Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Przeciążenie centrali - neostrada ADSL


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Przeciążenie centrali - neostrada ADSL

Czy da się wymusić na Orange świadczenie usługi dostępu do internetu (miedź ADSL "do 20mbps") zgodnie z umową?

Problem jest klasyczny: spadki prędkości i utrata jakości połączenia w godzinach szczytu, teraz przy zamkniętych szkołach w zasadzie już od rana. 

Sytuacja wraca do normy w okolicach północy lub nieco później (jest ~16 megabitów w testach).

Są też oczywiście spadki jakości połączenia, utrata pakietów, skoki pingu itd.

Synchronizacja na modemie się nie zmienia, jest cały czas taka sama.

W umowie przy internecie "do 20mb" gwarantowany download to minimum 10.

Wyniki testów certyfikowanych, na 50 różnych pomiarów, ponad 40 dawało wynik poniżej 1 megabita, czyli poniżej nawet minimum dla neostrady "do 10".

Dodam że znam kilka osób które korzystają z tej samej centrali i neostrady w tej samej miejscowości, i u nich sytuacja wygląda podobnie. Z tym że większość się tym specjalnie nie interesuje, odbierają pocztę i nawet nie wiedzą że internet im ledwo działa.

 

I teraz problem jest taki, że nie interesuje mnie zerwanie umowy, bo nie mam innej alternatywy, tylko LTE z limitami danych które działa niewiele lepiej (przeciążone nadajniki).

Już kiedyś przy okazji innej awarii rozmawiałem z technikiem orange na ten temat, mówił że centrala jest ewidentnie przeciążona, wszystkie porty już dawno są tam zajęte. Całość jest ogólnie w budynku który będzie za x lat do rozbiórki, także mam spore wątpliwości że cokolwiek tutaj zainwestują. 

Przez miejscowość puszczony jest nowiutki światłowód od orange z programu popc, co już opisywałem w innym temacie, ale jako że miejscowość w której mieszkam w projekcie została pominięta (poza szkołą), nie ma szans się do tego podłączyć, mimo że jest 10m od budynku w studzience telekomunikacyjnej graniczącej z posesją.

 

Orange jedyne co oferuje to jakieś śmieszne zniżki do abonamentu, albo kilka GB przez lte, ale trzeba robić sporo testów, potem miesiąc czekania na odpowiedź, ogólnie nie jest to warte zachodu i niczego nie rozwiązuje. 

Klientem Orange jestem od kilkunastu lat, ale zapewne nie ma to większego znaczenia.

23 ODPOW. 23

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Przeciążenie centrali - neostrada ADSL

@Internet_popc patowa sytuacja. Orange nie chce inwestować w miedź, więc nie ma co liczyć na modernizacje centrali. Zostaje wspomaganie się internetem mobilnym oraz oczekiwanie na zakończanie projektu POPC. Wtedy będzie można się podpiąć pod istniejący światłowód, o ile właściciel inwestycji wyrazi zgodę. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Przeciążenie centrali - neostrada ADSL

Pisz reklamację i żądaj obniżenia rachunku do 0 do czasu naprawy problemu, gdyż nie wywiązują się z umowy. Oczywiście poprzyj to certyfikowanymi testami o różnych porach, tak jak to zalecają w narzędziu UKE.

Śmiech, że Orange żąda pieniędzy od abonenta za taką usługę. Już nie powinni się kompromitować i dawać taką usługę gratisowo, jeżeli sami przyznają, że jest centrala przeciążona i nie da się z tym nic zrobić. Tym bardziej, że nie inwestują w miedź, oczywiście poza tym ostatnim wciskaniem kitu, że pamiętają o użytkownikach miedzi i niby "skonfigurowali", że po ADSL jest szybciej dla niektórych osób.

 

PS. wklej w ogóle jak wyglądają u Ciebie statystyki ADSL.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 395
  • 908
  • 43

Przeciążenie centrali - neostrada ADSL


@-brtk-napisał(-a)

Pisz reklamację i żądaj obniżenia rachunku do 0 do czasu naprawy problemu, gdyż nie wywiązują się z umowy. Oczywiście poprzyj to certyfikowanymi testami o różnych porach, tak jak to zalecają w narzędziu UKE.

