Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z internetem 300/50


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

Problemy z internetem 300/50

Nigdy ci łącza nie zwolnili za nie zapłacenie, jak blokują w przypadku światłowodu, to prędkości zazwyczaj zwalniają do 30-50 kb/s a ty z tego co widzę masz prędkości od 100-300 mb/s, wiem to na przykładzie pewnego typa co niedawno miał problem z ograniczeniem i nie płacił miesiąc


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 32
  • 0

Problemy z internetem 300/50

@Ishrafil  Nie schodzisz poniżej 5ms bo łączysz się z dalszym serwerem widze kolo 100mil. @SarahLynn Nie manipuluj faktami i zrob test gdy internet lata slabo czytaj w troche przed 19 do prawie 23. Po 23 wczoraj to i ja mialem juz wmiare ok pingi. Teraz Ci moge wstawic wynik ktory zmierzylem przed chwila i moge powiedziec, że internet działa super i czego sie ludzie czepiaja skoro dziala ok. Niestety tak nie jest 3 dni z rzedu wieczorem  gdy czlowiek chce pograc to sie nie da sie  na tym badziewio necie. 


nete2.png

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Problemy z internetem 300/50

@deoxxo  Dlatego reklamacje nic nie dadzą. Sprawdzą wtedy kiedy działa dobrze i powiedzą ''przecież wszystko jest ok, nie ma problemów'' a to że później się psuje to nikogo w firmach nie obchodzi...


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Problemy z internetem 300/50

@deoxxo nie manipuluję faktami, piszesz, że ping powyżej 8ms to już masakra, a ja mam internet u konkurencji, która jest niby super (ma się teraz łączyć z jednym z gigantów telekomunikacyjnych na literkę P), bo konkurencja zawsze lepsza.

 

Sama nigdy nie miałam w pomiarach ponizej 12 ms, po kablu, czy wifi. Czasem nawet dochodziło do 30ms, w ciężkich dniach, teraz o dziwo nie ma problemu, więc chwała im za to (pewnie dlatego, że odbiorców w okolicy jest mało, wszyscy podpięci do Orange Światłowód, a tylko kilku, którzy nie mają jak ja możliwości, jest z mojej). Wchodząc na opiniuj.pl, o tym dostawcy też słyszę, że badziew, że okropni i w ogóle. Często tu piszę, że nie można oceniać dostawcy po jednym, dwóch, czy trzech znanych przypadkach. Całościowo zazwyczaj ludzie są zadowoleni, ale mało kto opiewa wszędzie, jeśli mu wszystko pasuje. Staram się robić jakąś przeciwwagę, żeby nie patrzeć tylko na swoją sytuację.

 

Oczywiście, jeśli słabo działa, ma się dobrą alternatywę, to po co się męczyć. Jak się nie ma, ale i tak ma się średnio dobry internet, to trzeba docenić, bo gdyby nie ta firma, to posiłkowanie się zawodnym LTE byloby udręką. Mówię też w imieniu klientów konkurencji. Nie ważne, czy Pomarańczka, czy nie, trzeba doceniać. Gdyby nie "moi", to musiałabym się męczyć dalej z 20mb/s, a tak, to może nie mam prawdziwego światłowodu, może nie mam pingu 1ms, może od święta zrestartuje się router, ale doceniam to, co mam 🙂


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 16
  • 32
  • 0

Problemy z internetem 300/50

Z braku alternatyw to pomarańczka jest super. Ogółem jestrem w miarę zadowolony, ale widać, że oszczędzają na przepustowości łącz i trasach(ale to już dla wtajemniczonych). Aczkolwiek i tak w tych wrażliwych godzinach jest ten internet używalny, netflix czy przeglądanie netu nadal działają dobrze. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Problemy z internetem 300/50

@SarahLynn  Chodzi raczej o to, że gdy zwykle przez 95% czasu ping jest np 5 ms, i nagle podskoczy o kilka ms to znaczy że coś niedobrego dzieje się z siecią. I tak nikt nie odczuje tego że ma się ping wyższy o kilka ms. Trzeba by być jakimś terminatorem żeby odczuć różnicę między 30 ms a 35 do jakiegoś serwera gry będąc u tego samego dostawcy.

 

Jeśli ping nagle jest wyższy, to często znaczy że sieć zaczyna nie wyrabiać. Niekoniecznie musimy to od razu odczuwać w grze. Często zaczyna się od kilku ms, a kończy na masowej utracie pakietów i trzycyfrowymi skokami pingu 😉

 

@deoxxo  Każda masówka oszczędza. Lokalny dostawca, w porównaniu do masówki, ma dużo mniej klientów, a sam fakt że ma mało klientów sprawia że taki dostawca musi dbać o każdego by się utrzymać. Masówek kompletnie nie obchodzi to że jakiś tam procent to gracze którzy nie mogą pograć. Liczą się zwykli janusze, dla których internet to tylko facebook, instagram, twitter i czasem youtube, bo takich ludzi jest najwięcej. On usłyszy Orange i powie ''no tak, znana firma, mam od nich telefon i jest ok, więc internet też będzie dobry''.

 

Zaświadczam Ci że 2 lata temu rozmawiałem na czacie z lokalnym dostawcą który świadczy usługi w innej części mojego miasta. Pod względem pingu i tras zjada na śniadanie Orange, T-mobile i inne masówki razem wzięte. Wyraźnie dał mi do zrozumienia że na moje osiedle nie wejdą, bo tu jest Orange, a i tak 90% ludzi weźmie Orange i oni nie mają zamiaru konkurować. To logiczne. Wiadomo że gracze wiedzą że Orange się do gier nie nadaje, ale ile jest takich osób? Jedna na 10? Takiemu lokalnemu dostawcy nie opłaca się wydawać masy kasy na położenie światła w miejscu gdzie zamiast 5000 klientów, zdobędzie tylko 500, lub nawet mniej, bo większość powie ''ale Orange to duża i znana firma, a ten nieznany dostawca to co? Nie wiadomo co to, ja biorę Orange'' 😉


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 256
  • 706
  • 10

Problemy z internetem 300/50

@Banan9 rzeczywiście masz rację z tymi masówkami/lokalnymi. Masówka ma dotrzeć do przeciętnego klienta, rodzina 2+1 nie potrzebuje wiele więcej niż 100 kanałów, internetu do Facebooka i trochę Youtuba.

Niestety, u mnie "konkurencja lokalna" to internet satelitarny 50mb/s w cenie 125zł miesięcznie 😅


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Problemy z internetem 300/50

Poza tym są już lekcje przez internet z powodu zamknięcia szkół. Ktoś myśli że mając wysoki ping i utratę pakietów, będzie mógł w spokoju taką lekcję przeprowadzić? No nie. Wideorozmowa przy kosmicznym pingu i utracie pakietów nie ma kompletnie sensu. Nawet zwykły czat głosowy może ciągle przerywać, a co dopiero wideorozmowa.

 

Niekompetencja i chciwość dostawców nie tylko graczom zaszkodzi...