Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przekierowanie portów nie działa dla IPv6 ?


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 8
  • 0

Przekierowanie portów nie działa dla IPv6 ?

Ehh, mecze sie z tym juz dobrą godzine. Dla ipv4 przekierowanie działa, ale mnie interesuje zrobic to samo dla ipv6.

Ten modemo-router Funbox 2 to jakas tragedia. Jest tak mało intuicyjny, ze az brak słów. Raz cos działa, raz nie i nie idzie tego zrozumiec na zdrowy rozum dlaczego tak sie dzieje.

Potrzebuje przekierowac tylko 1 port - 113 dla programu flashfxp (Ident).

Otworzylem porty w firewallu dla ipv6, w regulach uzytkownika dla nat/pat tez przekierowałem port 113 i ciagle nie działa

1.jpg2.jpg

 

Ostateczność - czy moge zamienic we wlasnym zakresie tego funboxa na jakis wlasny modemo-router ? Konkretnie jaki ?


2.jpg
15 ODPOW. 15

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przekierowanie portów nie działa dla IPv6 ?

Możesz użyć własny router o ile jest zgodny z technologią w której dostarczany masz internet.

Chcesz coś wysłać/pobrać czy uzyskać zdalny dostęp do plików u Ciebie na komputerze/serwerze?

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 8
  • 0

Przekierowanie portów nie działa dla IPv6 ?

Sprzedałem router za czasów jak miałem UPC bo mieli wlasny modem z wbudowanym routerem. Funbox 2 to chyba taka sama puszka modem+router, prawda ?

Czyli jesli chce cos zrobic to musze kupic dodatkowy router do funboxa ? Nie moga odlaczyc funboxa i podpiac jakies urzadzenie które sam kupię ?

 

Chce sie zalogowac na serwer ftp, a do tego potrzebna jest identyfikacja uzytkownika tzw "Ident", który pracuje na porcie 113


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Przekierowanie portów nie działa dla IPv6 ?

Możesz robić co chcesz (mieć tylko własny sprzęt lub podłączyć coś pod fb - jak chcesz).
Ale w przypadku nie działania internetu - wsparcia technicznego na nie Orange sprzęcie nie otrzymasz.
Jeśli masz ADSL, to routery są tanie. Przy VDSL czy FTTH nieco droższe.

A próbowałeś wyłączyć bezpieczny dostęp? http://www.orange.pl/kid,4000377334,id,4002357192,title,Bezpieczny-Dostep-,article.html
dopisałeś do loginu neo bez_ochrony?

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 8
  • 0

Przekierowanie portów nie działa dla IPv6 ?

Nie próbowałem, zaraz to zrobie

 

http://allegro.pl/router-wifi-d-link-dwr-921-3g-4g-hsdpa-lte-150mbps-i6576345785.html

Do łącza 300/30 taki router bedzie za slaby , prawda ? Bo widze ze gniazda ethernet sa tylko 100 anie 1000


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 8
  • 0

Przekierowanie portów nie działa dla IPv6 ?

Nic to nie dało "bez_ochrony"


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 8
  • 0

Przekierowanie portów nie działa dla IPv6 ?

Na stronie Orange nawet napisali, że:

Jednocześnie uruchomienie mechanizmu NAT w celu zapewnienia Klientom IPv6 dostępu do treści dostępnych wyłącznie po IPv4 może, w wyjątkowych wypadkach, powodować dysfunkcję zaawansowanych usług sieciowych korzystających z mechanizmów: DynDns, DMZ, port-forwarding. Dotyczy to przede wszystkim usług wymagających inicjowania komunikacji komponentów sieci LAN (sieci domowej za Livebox-em) z sieci zewnętrznej – Internet.

 

No dobrze, czyli da sie to zrobic, czy jednak nie ? Inny sprzet niz funbox, moze pomóc ?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 48
  • 142
  • 1

Przekierowanie portów nie działa dla IPv6 ?

Jezeli nie zalezy Ci na IPv6 to reset FB do fabryki i ponowna konfiguracja ustawien na loginie z usunietym /IPv6 i przekierwowanie portow bedzie dzialac. Jezeli potrzebujesz IPv6 to dostepna jest tylko okreslona pula portow ktorej zakresu nie znam. Teoretycznie przy wlaczonym IPv6 FB powienien po wybraniu przez Ciebie portu ktorego chesz uzywac (a nie jest on z zakresu ktory jest dostepny) sam zmienic na jakis przypadkowy z tego wlasnie zakresu wiec zobacz na jakie zmienia i uzyj ktoregos z nich na stale.


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 2
  • 0

Przekierowanie portów nie działa dla IPv6 ?

Wymuś IPv4 oraz dodaj te bez ochrony i port forwarding będzie działał.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 58
  • 8
  • 0

Przekierowanie portów nie działa dla IPv6 ?

To ze na ipv4 działa przekierowanie to wiem, ale mi jest potrzebne na ipv6 tak jak pisałem.

Potrzebuje tylko i wylacznie miec 1 port przekierowany - 113. Czy Orange na moje zyczenie nie mogloby go przekierować ?