Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Reklamacja w procesie pozyskania ONT


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Reklamacja w procesie pozyskania ONT

Hello

 

Mam pytanie odnośnie określenia terminu trybu reklamacji w procesie pozyskania ONT?

Dokładnie na co była zgłaszana reklamacja? Udało się komuś jeszcze w ten sposób uzyskać podpięcie zewnętrznego ONT?

 

Dodam że mam od jakiegoś czasu zaświecona czerwona diodę od światłowodu (ale połączenie jest stabilne) ale poziom sygnału odbierającego jest na poziomie -29, względem 0,4 wysyłanego.

Sugeruje to jakieś minimalne uszkodzenie światłowodu lub może jego zagięcie, o ile taki stan pośredni  jest możliwy....

 

Mam też podobna sytuacje z bliskim końcem umowy...

 

Dzięki za pomoc.

 

________________
* Wydzielono z tematu Przedłużanie umowy a ONT. – moderator Michał

16 ODPOW. 16

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Reklamacja w procesie pozyskania ONT

@dexdef  od pewnego czasu uzyskanie zewnętrznego ONT do istniejących umów stało się bardzo trudne, żeby nie powiedzieć niemożliwe, ponoć dają tylko do nowych umów ale nie zaszkodzi spróbować o niego "zawalczyć"(podając jako potrzebę zmianę lokalizacji ustawienia modemu lub (i) potrzebę zastosowania bardziej profesjonalnego routera potrzebnego do pracy - nikt z pomarańczy tego fizycznie nie będzie weryfikował u Ciebie). Co do czerwonej diody to sugeruje ona uszkodzenie na linii, proponuję zrobić zgłoszenie na infolinii przez czat.

PS.

Czy można uzyskać ONT w trybie reklamacyjnym, nie wiem i również nie bardzo wiem na co miałaby być to reklamacja 🤔


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Reklamacja w procesie pozyskania ONT

@dexdef  uzyskanie ONT dla istniejącej usługi mozliwe jest  tylko trybem reklamacyjnym. Zgłaszasz chęć zmiany miejsca usytuowania modemu i fakt wykonania tego po kablu eth . Umawiasz wizytę technika i reszta w Twoich rękach. Wizyta to jest kwestia wolnych terminów techników, ale to trwa 2 -3 dni.

Jedności mogę doradzić do zgłoszenia, to w Twoim przypadku 100% uszkodzenie, bo masz za mały poziom mocy optycznej. Powinien być max -27dBm, a jest -29. To powód do wizyty technika, więc powód reklamacji już masz pewny...

Negocjuje od razu OMT i już po kłopocie 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Reklamacja w procesie pozyskania ONT

@dexdef  w trybie reklamacji nie uzyskasz ONT, można zgłoszenie zrobić że nie masz dostępu do usług, ale to muszą być sensowne wymagania, bo tak normalnie FunBox spełnia oczekiwania większości, sporo zleceń to kaprysy klientów 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Reklamacja w procesie pozyskania ONT

@dexdef  poczytaj z pierwszej ręki

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Przed%C5%82u%C5%BCanie-umowy-a-ONT/td-p/331141/page/2

Oczywiście na normalne zlecenie nie dostaniesz, bo jak pisano są tylko dla nowych instalacji 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 10
  • 0

Reklamacja w procesie pozyskania ONT

Hej @agat13 

 

Dzięki za info. Rozumiem ze ta reklamacje inicjuje się z konsultantem bo nie widziałem takiej opcji na stronie Orange po zalogowaniu się na swoje konto?

 

A to czy technik posiada ze sobą ONT wynika raczej z tego że jest na to przygotowany? Czyli bardziej trzeba przekonać konsultanta ? Zastawiam się kto tu taj jest bardziej 'decydujący' i jak na przykład nie uda się z konsultantem tego ustalić to jakie szanse że technik ma ze sobą ONT etc....

 

Ja przy montażu trafiłem na technika z dosyć kiepską wiertarką a raczej wiertłami i jakby nie moje to by się montaż nie udał. Wiertła mocno zużyte, więc jak oni tak jeżdżą przygotowani:)...

 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Reklamacja w procesie pozyskania ONT

@dexdef technik pobiera sprzęt z magazynu i jak nie ma zlecenia na ONT, to go nie będzie miał, to trzeba dogadać z konsultantem 😎


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Reklamacja w procesie pozyskania ONT

@dexdef  technicy jadąc na reklamacje zawsze mają ONT w samochodzie. To element wyposażenia tak jak modemy, dekodery czy SWB

Z narzędziami bywa różnie, jak i z umiejętnościami i wiedzą 

Jeśli technik uzna takie rozwiązanie za skuteczne w tej reklamacji to może je wykonać 

 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Reklamacja w procesie pozyskania ONT

@dexdef technik sam z siebie nie zadecyduje o wymianie na ONT bo musi mieć na to zlecenie a terminal musi być aktywowany przez pracownika Orange. 29 dBm to na granicy czułości. Masz gdzieś zagięty światłowód. Monter to określi czy u Ciebie w domu czy na linii. 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 24
  • 54
  • 0

Reklamacja w procesie pozyskania ONT

Jedyna możliwość uzyskania ONT - to bycie nowym klientem i nie podpisanie papierów dopóki monter nie zjawi się z ONT. Jak jesteś starym klientem i nagle naszło Cię na własny router z ONTem to nie ma szans.