Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problemy DNS Orange


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Problemy DNS Orange

Witam,
pragnę zgłosić, że od jakiś 2 tygodni mam problem z DNS Orange. 
Co jakiś czas jest problem z zalogowaniem się do systemu Amadeus Selling Platform Connect (system rezerwacji lotniczych), również obsługa FTP na 000webhost.com nie działa, testowałem na "moim" domowym łączu Orange światłowód i firmowym, np. błąd z przeglądarki w przypadku połączenia FTP z 000webhost:

Ta witryna jest nieosiągalna

Serwer files.000webhost.com nieoczekiwanie zakończył połączenie.

Wypróbuj te rozwiązania:
Sprawdź połączenie
Sprawdź serwer proxy i zaporę sieciową
Uruchom Diagnostykę sieci systemu Windows
ERR_CONNECTION_CLOSED


Na początku myślałem, że jest to kłopot po stronie Amadeus i 000webhost, sprawdziłem połączenie na 3 abonamentach Orange w 2 różnych dzielnicach Warszawy, to samo, jednak gdy uruchomiłem usługi w telefonie i na internecie stacjonarnym innego operatora, wszystko działało.

Ktoś mi podpowiedział, by zmienić adres DNS w PC i wszystko ruszyło na Orange światłowód, dla tego też problem z DNS w tym miejscu, gdyż przez biuro obsługi klienta, jak nie jest to problem "mój telefon się wyładował, czemu nie działa?" , to nic nie się nie da zrobić.

Pozdrawiam
Sebastian

5 ODPOW. 5

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53297
  • 619

Problemy DNS Orange

@ValdurNa biznesowej infolinii nie ma sygnałów o problemach z DNS (a oni wiedza najszybciej i konkretnie). Sprawdź jak to funkcjonuje na IPv4 i IPv6. Może tu jest problem?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Problemy DNS Orange

Dziś przetestowałem zmianę DNS z "automatycznego" w karcie na Cloudflare, po zmianie DNS w IPv4 i IPv6, wszystko działało normalnie, po ponownej zmianie na "automatyczne" DNS, znów są kłopoty. Testowane na 3 komputerach i 2 liniach Orange Światłowód.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53297
  • 619

Problemy DNS Orange

@ValdurPozostaje statyczne przypisanie kompom DNS-ów niezablokowanych


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Problemy DNS Orange

Czyli, nie używać DNSów Orange, tylko firm trzecich? 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53297
  • 619

Problemy DNS Orange

@ValdurSkoro inne działają....a Operatorskie nie...Możesz co jakiś czas obserwować zachowanie tych właściwych. Jeśli wróci do normy, to zmień. Zawsze możesz dodatkowo reklamować, aby zostawić ślad problemów