Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Rozłączanie internetu co jakiś czas


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Rozłączanie internetu co jakiś czas

Mam internet stacjonarny ( opcja do 80Mb ). Ostatnio wymieniono mi przestarzałego funboxa 1.0 na nowy 2.0 i pojawił się problem. Po np. godzinie użytkowania internet przestaje działać i na ikonce internetu pojawia się żółty wykrzyknik . Wystarczy rozłączyć połączenie sieciowe i połączyć się od nowa i znowu działa.

Jak dam opcję rozwiąż problemy ( windows 7 ultimate ) pokazuje dwa problemy,  że "połączenie między punktem dostępu, routerem lub modemem kablowym a internetem zostało przerwane" i drugi problem "brama domyślna jest niedostępna".

Zresetowanie routera nie pomogło. Ma ktoś jakiś pomysł co może być przyczyną ? jest to denerwujące jak wieczorem trzeba kilka razy rozłączać i łączyć się od

13 ODPOW. 13

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 12
  • 0

Rozłączanie internetu co jakiś czas

Moze problem z portem ethernet. Spróbuj wgrac nowe sterowniki karty sieciowej. Sprawdz, czy po WIFI dziala normalnie. 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Rozłączanie internetu co jakiś czas

właśnie przez wi-fi mi się tak dzieje


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Rozłączanie internetu co jakiś czas

A jakie masz szyfrowanie w WiFi ustawione w Funboxie? Zmień na WPA-2 -PSK/AES (nie zapomnij zapisać zmian), albo na jakieś inne, jeżeli na tym wyżej masz problem, np. WPA-WPA2[TKIP/AES] (już nie pamiętam jakie tam szyfrowania ma FunBox 2.0, bo dawno nie miałem).. Rozdziel sieci WiFi 5 i 2.4 GHz. Zmień też kanał WiFi z Auto, na jakiś inny, ręcznie ustawiony, też przez to może rozłączać.

Anonim

Nie dotyczy

Rozłączanie internetu co jakiś czas

@Zbyszek_Mazur  ten Windows 7 Ultimate to wersja legalna, czy edukacyjna z Chomikuj.pl przykładowo?

Coś tam masz w systemie nieaktualne, lub w sterownikach.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Rozłączanie internetu co jakiś czas

Na razie wyłączyłem 5G, na 2,4G ustawiłem kanał na stałe - zobaczymy czy to pomoże. Windows aktualny, sterowniki też.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 12
  • 0

Rozłączanie internetu co jakiś czas

Zmiana kanalu powinna Ci pomoc. Najczesciej problem z tym maja mieszkancy blokow, bo kilku sasiadow korzysta z tego samego kanalu i rozlacza sie wifi.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Rozłączanie internetu co jakiś czas

Mieszkam w domu prywatnym

Anonim

Nie dotyczy

Rozłączanie internetu co jakiś czas

@Zbyszek_Mazur  jest aplikacja Mój FunBox, tam można zrobić diagnostykę sieci, można też tam najlepszy kanał ustawić (automatycznie), inna opcja to router z usterką, jeśli na 100% masz na komputerze wszystko ok, to zgłoszenie i wymiana FunBox 2.0.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 1
  • 0

Rozłączanie internetu co jakiś czas

Mam laptopa HP550, karta Wi-Fi Intel 4965AGN, Procesor Core 2 Duo T9500, ram 3Gb.

Co mam ustawić w routerze 2,4G czy 5G