Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przedłużanie umowy przez internet wymiana modemu i zewnętrzne ONT

ROZWIĄZANE

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Przedłużanie umowy przez internet wymiana modemu i zewnętrzne ONT

Hej mogę już przedłużyć umowę na internet z rabatem 5zł (umowa do. grudnia tego roku) czyli 59,98 za 600MB mam w związku z tym kilka pytań. 
1.  Jak dokładnie wygląda procedura wymiany modemu fb 3 na 6 przy przedłużaniu umowy przez internet? komu i kiedy oddaje fb3 (kurierowi czy np do najbliższego salonu?
2. Orange w mojej lokalizacji dzierżawi światłowód od lokalnego operatora przy montażu technik mówił żeby nie przywracać modemu przyciskiem z tyłu do ustawień fabrycznych bo będzie musiał przyjeżdżać i go konfigurować i tylko on może to zrobić (podejrzewam że chodziło tylko i wyłącznie o telefon na infolinie orange i poproszenie o uruchomienie zewnętrznego ont a z tym sobie poradzę, jak się domyślam kurierowi oddaje sam modem bez tej magicznej białej kostki?
3. Czy muszę zmieniać login i hasło do neostrady wymieniając modem czy fb6 pobierze te dane sam  o ile login mogę skopiować o tyle hasła przy montażu technik mi nie podał. 
4. Czy mogę zapisane dane z ffb3 z pliku konfiguracyjnego przywrócić na fb 6 czy rozwalę system i lepiej jak wszystko będę konfigurować ręcznie od nowa?
5 Odwieczne pytanie świadomego użytkownika czy przedłużać za 59 czy czekać na wrześniową, listopadową lub grudniową zmianę cennika? dodam tylko że na 90% interesuje mnie tylko internet od orange nie mam też możliwości. zmiany operatora światłowodu na bardziej magentowy i nie sądzę aby to się w najbliższym czasie zmieniło, poza tym jak człowiek nauczy się ogarniać funbox-a to orange nie jest taki zły:)

 

Z góry dziękuję za pomoc

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13791
  • 56714
  • 681

Przedłużanie umowy przez internet wymiana modemu i zewnętrzne ONT

@_Artek_ 

1. Przy zamówieniu przez internet możesz oddać do salonu (pewniejsze rozwiązanie), albo wysłać do magazynu do Ołtarzewa przez paczkomat lub normalnie (niby działa, ale zwrotki żadnej nie masz prócz potwierdzenia nadania)

2. Oddajesz sam modem bo ONT na BSA jest wymagany. Nie łapię tego zakazu resetu do fabryki. Jeśli masz plik backupowy (ze wszystkimi ustawieniami, to nic nie ryzykujesz). Login i hasło zawsze warto mieć, a te się nie zmienią (tylko po cesji)

3.FB6 powinien sam pobrać ustawienia, ale hasło może podesłać konsultant, lub sam załatwisz w apce

4. Są jak zwykle dwie szkoły. Oficjalnie tego się nie robi. Można jednak przy ustawieniach standardowych. Z tego co czytam masz jakieś autorskie i te nie zadziałają prawidłowo przy skopiowaniu z FB3 na FB6. Tego nikt nie zagwarantuje, a jak się soft wysypie, to modem do wymiany...(jest taka opcja)

5. Skoro jest promocja, to ja bym brał. Lepszy wróbel w garści.....

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

21 ODPOW. 21

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13791
  • 56714
  • 681

Przedłużanie umowy przez internet wymiana modemu i zewnętrzne ONT

@_Artek_ 

1. Przy zamówieniu przez internet możesz oddać do salonu (pewniejsze rozwiązanie), albo wysłać do magazynu do Ołtarzewa przez paczkomat lub normalnie (niby działa, ale zwrotki żadnej nie masz prócz potwierdzenia nadania)

2. Oddajesz sam modem bo ONT na BSA jest wymagany. Nie łapię tego zakazu resetu do fabryki. Jeśli masz plik backupowy (ze wszystkimi ustawieniami, to nic nie ryzykujesz). Login i hasło zawsze warto mieć, a te się nie zmienią (tylko po cesji)

3.FB6 powinien sam pobrać ustawienia, ale hasło może podesłać konsultant, lub sam załatwisz w apce

4. Są jak zwykle dwie szkoły. Oficjalnie tego się nie robi. Można jednak przy ustawieniach standardowych. Z tego co czytam masz jakieś autorskie i te nie zadziałają prawidłowo przy skopiowaniu z FB3 na FB6. Tego nikt nie zagwarantuje, a jak się soft wysypie, to modem do wymiany...(jest taka opcja)

5. Skoro jest promocja, to ja bym brał. Lepszy wróbel w garści.....


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Przedłużanie umowy przez internet wymiana modemu i zewnętrzne ONT

To nie jest promocja tylko losowo wyskakuje każdemu przy przedłużaniu przez internet niemniej myśle że i tak taniej za sam internet już nie będzie. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13791
  • 56714
  • 681

Przedłużanie umowy przez internet wymiana modemu i zewnętrzne ONT

@_Artek_No, taniej już nie będzie 🙂, chyba, że jakaś wspomniana promocja świąteczna. Ty ryzykujesz, Ty płacisz...


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Przedłużanie umowy przez internet wymiana modemu i zewnętrzne ONT

Też myślę że taniej nie będzie a te 3 miesiące się dodają czy umowa się skraca i wchodzą nowe 24?:)


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13791
  • 56714
  • 681

Przedłużanie umowy przez internet wymiana modemu i zewnętrzne ONT

@_Artek_Liczy się od podpisania aneksu na przedłużenie


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Przedłużanie umowy przez internet wymiana modemu i zewnętrzne ONT

@_Artek_  ja bez niepotrzebnego pisania tego samego powiem tylko że wszystko co napisał @agat13  się zgadza, od siebie dodam tylko że nie ma co czekać na promocje świąteczne (akurat ten czas przedłużenia wypada u mnie i 3 razy dodatkowych bonusów nie było) a jeśli przedłużysz teraz to obecna umowa kończy bieg i od dnia podpisania aneksu biegnie nowa.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Przedłużanie umowy przez internet wymiana modemu i zewnętrzne ONT

Zatem kliknięte zamiast 69,98 będzie 5zł taniej wziąłem opcje bez technika bo myśle że poradzę sobie sam a cena mnie przeraziła 😄 będzie taniej i fb 6 będzie szybciej dzięki za pomoc.   


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13791
  • 56714
  • 681

Przedłużanie umowy przez internet wymiana modemu i zewnętrzne ONT

@_Artek_Jakby co, to pisz...zawsze coś poradzimy


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 572
  • 2416
  • 5

Przedłużanie umowy przez internet wymiana modemu i zewnętrzne ONT

Dzięki jest forum jest infolinia dam radę 🙂 myśle żeby przed wymianą modemu po prostu zmienić login i hasło do neostrady na takie które znam choć zgodnie z instrukcją te dane fb powinien pobrać sam 🙂