Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużyłem umowę, kiedy dotrze nowy router?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Przedłużyłem umowę, kiedy dotrze nowy router?

Jestem w trakcie umowy na światłowód 1gbps. Zadzwoniono do mnie z propozycją dołożenia karty sim oraz wymiany FB3 na FB6. Dzisiaj przyszedł kurier z umową i kartą sim ale bez funboxa. Twierdzi, że zawsze tak jest, że najpierw przychodzi tylko z kopertą, a router kiedy indziej.

 

Nie jestem w 100% przekonany że wszystko się dzieje jak należy - kiedyś zadzwoniłem do Orange aby kupić neo, zadzwonił do mnie lokalny technik i wyśmiał, bo najbliższy słup był 500 metrów ode mnie i nie było możliwości technicznych, a jednak Orange i tak wysłało mi modem i o mało co ktoś z domowników go nie odebrał, ale na szczęście trzeba było zapłacić 100 zł, co zapaliło lampkę kontrolną. Potem trafiłem na czarną listę Orange bo nie odebrałem modemu, którego i tak nie miałbym gdzie wpiąć :). Więc teraz dmucham na zimne.

 

Skoro dzisiaj podpisałem nową umowę, mam 14 dni na odstąpienie, to kiedy przyjdzie nowy funbox? Według rozmowy ze sprzedawcą będę miał możliwość podłączenia go i sprawdzenia czy to jest to, czego potrzebuję, po czym ew. odstąpienia. Potwierdzałem kilka razy, że NIE JEST TAK, że nowa umowa musi wejść w życie i dopiero wtedy będzie nowy modem. Moim celem jest sprawdzenie na istniejącym łączu, czy FB6 działa lepiej niż FB3 z moimi 30 urządzeniami. Jeśli lepiej - OK, zostaję. Jeśli gorzej - odstępuję od umowy i pozostawiam sobie istniejącą instalację z FB3 + mój oddzielny, szybki router pokrywający cały dom. 

 

Podpowiedzcie jak to u Was wyglądało? Najpierw kurier z papierami a dopiero potem kurier z routerem? Ile dni router po umowie? Obawiam się, że Orange zapomni wysłać mi nowego funboxa i powiedzą, że "przecież masz FB3, po co ci nowy".

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przedłużyłem umowę, kiedy dotrze nowy router?

@yygreko z tego co pamiętam, to zawsze kurier przywoził sprzęt i papiery. Nie spotkałem się, aby było osobno, ale warto zweryfikować taką sytuację na infolinii lub na czacie.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przedłużyłem umowę, kiedy dotrze nowy router?

@yygreko z tego co pamiętam, to zawsze kurier przywoził sprzęt i papiery. Nie spotkałem się, aby było osobno, ale warto zweryfikować taką sytuację na infolinii lub na czacie.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Przedłużyłem umowę, kiedy dotrze nowy router?

@yygreko ja też przedłużałem i kurier DPD dostarczył umowę razem z FB 6. To co Ci kurier powiedział to nieprawda, dzwoń do Orange i wyjaśniaj.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Przedłużyłem umowę, kiedy dotrze nowy router?

@slav72 a widzisz, to jest istotna informacja...

Pod jaki numer najlepiej zadzwonić? Kiedyś przełączano mnie 7 razy (tak, siedem) zanim trafiłem we właściwe miejsce...


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Przedłużyłem umowę, kiedy dotrze nowy router?

@yygreko nie znam specjalnych numerów oprócz 801 234 567, 510 100 100 lub czat z doradcą

ja umowę przedłużałem online przez MO, nie było problemów to nie potrzebowałem kontaktu telefonicznego


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Przedłużyłem umowę, kiedy dotrze nowy router?

@yygreko tak dopytam z ciekawości, rozumiem że Twoja umowa to przedłużenie, dostałeś jakiś rabat i co to za karta sim ?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Przedłużyłem umowę, kiedy dotrze nowy router?

Śmieszna sprawa - okazało się, że router powinien był przyjść z umową. 

To jest już trzeci raz kiedy Orange mnie oszukało.

1. Pisałem wcześniej o modemie do neostrady przy braku możliwości technicznych.

2. Przy podpisywaniu obecnej umowy nie dotrzymali warunków sprzedaży przez internet (1 msc za darmo).

3. Teraz to: router powinien przyjść z umową, nie przyszedł i teraz mogę albo złożyć reklamację albo odstąpić od umowy.

 

Dość tego.

Anonim

Nie dotyczy

Przedłużyłem umowę, kiedy dotrze nowy router?

@yygreko  najlepiej odstąpić od umowy, możesz potem ewentualnie ją ponowić lub nie, według uznania 😎


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Przedłużyłem umowę, kiedy dotrze nowy router?

@yygreko dlatego napisałem Tobie że umowa przychodzi z urządzeniem, a kurier jak się nie orientuje to niech nie opowiada bajek, szkoda że tak pechowo wyszło. Tak jak pisze @Anonim  a przedłużenie tylko online przez MO i będziesz miał jasność co kupujesz, czasami jest tak że trafia się na niekompetentną osobę z firmy zewnętrznej pracującej dla Orange i wtedy są takie problemy.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 80
  • 150
  • 0

Przedłużyłem umowę, kiedy dotrze nowy router?

@Anonim odstąpiłem, nie mam ochoty znowu bawić się w cyrk z zamawianiem i czekaniem co tym razem przyjdzie.

@slav72 wyszło tak, jak mogło wyjść; nie widzę tu swojej winy, więc kto inny ponosi odpowiedzialność za to, jak działa firma. Nie wiem skąd był ten człowiek co mi zaoferował umowę, nie wiem co się stało, naprawdę mnie to nie obchodzi, mam po prostu swoją opinię na temat tej firmy a jest ona taka, że należy się trzymać z dala. Kiedyś co prawda wzięli odpowiedzialność za swoje działania i wyjaśnili sprawę, ale naprawdę... ile można kopać się z koniem?