Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przerywanie połączenia z internetem


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Przerywanie połączenia z internetem

Witam. 

Opisze swój problem. Oferta neostrada do 10Mb/s. Modem Livebox 2.0. Połączenie kablem telefonicznym do gniazda. 1 laptop połączony kablem, 3 wifi. Problem dotyczy rozłączania internetu. Wtedy na modemie @ pali się na czerwono. Problem występował również wczesniej, przy poprzednim modemie (wymieniowny bo sie spalił), ogólnie od około roku. Dziś np w ciagu 15 minut internet rozłączyło 5-6 razy. Reszta dnia spokój. Są dni gdzie w ciągu 12 h wywali 2-3 razy. Są okresy kilku dniowe ze nie ma żadnych problemów. Problemy raczej nie zależą od ilości osób korzystających z internetu, gdyż takie rozłączanie występuje zarówno gdy 4 osoby jak 1 jedna osoba korzystają z internetu. Takie rozłaczanie trwa od kilku sekund do kilku minut. Nie sa to żadne ustalone godziny ani nic. Technik konfigurował modem podczas wymiany. Następnie właśnie zgłoszone zostały te problemy. Przyjechał i powiedział ze nie jest w stanie nic zrobić a problemy z jakością łącza to wina zasięgu w miejscu mojego zamieszkania. Dodam, iż telefon również w Orange 1-2 kreski zasięgu, niemozliwe są rozmowy i korzystanie z internetu na danych, sms ledwie sie wysyłają. Problem z telefonem zanika gdy wyjdę nieco poza dom, jakby na odsłonięty teren. Wtedy wszystko działa bez zarzutów. Zastanawiam się czy naprawdę to wina zasięgu jeśli chodzi o modem gdyż tak jak opisałem problem raz jest, raz nie ma, raz w ciagu 15 min występuje kilka raz a czasami przez kilka dni wcale. Ogólnie to prędkość internetu jest bardzo słaba, nawet po kablu. W testach 1-3 Mb/s. Tutaj tez pytanie czy korzystajac z połączenia kablem powinienem miec dostęp do pełnej mozliwej (nie wynikającej z oferty ale z możliwości) prędkości, ponieważ mam wrażenie ze mimo połączenia kablem gdy ktoś zaczyna korzystać z wifi to trace prędkość.

Jakie moze byc wyjasnienie problemu? Czy to zasięg? Czy mogę poprawić jakoś zasięgu poprzez np antenę zewnętrzą? Prosze o porady. Z góry dziękuję.

Pozdrawiam, Robert

PS. jesli potrzebne są jakieś dane parametrów proszę o informacje

10 ODPOW. 10

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

Przerywanie połączenia z internetem

@Robert2904Problem jest dwojaki. Dotyczy łącza miedzianego i słabego zasięgu internetu mobilnego.

Co do pierwszego- Wejdź na modem i zrób screena parametrów połączenia DSL w zakładce "zaawansowane". Tracisz sesję, ale czy i dioda DSL również się świeci na czerwono? Technik sie mylił, bo jeśli synchronizacja jest ok, a miga dioda @, to znaczy, że linia może być ok, a zasięg nie ma z tym nic wspólnego, bo już modem nie dostaje netu...

Co zaś się tyczy usługi mobilnej, to warto zerknąć na mapie zasięgu jak daleko jest do nadajników BTS na http://beta.btsearch.pl/ i na mapie zasięgu Otrange https://www.orange.pl/view/mapazasiegu . Będziesz widział jak daleko jest do nadajników (możesz zainstalować program NetMonster i po RSSI zobaczyć sygnał w domu i na zewnątrz)

Gdyby to był modem LTE to anteny by wchodziły w grę, ale retransmiterów mobilnych nie polecam, bo są nielegalne.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Przerywanie połączenia z internetem

Robert2904_0-1615828784437.png

Dodam tylko, iż problem z usługa mobilna oraz tymi przerwami internetu stacjonarnego wcześniej nie wystąpywały. Korzystałem w pełni z pakietu internetu na telefonie gdzie miałem wiekszą prędkość niż internet domowy. Ale od roku problem z zasięgiem.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

Przerywanie połączenia z internetem

@Robert2904Usługa taka sobie, jeśli chodzi o prędkość. Martwią błędy...za dużo jak na 4 godziny, ale jakiegoś dramatu nie ma. SNR w normie, ale bez szaleństw. Jedyne co Ty możesz zrobić to analiza łącza we własnym "ogródku". Jak linia wchodzi do domu? Ile jest gniazdek, jakim kablem wykonane? Przyłącze ziemne czy napowietrzne? Jak daleko jest do centrali? Warto te informacje wyciągnąć od montera i się przygotować z pojęć technicznych. Wiele rzeczy możesz sprawdzić sam i wtedy będziesz pewny, że po Twojej stronie jest ok

Co do mobilnych...NetMonster powie wiele o nadajniku do którego jesteś dołączony. Warto ten słaby zasięg zgłosić na czacie. Najlepiej w kilka osób, jeśli u sąsiadów też kuleje


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Przerywanie połączenia z internetem

Mapa zasięgu Orange pokazuje że dostępna ofeta internetu to własnie neostrada do 10 mb/s a jesli chodzi o internet mobilny/ telefonie to 4G (agregacja 3 pasm)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

Przerywanie połączenia z internetem

@Robert2904To samą Neo mamy z głowy, nie da rady więcej...Co mówi aplikacja mobilna, bo wedle mapy zasięgu powinno być nieźle..?


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Przerywanie połączenia z internetem

Parametry z aplikacji (transfer):

Robert2904_0-1615829971760.png

Robert2904_1-1615829986445.png

Jak widać 0 zasięgu często też. 

A to są parematry po połączniu się wifi z modemem:

Robert2904_2-1615830021381.png

 

 


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Przerywanie połączenia z internetem

Największym problemem jest to rozłaczanie. Z internetu korzystaja obecnie 4 osoby, tak jak pisałem 3 wifi,1 kabel, przez większość dnia. Wiec takie rozłączanie jest bardzo bardzo uciążliwe. Dodatkowo słaba prędkość tez oczywiście bywa uciążliwa, gdy nie ładują się wręcz strony. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12959
  • 53240
  • 617

Przerywanie połączenia z internetem

@Robert2904Jasne...-113dBm to jakby wcale nie było zasięgu. Natomiast tego drugiego screena nie rozumiem ("A to są parematry po połączniu się wifi z modemem") Masz modem mobilny? Nie...nie łącz tych dwóch dostępów, bo telefon z wifi zasięgu mobilnego  nie bierze, tylko się równolegle łączy, a samo połączenie do BTS-a spada na 2G...czyli rozmówne (popraw jeśli źle rozumuję)


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 19
  • 0

Przerywanie połączenia z internetem

Chodziło mi o to, iż połączyłem się zwyczajnie przez wifi z siecią domową. Tak jak łączą się laptopy. Myślałem, że te parametry mogą się przydać.