Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Słaba prędkość internetu i przerywanie łącza

ROZWIĄZANE

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Słaba prędkość internetu i przerywanie łącza

Dzień dobry, od 3 tygodni mój internet to jest jakaś porażka. Zaczęło się to miesiąc temu gdzie bez powodu przez cały dzień nie było internetu, nagle magicznie wrócił, ale z dość okrojoną prędkością. Posiadam neostradę 80MB/s, przez dwa lata od przejścia tutaj prędkość była na poziomie 40/7 a teraz po tym całym dziwnym zajściu prędkość spadła do 21.5/2. Telefon do konsultanta był wykonany i miał przyjechać technik w ciągu 72 godzin - nie przyjechał, zadzwoniłem ponownie na infolinie i dowiedziałem się, że technik wystawił notatkę, że nie ma po co do nas przyjeżdżać bo wszystko jest okey a jeżeli są jakieś problemy to udać się do salonu i wymienić router. Tak też zrobiłem, ale nie przyniosło to żadnej poprawy co zresztą można byłoby się spodziewać. Aktualnie sytuacja wygląda tak, że codziennie od 0:35 do 4:35(+/-) w nocy router traci synchronizacje i nie ma internetu. Dodatkowo przykładowo gdybym zrestartował router teraz, synchronizacja nastąpiła by dopiero o tej 4:35. Powoli zaczyna mnie to drażnić bo przesiaduje w nocnych godzinach na internecie i przez to wszystko muszę korzystać z transferu danych a jego nie mam już nieograniczonego

 

Załączam screena z zakładki DSL. Akurat dzisiaj wyjątkowo coś musiało przerwać o 9 rano, liczba błędów jest zdecydowanie większa zazwyczaj 🙂

Opera Zdjęcie_2019-07-11_132414_192.168.1.1.png

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Słaba prędkość internetu i przerywanie łącza

Margines wskazuje na to, że szybciej (narazie) nie będzie. 

Liczba błędów i tak jest za duża jak na taki czas połączenia, więc są dwie opcje - przeciążona centrala, a na to technik nie ma wpływu w większości przypadków; albo problem na linii. Ja bym najpierw poprosił o reset DSLAM, a potem jeśli to nie da żadnych efektów o interwencję techników na linii. 

Na forum nic więcej raczej nikt nie będzie w stanie zrobić 😞 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

Słaba prędkość internetu i przerywanie łącza

Margines wskazuje na to, że szybciej (narazie) nie będzie. 

Liczba błędów i tak jest za duża jak na taki czas połączenia, więc są dwie opcje - przeciążona centrala, a na to technik nie ma wpływu w większości przypadków; albo problem na linii. Ja bym najpierw poprosił o reset DSLAM, a potem jeśli to nie da żadnych efektów o interwencję techników na linii. 

Na forum nic więcej raczej nikt nie będzie w stanie zrobić 😞 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Słaba prędkość internetu i przerywanie łącza

No dobra, w takim razie zrobię tak jak mówisz. Dzięki za szybką odpowiedź i pomoc Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Anonim

Nie dotyczy

Słaba prędkość internetu i przerywanie łącza

W razie co, pytaj 😉 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Słaba prędkość internetu i przerywanie łącza

Margines nic nie znaczy w tym momencie bo Funboxy nie pokazują innych parametrów jak np. moc wyjściowa czy tłumienie. Karty które używają Orange mogą pokazywać margines 8-9dB a po podkręceniu pewnych parametrów ten margines może wzrosnąć. Tutaj ewidentnie musiało coś podziać się na linii i przycięło prędkość. Z dnia na dzień prędkość nie spada o połowę. Technik widzi synchro powyżej 20k Kb/s i dlatego nic nie robi. Zgłaszaj @VeXoN  do skutku, tylko drogą reklamacyjną, nie zwykłym zgłoszeniem.

 

Więc nie opowiadaj bajek @Anonim, bo z samego marginesu nic się nie da wyczytać, co najwyżej można strzelać.

