Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Problem z szybkością internetu na jednym z laptopów

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 18
  • 0

Problem z szybkością internetu na jednym z laptopów

Cześć, zależnie od tego jakie urządzenie używam internet funkcjonuje różnie. Na jednym laptopie fajnie stabilne 100mb/s (MSI notebook) , na telefonie nawet 300mb/s (huawei p30 pro), natomiast co mnie najbardziej interesuje; laptop HP na kablu i bezprzewodowo ma problem z utrzymaniem stabilnych 30mb/s. Zdazy się skoczyć mu do 100 ale większość czasu to granica 10-20mb/s. W czym jest problem i jak go rozwiązać? Zdjęcie z speedtestu telefonu

 

Screenshot_20210308_010302_com.android.chrome.jpg

 

____________

* W temacie doprecyzowano tytuł - Wiktor



1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Problem z szybkością internetu

@SeiteN  w ustawieniach wi-fi routera, ustaw tylko N nie mix b/g/n, szyfrowanie WPA2/ PSK, dla obu zakresów 2,4Ghz i 5GHz, powinno być lepiej 😉

Co do kart sieciowej lan (kabel), tam w ustawieniach karty pozmieniać, chyba że ekonomiczna wersja 100Mb/s jest.

Jeszcze dodam, bo dziwne rzeczy wypisujesz o Laptopie HP, może on w trybie średniej wydajności jest, ustaw w planie zasilania > wszystko na max wydajność 😉

Zasilanie.jpg

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

44 ODPOW. 44

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Problem z szybkością internetu

@SeiteN opowiedz coś więcej o tym lapku HP, jaka karta sieciowa, jaki procek, ogólnie parametry.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 18
  • 0

Problem z szybkością internetu

Parametry tutaj za dobre nie są, ale skoro potrafi przez chociaz chwile pracować na internecie z wydajnością 80mb/s wydawało mi się że to nie kwestia podzespołów. Karta sieciowa;Broadcom BCM43142 802.11 bgn WI-FI M.2 Adapter

Procek: AMD A8-7410 APU with AMD Raden R5 Graphic

K. Graf: oprócz zintegrowanej widzę tu jeszcze r7 m360. 

 

Coś jeszcze?

 

/editt

Co jeszcze moze byc istotne właśnie pokazało ni predkosc pobierania 3mb/s, wysyłania 50mb/s. 

Z tego co pamiętam upload zawsze powinien być mniejszy. Na 5 sekund rozłączyłem i połączyłem z powrotem wifi w laptopie i wskauje 38.59mb/s i upolad na pozuomkr 51.05mb/s. 

Z tym, ze łączę jest niestabilne a wartość zaraz spadnie. 

Anonim

Nie dotyczy

Problem z szybkością internetu

@SeiteN  w ustawieniach wi-fi routera, ustaw tylko N nie mix b/g/n, szyfrowanie WPA2/ PSK, dla obu zakresów 2,4Ghz i 5GHz, powinno być lepiej 😉

Co do kart sieciowej lan (kabel), tam w ustawieniach karty pozmieniać, chyba że ekonomiczna wersja 100Mb/s jest.

Jeszcze dodam, bo dziwne rzeczy wypisujesz o Laptopie HP, może on w trybie średniej wydajności jest, ustaw w planie zasilania > wszystko na max wydajność 😉

Zasilanie.jpg


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 18
  • 0

Problem z szybkością internetu

A gdzie to,, N" znaleźć?

Jak ma zdj zaznaczone, tak ustawione mam 


IMG_20210308_125933.jpg

Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Problem z szybkością internetu

Ja w kwestii formalnej. Jak niemal w 100% tego typu przypadków problem jest źle nazwany. Postodawca napisał: "Problem z szybkością internetu" podczas gdy prawdziwy problem dotyczy szybkości połączeń w obrębie sieci WLAN. Warto, aby odpowiadający forumowi specjaliści wskazywali pytającym ten błąd w ich pytaniach.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 18
  • 0

Problem z szybkością internetu

Nie moge tego,, mix b/g/n" znaleźć żeby zmienić na N

Anonim

Nie dotyczy

Problem z szybkością internetu

@SeiteN  to widać nie da się zmienić, zaznacz jeszcze użyj szerokiego kanału 40MHz, warto też rozdzielić sieci wi-fi 2,4 GHz i 5GHz, do nazwy 5GHz dopisz   _5G


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 25
  • 18
  • 0

Problem z szybkością internetu

Laptop 5ghz nie widzi nawet.. Ustawiłem tez 40 dla 2.4GHz.. 

Na chwile obecna download pokazuje na poziomie 30mb/s, upload 60mb/s. 

Jeśli będzie stabilne to jestem wstanie to jeszcze zaakceptować, ale myślę, że podczas użytkowania będą rychłe spadki. Tak samo bolesne to jest jeśli inne urządzenia osiągają nawet ponad 300mb/s

Anonim

Nie dotyczy

Problem z szybkością internetu

@SeiteN  ten HP ma po prostu słabą i tanią kartę wi-fi, stąd te problemy z szybkością, można by kartę podmienić bo jest wymienialna, ale musiał by to zrobić ktoś kto się na tym zna, bo trzeba dobrać zgodną z BIOS kartę, inaczej jej nie rozpozna, ale myślę że obecnie, po wprowadzeniu zmian, będzie stabilniejsze połączenie na tym Laptopie i może trochę szybsze, możesz pokusić się o zmianę kanału wi-fi 2,4GHz, z auto zmień na ręczne ustawienie i zmieniaj sam kanał, może któryś będzie lepiej pasował 😉