Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Pytanie o ping.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Pytanie o ping.

Witam powie mi ktoś kiedy ten syfiasty orange zacznie puszczać ruch sieciowy tak jak powinien ? Obecnie śmieszne jest to, że na polskie/francuskie servery mam taki sam ping .

10 ODPOW. 10

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 8
  • 1
  • 0

Pytanie o ping.

W czym jednak problem? Ping z różnych powodów może być większy, mniejszy. Nawet liczba osób (jeżeli chodzi o jakąś grę) czy jakość serwera może mieć wpływ.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Pytanie o ping.


@gkotowscynapisał(-a)

W czym jednak problem? Ping z różnych powodów może być większy, mniejszy. Nawet liczba osób (jeżeli chodzi o jakąś grę) czy jakość serwera może mieć wpływ.


Jesteś nowy na forum, więc poczytaj tematy o pingu na tym forum, które mają po kilkadziesiąt stron, a nie pisz takich rzeczy.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Pytanie o ping.

@gkotowscy  Aż musiałem Twój post polubić bo naprawdę mnie rozśmieszyłeś 😄 Wbrew pozorom jest różnica między 5 ms a 45. Ja na miedzi do polskich hostów miałem po 5-15 ms i to lata temu... a dla Orange nawet w 2019 jest niemożliwością zapewnić ping poniżej 20.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Pytanie o ping.

A ilością martwych styków Orange może zawstydzić 90% dostawców 😉

 

1.png

 

2.png

 

Wiem, ciągle piszę o tym samym ale ciężko pisać o czymś innym jak problemy występują już od 1-2 lat i nikt z tym nic nie robi.

 

3.png

 

Aż głupio by mi było napisać że mam najgorszego dostawcę w swoim kraju i chłopaki po prostu trafiły na packetloss przez martwe styki Orange...


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 3
  • 0

Pytanie o ping.

Po prostu przestańcie korzystać z opentransit i może na tym etapie już będzie trochę lepiej (plix?) Abstrachując, nawet youtube czsami muli, 100 mega neta a yt laduje sie x czasu. Kiedy coś z tym zrobicie ?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Pytanie o ping.

Orange i plix, Twoje niedoczekanie. Jak oni TPIX'a dla użytkowników nie dadzą.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Pytanie o ping.

@skeet  Najśmieszniejsze jest to że opentransit należy do Orange. Jedynie Orange korzysta z opentransit, a mimo to nie potrafią doprowadzić tego węzła do normalności. Zobacz - taka telia, cogent, GTT i inni tier 1 - tych węzłów używają tysiące dostawców w europie do komunikacji ze światem, a mimo to nadal potrafią wyciągnąć dobry ping i brak utraty pakietów. W samej Polsce jest kilkadziesiąt dostawców dla których głównym oknem na świat jest choćby telia. A jak wygląda Orange ze swoim opentransit? Opentransit powinien być klejnotem wśród telekomunikacji, z racji tego że właśnie jest to ich własny szkielet, pakiety powinny śmigać bez zająknięcia z jak najmniejszym opóźnieniem. Taka aorta w UPC jest o niebo lepsza niż opentransit.

 

To tak jakbyś zbudował autostradę po której mogą poruszać się tylko Twoi najbliżsi, a byłaby ona w gorszym stanie niż publiczna autostrada po której jeżdżą wszyscy...

 

Zresztą, czemu nie dorzucą opentransit np w Warszawie? W Niemczech jest a w Polsce nie może być? Wtedy nie byłoby problemu z pakietami latającymi dookoła europy i pingi do polskich hostów były takie jak u innych dostawców, do tego odciążone zostałyby węzły w Niemczech, Francji, Holandii. Wiem wiem, to pewnie nieopłacalne, lepiej dusić klientów na kilku stykach we Frankfurcie a potem dziwić się że pingi złe i youtube muli...

 

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Pytanie o ping.

W Polsce mają TPIX'a, to po co OpenTransit? Oni wolą by im twórcy gier zapłacili, by gracze mieli dobry styk z nimi, a nie na odwrót. To tak jakbyś chciał iść na kręgle i kręgielnia by Ci zapłaciła, byś u nich grał.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Pytanie o ping.

Właśnie mówię, nie chcą PLIX-a, to chociaż opentransit w Warszawie by rozwiązał problem, bo inni i tak musieli by płacić Orange tak jak teraz, a pakiety zostawałyby w Polsce, a tak to mamy wycieczki po europie i pingi po 50-60 do polskich serwerów 😉