Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Router LinkHub HH71V1 Prędkość internetu się zepsuła


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Router LinkHub HH71V1 Prędkość internetu się zepsuła

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem routera LinkHub HH71V1 od orange. Jest to internet na firmę a nawet nie mogę wysłać maila. Zacznę od początku. Internet mam od grudnia. Przez pierwsze dwa miesiące działało w porządku i byłem zadowolony z prędkości do 50mb downloadu i do 8 uploudu. Co w mojej miejscowości było dobrym wynikiem, dlatego internet zatrzymałem. Potem zawuażyłem, że prędkość nagle spada i znowu jest normalnie.

Od początku kwietnia praktycznie jest bezużyteczny. Download maks 2-3mb a Upload aż 0,10!
Była wymieniana karta SIM, router był na reklamacji,,  jest w porządku tylko zaktualizowali oprogramowanie. Dodam że lampka sygnału pali się na żółto lub zielono.
Płacę teraz za coś z czego nie mogę korzystać. Na infolinii jeszcze wcześniej też to zgłosiłem na początku kwietnia, zrobili zgłoszenie techniczne ale nic się nie poprawiło. Co mam z tym teraz zrobić? Na szczęście mam drugi internet od plusa bo musze wysyłać większe pliki i jakoś działa.

4 ODPOW. 4

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Router LinkHub HH71V1 Prędkość internetu się zepsuła

@Matrzet może być przyczyną przeciążenia nadajnika, awaria, konserwacja, modernizacja itp. Bez lokalizacji nadajnika trudno cokolwiek podpowiedzieć. Warto sprawdzić kartę SIM na innym urządzeniu, a do routera włożyć inna SIM i sprawdzić działanie. Pozwoli to wyeliminować, że usterka nie jest po stronie karty SIM lub urządzenia.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 4
  • 0

Router LinkHub HH71V1 Prędkość internetu się zepsuła

Dzięki, za odpowiedź. Sprawdzałem jeszcze na początku w telefonie to nie było dużo lepiej ale zobaczę jeszcze raz. Może da się kartę z plusa włożyć w router bo chciałem kiedyś na odwrót to się nie dało bo simlock jest. Karta sim była wymieniana i router na reklamacji tak jak pisałem wcześniej. W międzyczasie podam lokalizacje w załączniku.

 

Screenshot_2022-05-05-15-31-34-83_79d0ff8f9752a3fc32487e6d62330a6a.jpg

 

IMG20220505153027-01.jpeg

 

lokalu.jpg

 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Router LinkHub HH71V1 Prędkość internetu się zepsuła

@Matrzet teraz jak podałeś lokalizację, można coś więcej napisać.

Najbliższy nadajnik, Twojej lokalizacji to: Dębica Kaszubska. Niestety jest zakłócany, bo ktoś sobie zamontował wzmacniacz i to powoduje zakłócenia. Sprawa jest zgłoszona, ale to potrwa, nawet kilka tygodni zanim delikwent zostanie namierzony. Nie jest to w tym momencie wina operatora.

Jak masz możliwość podłączenia anten kierunkowych do routera, to proponowałbym sprawdzić możliwość odbioru sygnału z nadajnika Kwakowo. Ten nadajnik pracuje bez problemów i nie ma zakłóceń, ale niestety jest dalej od Twojej lokalizacji.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Router LinkHub HH71V1 Prędkość internetu się zepsuła

@Matrzet  ustaw modem jak najwyżej możesz,,  zrób test na zewnątrz w kierunku obu nadajników. Antena kierunkowa do drugiego nadajnika może się nie sprawdzić, bo jest po drodze las 

Warto podjechać bliżej nadajnika z telefonem i zrobić testy blisko niego. To będzie jakiś wskazywało  czy problem jest po stronie BTS-A  czy odległości, zakłóceń w Twojej lokaluzacji.

Testy I pomiary to podstawa