Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy z internetem 300/50


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 26
  • 0

Problemy z internetem 300/50

Witam, 1,5 miesiąca po podpisaniu umowy internet zaczął zrywać połączenia, ping zaczął skakać, prędkość mocno spadła, po zgłoszeniu problemu orange kazał wymienić router, po zamontowaniu routera internet chodził dobrze miesiąc, 3 dni temu znowu zaczęły się problemy, najpierw internet zaczął zwalniać, i mieć małe skoki pingu, dziś jest 4 dzień i praktycznie nie da się w nic grać, filmy można oglądać w max 480p.

Aktualna prędkość na speedtest by Ookla pokazuje 27ping i 14/54 zawsze problem jest z prędkością pobierania i pingiem, wysyłanie zawsze chodzi tak jak powinno.

Przyznam się że dwa razy spóźniłem się z płatnością 1-2 dni, może to orange ma takie ciekawe sposoby na spóźnialskich, bo jak by nie patrzał, internet padał zaraz po upływie terminu 🙂 albo te routery może takie dobre że wytrzymują miesiąc 🙂 wcześniej miałem tyle problemów z dostawcami, że tylko czekałem aż zapłacę pierwszy rachunek i się zacznie el dorado z internetem, i się nie myliłem

47 ODPOW. 47

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z internetem 300/50

@Ishrafil masz takie problemy z internetem przy połączeniu przez WiFi, czy również przez kabelek LAN?

 

Jeżeli przez WiFi, to proponuję rozdzielić WiFi 2,4 GHz i WiFi 5 GHz, przy czym do nazwy 5 GHz dodać jeszcze np: "_5G", aby nazwy WiFi się różniły między sobą.

 

Szyfrowanie MIX zmienić na WPA2/PSK

 

Można jeszcze sprawdzić widmo WiFi i wygrać najmniej zajęty kanał.

 

Dziś był poruszany temat z FunBox-em 2.0:

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Problem-z-FunBox2/m-p/196270#M13396


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 26
  • 0

Problemy z internetem 300/50

Mój problem polega na połączeniu kablem, wifi jest praktycznie nie używany, mało kiedy używam wifi w telefonie, a jak już to tylko na chwile.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z internetem 300/50

@Ishrafil jaki masz router?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 26
  • 0

Problemy z internetem 300/50

Fun Box 3.0


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z internetem 300/50

@Ishrafil po restarcie routera i przywróceniu ustawień fabrycznych problem dalej występuje?

Jeszcze bym stawiał na kartę graficzną i jakość kabla. Czy masz możliwość podłączenia innego kabelka? Ewentualnie przepięcie do innego portu w routerze?


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 26
  • 0

Problemy z internetem 300/50

Router był 2x resetowany, były przywracane ustawienia fabryczne, zmieniałem porty w routerze, ponownie wpinałem wszystkie kable dla pewności że wszystko siedzi. Aby sprawdzić kabel musiałbym całego kompa przenieść do drugiego pokoju, bo nie posiadam drugiego tak długiego kabla, a co do karty graficznej, jaki ona może mieć wpływ na prędkość internetu ? chyba że sie pomyliłeś i chodziło ci o kartę sieciową, ale nawet jeśli karta lub kabel jest na wykończeniu to czy nie od razu byłby problem, tylko po miesiącu.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z internetem 300/50

@Ishrafil co do karty, to miałbym sugestie do jej zarządzania przez system operacyjny. Czasami przeinstalowanie sterowników możne pomóc. Obciążenie komputera również może mieć wpływ na działanie karty sieciowej.

 

Co do kabelka, to można sprawdzić go najprostszym testerem, np:

https://www.dipol.com.pl/tester_okablowania_rj-45_rj-11_N7055.htm

Jeżeli podczas testu nie wszystkie kontrolki się zaświecą, to możne być uszkodzona jedna z żył, lub brak połączenia we wtyczce.

 

Pełną prędkość uzyskasz, jak będą aktywne wszystkie 4 pary żył. Natomiast do 100 Mbp/s jeżeli poprawnie działają przynajmniej 2 pary żył.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Problemy z internetem 300/50

@Ishrafil może być jeszcze problem z serwerem, z którym się łączysz podczas testu. Jeżeli jest obciążony, to też nie uzyskasz zadowalających prędkości jak i pingu.


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 18
  • 26
  • 0

Problemy z internetem 300/50

Jutra przeniosę kompa i sprawdzę na innym kablu, jak to nie pomoże to wezmę od kogoś laptopa i sprawdzę czy na innym kompie też jest to samo. Sterowniki były reinstalowane przy pierwszej awarii, nic to nie pomogło, a z tymi speedtestami to dziwne zjawiska są, testy działały do awarii, potem było tak że prędkość szybko dobiła dajmy do 100mb/s i do konca testu cały czas wolno spadała, na speedtest jak i na orange, jedynie na speedtest Ookla pokazywało normalnie, aktualnie na wszystkich stronach pokazuje D 10mb U od 34 do 55 zależy od strony, ping od 28 do 32, podczas prawidłowego działania ping był na poziomie 7, zmieniałem też serwery podczas testowania.