Anonim

Nie dotyczy

Słaba prędkość internetu i przerywanie łącza

Bajki 😂😂

To fajne, że technicy opowiadali bajki. Jeśli margines 9.0 dB jest stabilny, to oznacza, że prędkość nie wzrośnie - ale też nie spadnie. Powyżej tej wartości można oczekiwać wzrostu synchronizacji, ale ktoś tu wie lepiej od techników Teltech 😂😂

Ba, nawet ja u siebie tak robiłem - bo tak mówili technicy i działało 😉

Bajka, dobre ;D 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Słaba prędkość internetu i przerywanie łącza

Ja wiem na jakiej zasadzie działają karty VDSL 😉 A słuchaj techników dalej, to daleko zajdziesz, jak oni chcą jak najszybciej pozamykać zgłoszenia i iść do domu.. Połowiczną prawdę Ci powiedzieli. Nie tylko SNR i Tłumienie wpływa na prędkość synchronizacji. Reset DSLAMu tu nic nie da, jeżeli jest uszkodzona linia, stąd przyciętą prędkość, by nie zrywało, choć i tak dalej zrywa z tego co pisze @VeXoN. Ci Twoi święci technicy z Teltechu zatuszowali uszkodzenie (skąd ja to znam, też ile razy próbowali mi wmawiać, że u mnie 22Mb/s na VDSLu to max, a naprawili po reklamacjach i chulalo 38Mb/s), przycinając synchronizację do najmniejszych wartości i udają, że wszystko jest dobrze.

 

Kiedyś sam DLM przyciął mi prędkość i zwiększył przeplot. Miałem przed przycięciem 38Mb/s z SNR 9dB i 21ms na wyjściu, po DLM miałem 25Mb/s, 9SNR i 35ms na wyjściu, powiesz mi magicznie, dlaczego SNR nie wzrosło? 😉 Może dlatego, że nie polega stabilizacja linii na podnoszeniu wartości SNR? Po restarcie DLM prędkość i przeplot wróciły. A później zaszumienie na linii wzrastało jak podłączali masowo ludzi w bloku na VDSL'a i synchronizacja zatrzymała mi się na 30Mb/s.

 

 

Anonim

Nie dotyczy

Słaba prędkość internetu i przerywanie łącza

Cóż, nie interesuje mnie podejście techników, a realny efekt ich działań. 

I napisałem to tutaj, bo wiem, że działało to u mnie, i na podstawie rozmów z zespołem technicznym u innych. Ale oczywiście przyjdzie ktoś, kto musi wtrącić swoje trzy grosze i znowu prowokować, że to "bajki opowiadam", czy też "ja wiem jak to działa w przeciwieństwie do ciebie".

Daruj sobie dziecko takie uwagi, bo nie jesteśmy kolegami i nie będziemy a Twoje wybujałe ego kiedyś Cię nauczy pokory 🙂 

 

Mam nadzieję, że moderacja wyciągnie wobec Ciebie konsekwencje, bo to nie pierwszy Twój personalny atak w moją stronę. 

 

Zaprzestaje udzielać się na tym forum, dopóki ktoś taki jak Ty będzie sobie bezkarnie pisał i mówił co chciał. Żegnam 🙂 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 425
  • 1443
  • 13

Słaba prędkość internetu i przerywanie łącza

@Anonim  - to jest stała taktyka użytkownika @-brtk-  - stara się wszędzie skierować tak dyskusję aby wyszedł z tego flame board i zniechęcić ludzi do udzielania się. W szczególności przyczepia się do tych osób, które śmią być zadowolone z usług Orange. On przeszedł do UPC i to jest tylko i wyłącznie jedyna sieć, która dla niego jest super oh i ach.

Przydałby się tryb IGNORE tak aby ani on nie widział moich postów ani ja jego. I byłoby po problemie.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Słaba prędkość internetu i przerywanie łącza

Ja napisałem jakie są realia i na jakiej podstawie stabilizuje się linie. Nie tylko SNR ma wpływ na prędkość. Dlatego to, że użytkownik ma 9SNR, nie znaczy, że nie może mieć wyższej prędkości. Może, podkręcając inne parametry, można uzyskać więcej synchronizacji kosztem stabilności, stąd na słabszych liniach czy uszkodzeniach przycina się prędkość.

 

I tu nie ma nic do rzeczy że jestem w UPC teraz. Nie lubię postów z typu, że coś się wydaje komuś.