Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z prędkością internetu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Problemy z prędkością internetu.

Witam, z tego co się orientuję to na umowie napisane jest, że prędkość po wykorzystaniu pakietu spada na 1Mb/s. Niestety u mnie wygląda to tak, że jest maksymalnie 0,5 z ogromnymi spadkami i czasami nawet przez minutę prędkość potrafi być równa 0. Swoją drogą, normalna prędkość kiedyś (tj. kilka pierwszych miesięcy) była ok. 35Mb/s, a teraz ledwo przekracza 16. Nie wiem czego to może być wina, nie wydaje mi się żeby leżała po mojej stronie gdyż od początku, wszystko jest niezmiennie tak jak być powinno. Posiadam mocną antenę dzięki czemu zasięg jest cały czas maksymalny, nie ma żadnych przerw, a problemy występują nadal.

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z prędkością internetu.

@keyfi za mało.danych podajesz. Podejżewam, że chodzi o.internet mobilny. Możesz podać, jaki masz  router, ofertę.

Internet mobilny niestety charakteryzuje się tym, że dziś jest świetnie, jutro kiepsko. Przyczyn jest wiele, a pełny zasięg nie gwarantujecstałej prędkości. Nadajnik może ulec awarii, może być przeciążony, bo więcej osób zaczęło korzystać z Internetu, może być ograniczenie z powodu konserwacji, rozbudowy itp. Jak podasz lokalizację, będzie można sprawdzić, jakie zasoby są na nadajniku dostępne, czy działa prawidłowo lub jest zakłócany itp.

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Problemy z prędkością internetu.

Mam ofertę internetu 150GB dzień / bez limitu w nocy z prędkością do 40mbps. Nazwa routera to HUAWEI 4G router 2. Rozumiem, że "do" oznacza, że może być mniej natomiast nie podoba mi się nagły spadek i utrzymywanie się niższych prędkości od jakiegoś czasu. Z pewnością internet działa lepiej w nocy, więc może to być problem z obciążeniem samej sieci? 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z prędkością internetu.

@keyfi nie kojarzę tej oferty internetu w Orange. Może to jest internet Domowy, 150 GB + 100 GB dzielonego internetu? 

Co do routera, to jest Huawei B311 bez agregacji pasma. Skoki mogą więc wynikać jak wcześniej wspomniałem z obciążenia nadajnika, w przypadku jednego pasma są bardziej odczuwalne, a dodatkowo jak w ciągu doby będzie przesyłany duży transfer danych, to może zostać nałożona blokada, tak zwany lejek techniczny. Następuje wtedy mocne ograniczenie prędkości. Najczęściej po 24 godzinach jest zdejmowany i dalej można korzystać z internetu.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Problemy z prędkością internetu.

@keyfi  do podpowiedzi @ketrasaArtur  dopytam czy jakoś kontrolujesz zużycie dzienne GB?  Jaki jest transfer na smartfonach, porównywalny? Próbowałeś ustalić jaki masz najbliższy BTS ( podpowie aplikacja netMonster i RSSI odczytane z niej- poziom sygnału odbieranego) ? Próbowałeś naapie znaleźć adres BTS i ustawić modem jak najbardziej w jego świetle? A jak jest na zewnątrz z transferem? To są szczegóły, ale pomogą ocenić sytuację zanim żądasz pytanie na czacie Orange ( lub na infolinii) o obciążeniu nadajnika z którego pracujesz..powinieneś poznać wtedy odpowiedź czy wina jest po stronie operatora, czy może warto zresetować modem, lub wykonać test na innym, pożyczonym.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 6
  • 0

Problemy z prędkością internetu.

Pod koniec miesiąca zużycie wynosi maksymalnie ok. 250GB, odliczając gry itp. które pobieram w nocy myślę, że dziennie zużycie jest w okolicach 5GB, bywa różnie, ale rzadko więcej. Co do ustawienia routera, nie robiłem tego, spróbuję dziś. Transfer na smartfonach z WiFi jak i z danych jest bardzo porównywalny, natomiast w innej lokalizacji na telefonie prędkość jest 2x wyższa i dochodzi do 80mbps. Zauważyłem, że u mnie, internet z telefonu także ma dziwne spadki prędkości do zera. Bardzo rzadko natomiast mam packet lossy. 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12792
  • 52635
  • 604

Problemy z prędkością internetu.

@keyfi zrób testy jak pisałem i zgłoś nadajnik do weryfikacji obciążenia. Im więcej zgłoszeń, tym reakcja lepsza. Sprawdź i podpytać jak działa u sąsiadów. Niech również zgłoszą. Musicie tylko mieć testy i dokładne rozeznania w działaniu usług . Najlepiej dołączyć wyniki speedtestów ( jak się uda certyfikowanych, bo można załączać pliki na czacie)