyłączanika i cyk pierwsza zmiana po 22h, myślę sobie "A nic nie zrobili dalej się zmienia co 22h" ale dałem mu czas no i właśnie po tych 22h sesja zaczęła już lecieć co 10 dni. 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 11
  • 17
  • 0

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Bardzo dziękuję wszystkim za odpowiedzi, w takim razie czekam, jutro rano będzie 48 godzin odkąd funbox nie był restartowany, więc teoretycznie już powinien "trzymać" ip dłużej.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 236
  • 316
  • 8

Sesja PPP – restart sesji połączenia z internetem co 22/24 godziny

Mam FTTH z zestawem ONT + Funbox 2.0 i u mnie już też sesja trwa dłużej niż 22h. 
Teraz połączenie trwa już mniej więcej 58 godzin, a za około 8 dni okaże się czy sesja trwa równe 240h (10 dni).
Cieszę się z takiego obrotu sprawy bo zrestartuje sobie router któregoś dnia wcześnie rano i będzie spokój dopóki nie będę gdzieś wyjeżdżał na kilka dni bo tylko wtedy wyłączam sprzęt z zasilania.