Śmiech, że Orange żąda pieniędzy od abonenta za taką usługę. Już nie powinni się kompromitować i dawać taką usługę gratisowo, jeżeli sami przyznają, że jest centrala przeciążona i nie da się z tym nic zrobić.


To co piszesz to trochę broń obosieczna, bo jeśli Orange uzna, że nie ma opcji na poprawę zamiast dawać usługę "w gratisie", po prostu rozwiążą umowę ze względu na brak możliwości technicznych, albo zaproponują migrację na LTE (które jak rozumiem też kiepsko działa). 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Przeciążenie centrali - neostrada ADSL

Też tak może być, ale żądanie pieniędzy za taką usługę to jest szczyt chamstwa, tym bardziej, że biorą za utrzymanie i modernizację łączą. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Przeciążenie centrali - neostrada ADSL

Co do parametrów, tak to wygląda:

wczoraj 21:45

DSL stats: https://i.imgur.com/l27LpiH.jpg

 

dzisiaj rano 8:15

DSL stats: https://i.imgur.com/Osif96n.jpg

 

Taka sytuacja powtarza się codziennie, z tym że powolne działanie występuje praktycznie zawsze od gdzieś 16-17 do ~23-24, a czasem ten przedział jest dłuższy, szczególnie ostatnio, potrafi zacząć słabo działać np. już w okolicach 9-10 rano. Sytuacja utrzymuje się od wielu lat, z tym że kiedyś nie było aż tak źle, to okno przeciążenia było krótsze i prędkości bardziej losowe, potrafiło np. spaść do 5mb, do 3, a teraz regularnie poniżej 1 i tego się praktycznie nie da używać.

Nie wspomnę o utracie pakietów i skokach pingu, akurat nie używam tego raczej do grania, ale gdybym chciał to można zapomnieć.

Dodam jeszcze że połączenie nie zrywa, jest ten reset raz na dobę (normalny dla neostrady), a tak to potrafi cały 24h cykl przejść bez jednego zerwania połączenia, także wydaje mi się że w jakości połączenia z samą centralą problemu nie ma.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Przeciążenie centrali - neostrada ADSL

Zrób testy za pomocą tego https://pro.speedtest.pl/ i prześlij reklamację do Orange. Widać że sieć jest przeciążona w godzinach popołudniowych. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 83
  • 183
  • 1

Przeciążenie centrali - neostrada ADSL

robiłem testy tym dokładnie testem i reklamowałem, tak jak opisałem na początku

linki które podałem w ostatniej wiadomości zwykłym speedtestem były tylko na szybko dla przykładu


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Przeciążenie centrali - neostrada ADSL

tak sobie czytam dyskusję i dochodzę do wniosku, że chyba zamówię 20 i będę robił testy a potem walnę reklamację 😄 

bo 10 u mnie śmiga a 20 nie chce się za chiny ludowe zestawić bo podobno coś nie tak na centralce a ta bliziutko jest...

to prawda że nie inwestują w miedź i olewają ciepłym moczem klientów posiadających tą technologię żądając kosmicznych cen za usługi...bo taki klient to dojna krowa, bo nie ma alternatywy a Orange nie opłaca się inwestować tam we włókna bo najczęściej są to obszary domów jednorodzinnych lub lokalizacje, gdzie montaż włókien bywa utrudniony. Jakby się zachciało to by się dało...

ja bym się nie patyczkował tylko walił te testy i bił do UKE 🙂 

 

ps - moja powyższa wypowiedź opiera się jedynie na moich doświadczeniach z Internetem od Orange i perypetiami z tymi związanymi i nie ma na celu nikogo obrażać, lecz uświadomić skalę ignorowania problemu zacofania cyfrowo-technologicznego. Amen.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Przeciążenie centrali - neostrada ADSL

Internet_popc -----To musisz czekać na odpowiedź. Nic więcej nie zdziałasz tym bardziej że jak mówiłeś innej alternatywy dla internetu tam nie ma.