Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z sąsiadem który przeciął kabel. Nie mam internetu i co zrobić?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 5
  • 34
  • 0

Problemy z sąsiadem który przeciął kabel. Nie mam internetu i co zrobić?

Według techników nie bardzo jest inna możliwość a według mnie nikomu się nie chce kombinować.Oni działają według planu a ktoś taki plan stworzył i zatwierdził.Wykonalem już dziesiątki telefonów.Tam nie ma z kim gadać..


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12969
  • 53263
  • 619

Problemy z sąsiadem który przeciął kabel. Nie mam internetu i co zrobić?

@Awular  jest..od lat się z nimi dogaduję jako przedstawiciel  klientów...I ani razu mnie nie  olali. Kwestia argumentów 

Jak nic nie zrobisz  niewiele  osiągniesz 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22113
  • 181

Problemy z sąsiadem który przeciął kabel. Nie mam internetu i co zrobić?


@Awularnapisał(-a)

Mam problem z sąsiadem.3 dni temu przeciął mi kabel od światłowodu biegnący przez jego piwnice.Technik był ,nawet nakrył go na gorącym uczynku i nic nie zrobił.I jestem teraz w kropce .Chciałem wezwać policję ale pan technik nie chciał czekać i tyle go widziałem Teraz jestem bez internetu domowego .Nie bardzo wiem co z tym robić. 

 


Naprawdę? Ktoś zdecydował się na przecięcie kabla w czasie wizyty technika? A co ten technik tam robił?

Jesteś pewien że ta piwnica jest własnością sąsiada? Mam wątpliwości, bo później pisałeś coś o wspólnocie mieszkaniowej, a w takich wspólnotach z prawami własności bywa rozmaicie (szczególnie w odniesieniu do przestrzeni innej niż mieszkalna).

Formalnie jedyna rzecz którą na pewno możesz zrobić (i pewnie już zrobiłeś)  to zgłosić awarię do operatora.

Czy możesz zgłosić to na policję? Pewnie możesz, w końcu niszczenie cudzego mienia jest (co do zasady) nielegalne.

Jednak trudno coś doradzić w tak kuriozalnej sprawie nie znając szczegółów. Sam musisz ocenić jak bardzo asertywny powinieneś być aby osiągnąć zamierzony cel.

Anonim

Nie dotyczy

Problemy z sąsiadem który przeciął kabel. Nie mam internetu i co zrobić?

@Awular  kabel da się pospawać 😉

Dogadają się z sąsiadem i będzie git 😎

 

Anonim

Nie dotyczy

Problemy z sąsiadem który przeciął kabel. Nie mam internetu i co zrobić?

Też bym poszedł tą ścieżką, dogadać się z sąsiadem, to wnioskuję z tematu, jedyna opcja, można zgłaszać na policję, ale wtedy z internetu nici 😎


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2509
  • 9013
  • 45

Problemy z sąsiadem który przeciął kabel. Nie mam internetu i co zrobić?

@Awular Pytanie czy przebieg kabla był na projekcie technicznym zatwierdzonym przez wspólnotę/ zarządcę? Dodatkowo Orange ma przygotowany druk na którym właściciel piwnicy składa podpis. Jeśli to wszystko było to są podstawy do zgloszenia na Policję i dochodzenia odszodowania przez Operatora. Jeśli nie ma na to papierów a tylko ustna zgoda to będzie ciężko. Prawdopodobnie Orange zerwie z Tobą umowę w zwiazku z brakiem możliwości świadczenia usług. Z tego co mówisz nie ma alternatywnej drogi podłączenia kabla.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1274
  • 3052
  • 31

Problemy z sąsiadem który przeciął kabel. Nie mam internetu i co zrobić?


@Awularnapisał(-a)

Około pół roku temu założyli mi Światłowód po około 7 miesiącach wizyt techników.Dokladnie 16 wizyt w tamtym roku .Każdy technik po wizycie rozkładał ręce.Okazalo się że pierwsza firma która prowadziła instalacje na budynku źle coś zrobiła.Oczywiscie był odbiór i tak już zostało . Czyli część mieszkańców ma Światłowód a część nie.Pisalem,dzwoniłem ,ponawialem zgłoszenia i nic .Dopiero po słownym dogadaniu się z owym sąsiadem tylko mi założyli .Wszyscy idą na łatwiznę.Teraz sąsiadowi odbiło i jest jak jest.


Tak to jest jak się robi cos wbrew projektowi i kombinuje jak koń pod górkę 😁