Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

@Anonimwysyłając maila z domu robię to przez serwer pocztowy, który nie jest zlokalizowany w Warszawie. Także wizyta technika  u mnie w domu jest chyba nie potrzebna, bo co on zrobi? Włączy swój laptop do rutera i spróbuje się połączyć ze stroną. Ja już takie próby wykonywałem z moim laptopem i innymi sprzętami po wifi i po kablu. I nic. Ale może jego sprzęt zadziała. Zobaczymy

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

A swoja drogą to dziwne,że w Warszawie brak jest ludzi z FTTH i adresacja swojego łącza zaczynającą się na 79.184.xxx.xx

Anonim

Nie dotyczy

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

Może i zadziała, ale raczej nie jeszcze spingować adres i powie, że tam leży problem nie u nich.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

Nasze forum trochę nie jest reprezentatywne 😉
Anonim

Nie dotyczy

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

@Kierus57Może najlepszym rozwiązanie będzie jakiś VPN ?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

 

Dziś postanowiłem sprawdzić czy mój adres IP, który dostaję automatycznie od Orange i nie mam na to żadnego wpływu znajduje się na czarnej liście. Oto wynik:

 

ip_blacklist_check.png

 

Podejrzewam, że to może być przyczyną problemu. Najprawdopodobniej cała podsieć 79.184.0.0 - 79.184.255.255 jest wrzucona na bliacklistę. Raz zmieniłem adres IP i poddałem go analizie i z tego co pamiętam IP występowało przynajmniej na 14 blacklistach.

 

Pytanie co w tej sprawie robi Orange ...???


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

Niestety w Polsce nie mamy precyzyjnych przepisów aby odłączyć komuś internet za różne przewinienia i Orange woli nie ryzykować, więc dzieje się nie wiele (chyba że zrobi się szum).

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

@Piotrekk85ale chyba usługa Orange nie jest w pełni świadczona?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

Zależy jaka. Jeśli Neostrada, to w pełni jest (nie wiele jest tam gwarantowane). Poza tym pula adresacji jest współdzielona między różnych użytkowników. IP jest przyznawane dynamicznie i na innym może (choć nie musi) być inaczej.

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Problemy z połączenien ze stronami w Niemczech

Ale ja nie mam wielkiego wyboru. Dostaję dynamicznie IP i nic ode mnie nie zależy. jeśli dostaję losowo IP, to ISP powinien zapewniać bezproblemowe działanie. jeśli tak nie jest, to oznacza nie wywiązywanie sie ISP z umowy. Mógłby zmienić adresację , może przydzielić inną podsieć. Trzeba tylko chcieć i umieć.!!!